Lovecký lístek

Od: Datum: 16.02.15 19:31 odpovědí: 8 změna: 17.02.15 14:18

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, jsem z Českých Budějovic, a pokud získám lovecký lístek zde v Českých budějovicích, mohu pak jít na lov i v místech kde máme chalupu, nebo se musí někde žádat?

Předem děkuji

Klepal Václav

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.02.15 20:06

Na hon tě musí někdo pozvat a nebo se musíš stát členem mysliveckého sdružení v místě chalupy, někde je sdružení nahrazováno společenstvem vlastníků honitby je to různé. Ale obecně na hon můžeš jen tam kde jsi členem nebo kam tě pozvou jako hosta. Kde byl vydaný lovecký lístek je jedno.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.02.15 20:33

a když chci lovit na čekanou tak se to dělá jak?

Od: honzajs122
Datum: 17.02.15 09:02

Lovecký lístek je něco jako řidičák, doklad o tom, že máš potřebné znalosti. Kde se získá lovecký lístek je úplně jedno, platí pro celou ČR. Dále pak potřebuješ i zbrojní průkaz kat.C, rovněž platí pro celou ČR.

No a potom musíš být členem mysliveckého sdružení v jehož honitbě můžeš potom praktikovat výkon práva myslivosti. Hospodář tohoto sdružení ti vystaví povolenku k lovu učitého druhu zvěře, která platí pouze v té dané honitbě. Nikde jinde = pytlák. Pokud nejsi členem, pak zbývá shora naznačená možnost, že tě někam pozvou, nebo si někde koupíš poplatkový lov (hon, čekaná).
Jo a ještě musíš mít ze zákona pojištění odpovědnosti (např. pojišťovna Halali a jiné)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.02.15 12:31

zbrojáček to je mi jasný, pojištění taky vím,

tak už v tom mám docela jasno, jenže problém je, že na webových stránkách obcea obecním úřadě, není nikde nic o honitbách ani myslivosti, možná se v tom ještě budu muset pohrabat, ale napdá mně babička které vlastně chalupa patří (ona má k té obci takový vztah a vyrůstala tam) mi říkala, že nějaká část lesa co je u té obce jí patří, takže vlastně když je ten les ,,náš´´ tak si tam můžu lovit a nemůže mi to nikdo zakázat když je to náš les, samozřejmě jen tam kde je to opravdu naše.

Pochopte ty lesy jsou plný divočáků, nejsem ten který musí za každou cenu jít lovit jen abych mněl radost z toho, že si prásknu to vůbec, ale tak jednou za měsíc pěkně lončáka to, není od věci

Datum: 17.02.15 13:16

Já tuším že to s tím lesem není tak jednoduché jak to vypadá. To že je to Váš les neopravňuje k tomu, že si tam můžete střílet jak chcete. Co náhodný kolemdoucí? Jak daleko je ten les od ostatních obydlí? Ale to je tuším jedna z otázek při získáníé zbrojního průkazu.

Datum: 17.02.15 14:18

To je součástí zkoušky z myslivosti a vztahuje se to ke zvěři škodné, resp. škodící myslivosti, ale ta doba už je taky pryč ...
Pozemky jsou honební a nehonební, bližší definice v zákonu o myslivosti

Datum: 17.02.15 13:34

Tak to nefunguje, pozemek bude stale v nejake honitbe viz predchazejci odpoved

Datum: 17.02.15 14:16

Lovit si ve vlatním lese nemůže...bohužel. Váš les je, jako pozemek součástí honebního společenstva, ketré takto vytvořenou honitbu pronajme nějakému subjektu k výkonu práva myslivosti...Hledejte na stránkách www.cmmj.cz, nebo se zeptejte na Obecním úřadě, jak je to s honebním společenstvem. Nehledě na to, že jsme asi před dvěma? lety se museli jako majeitelé pozemků vyjadřovat k pronájmu honitby...Mimochodem nejmenší honitba musí mít min.500ha.
Teoreticky ten pozemek může ležet v komplexxu Lesů ČR a tam si většinou ani neškrtnete.

A na závěr Myslivost není jenom střílení a žraní divočiny, myslivost je především práce.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.