Proč si pes honí ocas?

Od: Datum: 17.02.15 18:12 odpovědí: 10 změna: 18.02.15 17:49

Zdravim. Chci se zeptat, jak je to teda stím honěním ocasů u psů? Proč to dělá, jak dlouho to bude dělat, jak se bránit?
Mám 6měsíční štěně, na procházky chodil každý den, moc neštěkal a byl takový milý. Jenže ted posledních 14. dní, z ničeho nic ho nejde ani přivázat na vodítko, furt se točí za ocasem, zakousne a bud stoji a nebo se točí aj 5minut v kuse... Děkuji za veškeré odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.15 18:18

Nedostatek jakékoliv aktivity, pes se baví sám jak umí. Pokud ho necháte venku, najde si aktivitu jinou, pravděpodobně začne hrabat v zemi.

Ohodnoceno: 3x

Od: ben®
Datum: 17.02.15 18:47

Dobrý den, sice se ptáte na něco jiného, ale přesto Vám rád odpovím. Pokud by Vás zajímalo, proč se většinou pes několikrát otočí, než ulehne, tak je to prý z důvodu genetického. Mají to zakódováno geneticky již z dob, kdy byl pes divoký, všude byla vysoká tráva a když si chtěl pes někde odpočinout a ulehnout, tak se musel několikrát otočit a udusat si pelíšek. Jinak, to štěně je dítě, tak si hraje. Kupte mu nějaké psí hračky a třeba se zabaví jinak, než tím ocasem. Zdravím!

P.S. Můj pejsek to dělal občas i v dospělosti - to honil asi jenom blešku a chtěl ji zakousnout.

doplněno 18.02.15 16:37:

josef - s tím pejskem Vám musí někdo pomoci a podržet ho. Případně ho zaklíníte mezi nohy a obojek mu připevníte.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.02.15 18:48

Dobrý den, doporučuji, jakmile se pes začne honit za ocasem, rozpýlit jeho pozornost něčím jiným. Hrou, učení se poslušnosti nebo něco na ten způsob. Aby se z honby za vlastním ocasem u psa nevyvinula závislost.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.02.15 19:18

Pěkně na to odpověděl odborník zde: http://www.cz-pes.cz/diskuse/4_3232_0.html

Datum: 17.02.15 20:43

Kdysi jsem se dostal k informaci že za to může obsedantně kompulzivní porucha

Datum: 18.02.15 07:22

Stonek, souhlasím s vámi. Jednou jsem na dovolené zažila malého, ale dospělého bulteriera, prý mini bulterier. Ten tohle dělal také. Bylo to zoufalé, jak večer byl uštvaný, tak tak se držel na nohou a točil se stále. Od misky odbíhal, aby se mohl zatočit, ani se nenapil bez odbíhání. Pro míček se rozběhl, ale v půli cesty se zatočil. Nevydržel chvíli v klidu. Byl zchvácený, uštvaný. Měli ho Němci a moc s nimi debata nebyla. Tohle já bych řešila neurologem, protože to vypadalo, že to není chování z nudy, zástupného problému nebo z nějaké pochopitelné příčiny.

Ohodnoceno: 0x

Od: isteron
Datum: 17.02.15 21:07

Nebude to náhodou z toho dôovdu, že ho svrbí, alebo do konca bolí?

Od: josef*
Datum: 18.02.15 16:21

Byl jsem i u veterinářa, ten mi řekl at ho přivedu že se nanho podívá.. Ale jak ho tam mám dovézt kdyz nejde přivázat?

Datum: 18.02.15 17:01

Tohle točení za ocasem je nemoc.Mluvili o tom v televizi.Doryčný pes bral na to léky

Datum: 18.02.15 17:49

Pes přítele tohle dělá pouze na terase a zásadně proto, aby získal naši pozornost = pustili jsme ho dovnitř *smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.