Holubi na střeše

Od: Datum: 10.02.15 08:34 odpovědí: 3 změna: 10.02.15 11:01

Dobrý den.Na našem panelovém domě sedí na okrajích střech hodně holubů.Znečišťují nám parapety a vůbec,nás obtěžují.Viděla jsem ,že na některých panel.domech, mají jakési zábrany na okraji střech.Vypadá to jako pásy z kovových hrotů.Nevím to přesně,protože jsem to viděla z dálky.Poradíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.15 08:40
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.02.15 08:41
avatar

Jsou to pásy s dluhými hroty, nalepené na místech, kde se holuby nejvíce zdržují, někdy i plošně. Vyrábí se ale jen v poměrně krátkých délkách a musí se spojovat. Dají se koupit třeba v Bauhausu. Montovat amatérsky se to ve větším měřítku asi nevyplatí. Montuje to spousta firem, zadejte si do vyhledávače třeba "holuby zábrany".

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kutululu
Datum: 10.02.15 11:01

Mám ten samý problém. Bydlím v posledním patře a hned nade mnou na střeše mají hnízdo holubi. Střecha je na okrajích u okapu celá dokola opatřena těmito hroty, ale ty mrchy jsou už tak imunní, že jim to vůbec nevadí a vesele se mezi nimi proplétají. Nejde ani o to, že jsou otravní a znečišťují parapety, ale měla jsem osobní zkušenost s tím, že se mi do bytu po fasádě dostali jejich paraziti - čmelíci. A to nebyl vůbec příjemný zážitek. Obrátila jsem se na správu domu a ti to vyřešili tím, že alespoň vyčistili celou střechu, protože víc už udělat nemohou, když tam zábrany jsou, ale holubi tam bohužel hnízdí dodnes. Doporučovala bych tedy, abyste se také zkusila obrátit na správu domu (pochybuji, že střecha je nějakého nájemníka v osobním vlastnictví) s návrhem, zda není možné proti holubům zřídit nějaké účinné zábrany. Pokud by vás navrhovatelů bylo z domu více, tak třeba tím lépe.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.