Náhlá změna chování u kočky

Od: Datum: 20.02.15 20:36 odpovědí: 10 změna: 23.02.15 22:47
Dobry den, chci se poradit. Nase 5 leta kocka se rozhodla asi predpul rokem, ze bude jen mnoukat, zacala skrabat vsechno co jde, nechce nas nechat spat, neustale beha, mnouka a mlati do zaluzek. Zdravotne je v poeadku podle veterinare. Nechapeme co se zmenilo:( nemate nekdo zkusenosti?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.15 11:28

Je vykastrovaná? Dělá to pořád? Není to obyčejné mrouskání? :-D

Ohodnoceno: 0x

Od: terezz
Datum: 21.02.15 15:28
Vykastrovana byla v pul roce. Nejhorsi je ze zacala nicit veskery nabytek, tapety...
Od: kejki
Datum: 22.02.15 15:14

Záleží na veterináři, ale hormonální antikoncepce pro kočky není tak drahá, začít spíše malou dávkou (při větší mají sklon k tloustnutí). A další věc je nuda a krmivo s obsahem cukru(?). Tuláček, pokud se naláduje Whiskas, nebo Friskies, tak začne "bzíkat" - lítá přes celý byt, přeskakuje židle, útočí a při pokusu exportovat ho ven si hraje na honěnou a má z nás psinu.

Datum: 21.02.15 15:43

- nezměnilo se něco u vás - třeba dítě do rodiny, nový nábytek, jiný partner...?

doplněno 22.02.15 13:40:

- nemůže mít přece jenom nějaké bolesti? - každý veterinář nemusí být důvěryhodný - jeden takový s prominutím blbec mi otrávil kočku podáním léku, kontraindikovaného pro kočky ! Když jsem na něj podala stížnost, dozvěděla jsem se o jeho špatné profesionální pověsti, bohužel pozdě. Zkuste ještě jiného veterináře.

Ještě - nemůže to být přece jenom nějaká "říje" - i když je vykastrovaná? To ovšem jenom spekuluju.

doplněno 22.02.15 13:47:

- ještě mne napadlo zkusit nějakou hormonální léčbu - ale to by musel poradit veterinář..

- nemůže mít parazity? - zkuste odčervit i nějakým přípravkem na tasemnice (běžné přípravky nejsou univerzální) - informace zase podá veterinář.

Od: tecca
Datum: 22.02.15 12:18
Ne nic se za toho pul roku nezmenilo, pricinu jsem nedokazala urcit.
Datum: 22.02.15 14:05

Nezačali jste jíst olivy? - zní to bláznivě, vím, ale některé kočky jsou na ně citlivé. Chovají se pak přesně tak, jako ta Vaše - jsou hlučné, otravné, škrábou, jsou agresivní nebo minimálně víc komunikativní a spontánnější v reakcích.

doplněno 22.02.15 15:23:

kejki, já bych to spíš připisovala nějaké látce, kterou olivy v sobě mají. Něco jako catnip, také to té kočce udělá něco s chováním. Ale ne všechny kočky a ne všechny olivy. Myslím, že u těch, u kterých jsem to viděla, "zabíraly" jen zelené. K jedné z nich se člověk nesměl přiblížit, kousala a škrábala, další dvě byly pouze jakoby hyperaktivní, se čtvrtou to nedělalo nic. Jo a poznaly olivy po čichu, jakmile známá otevřela sáček, dala je do misky a misku nesla ke stolu, kočky už věděly. Pak bez jakýchkoliv ostychů vlezly na stůl (ačkoliv normálně věděly, že se tam nesmí), olivy ulovily a jakmile je měly poblíž, začaly řádit nejvíc. Byl pak problém tu olivu kočkám sebrat, protože se k nim nikdo nesměl přiblížit. Už si to stoprocentně nepamatuji, ale mám pocit, že se pak válely po zemi a třely záda o podlahu, kromě toho, že kolem té olivy běhaly, kousaly do ní, jakoby si s ní hrály, ale docela agresivně. Jak zdrogované prostě.

doplněno 22.02.15 15:29:

Jukněte tady ;)

Od: kejki
Datum: 22.02.15 15:06

To slyším poprvé, Sparta po olivách šílel, ale s přechodem na Purinu One o ně přestal stát (plus měl nějakou dobu Probican). Takže předpokládám, že otázka oliv je otázkou nějakého výživového nedostatku, nebo nerovnováhy.

doplněno 23.02.15 08:58:

Sparta se s olivou mazlil a žvýkal jí slastně asi 10 minut. Dneska k ní čichne a olízne. Ze šanty šílí pořád. Jo a na barvě asi nezáleží.

Datum: 23.02.15 07:29

To, co kočky po olivách dělají, to teda koukám. Nějak podobně se kočky chovají, když se nafetují bylinkou šanta kočičí. :-D

Od: verunka23
Datum: 23.02.15 05:44

A má doma nějaká vyvýšená místa kam může šplhat a mít ,,dohled,, a rozhled?

Má dostatek pohybu? Nenudí se? Nechybí ji společnost další kočičky? Kočky jsou moc neradi sami.. :( Možná prostě potřebuje vybít tu nashromážděnou energii..

Ohodnoceno: 1x

Od: tecca
Datum: 23.02.15 22:47
Dekuji vsem za rady. Je pravda, ze pritel zacal jist olivy. Ale jen v praci uzdibuje doma je neji tak tezko rict. Kocicka je zvykla zit v byte pohybu ma porad stejne a kocicky mame dve takze sama taky neni. Veterinar je fakt v poradku skoncili jsme u nej po spatnych zkusenostech jinde.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.