Kočka nebo kocour?

Od: Datum: 08.02.15 11:12 odpovědí: 11 změna: 15.03.15 21:05

Ahoj, chtěla bych se na něco zeptat..
Chystám si pořídit zvíře.Nejlépe kočku nebo kocoura.Chtěla bych ale, aby bylo co nejvíce přítulné, mazlivé, hravé atd,,
Proto bych se vás chtěla zeptt, zda myslíte, jestli jsou více mazlivé kočky nebo kocouři?:)
Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.02.15 11:16

Za mě určitě kocouři (kastrovaní).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.02.15 12:10

podle mých zkušeností je to "kus od kusu" - teď právě máme doma extrémně mazlivou kočičku, druhé kočce přezdíváme "bubák" - asi je jasné proč, kocourek je dobrodruh a plašan, mazlit se nechce, max. prát a hrát si... ale předtím jsme měli úžasného mazlicího kocourka... všechny máme odmalinka a ve stejných podmínkách... asi bych koťata, ze kterých budu vybírat, víckrát navštívila a testovala, které se se mnou bude mazlit a hrát si - a to bych si vzala

Datum: 08.02.15 15:04

Je to zcela individuální a definitivní rada neexistuje. Máme dvě kočky a každá je zcela jiná. Dříve jsme měli kočku a kocoura, opět dva zcela individuální světy. Dcera si pořídila kocourka Sfinx a je pravda, že je neskutečně mazlivý, hravý a závislý na lidech. Při chovu v bytě doporučuji kastraci a i tím se zvíře zklidní. Zkuste se domluvit v chovné stanici (chovatel) na opakovaných návštěvách, kdy pozorujete rodiče vysněného kotěte. To vám hodně napoví. Asi bych volil kocourka.

Datum: 08.02.15 16:10

Já si myslím, možná špatně, že pohlaví kočky není ani tak o mazlivosti, ale o tom 1. odkud kotě vezmete. Jestli "vymazlené" od chovatele, kdy bude na ruku a na člověka zvyklé. Anebo od lidí, kdy se kotě narodilo ve stodole nebo sice doma, ale nikdo je nebral do ruky, na ruku není zvyklé. ;) 2. S kočkami je problém při mrouskání. Některé hodně vyvádějí a mrouskají se často. Kocouři zase řvou a značkují. Jesli nebudete chtít koťata, pak je potřeba tu nebo jeho nechat vykastrovat. Zhruba při dosažení dospělosti. U kocourů je to snadnější.

doplněno 08.02.15 16:40:

Když se moji mladí dohodli s chovatelem a kocourka objednávali, vždycky se dohodli předem, že chovatel kocourka vymazlí. Vždycky se povedlo.

Datum: 08.02.15 16:23

Rozhodně kocoura!Vždycky jsem preferovala kocoura a taky se mi to potvrdilo.Máme kocoura a po dvou letech dostal kamarádku kočičku.Až teď vidí přítel,že jsem nelhala.Kočka je v mládí více hravá,divoká prostě rarach.Na mazlení nemá čas,jen tak podrbat za uchem a už utíká po svých.Kočka co má otec je to samé,divoká,skáče,běhá,mazlit se umí,ale moc času tomu nedá.Je to spíš věrná přítelkyně co je furt poblíž.

Kocourek byl taky divoký,oba vyžadují svojí hodinku,kdy si hrajem a běháme po bytě...ale kocour je věrný kámoš,na mazlení má víc času jak kočka a je to takový medvídek.Bratr má taky kocoura a je to stejné.Dobré jídlo,trocha her a pak už jen relax a mazlení.Vzpomeňte si na Garfielda,to prostě sedí.

...a rozhodně záleží na péči a výchově,po kočkách se neřve a jak mají vše co potřebují(čistý záchod,plná miska,hodinku hraní)tak jsou zlatí.

doplněno 11.02.15 12:23:

...ještě zvažte,jestli si nepořídíte rovnou dva.Vždycky jsem byla proti,ale teď jak kocour dostal kamarádku,tak je tak šťastný,že sama sobě nadávám,proč jsem mu ji nepořídila dřív.Starat se o dva není o moc víc práce a radost k nezaplacení.

Datum: 09.02.15 09:19

Určitě kocoura!Mám doma přes pět let kočku a kocoura a kocour je mazlivější,hodnější,čistotnější.Za to kočka je potovora,taky se mazlí ale ne tolik,a navíc není tak čistotná jako kócour.Ani se po sobě nesnaži zahrabat hovínko.A to není jenom moje kočka ale kočky mýho táty,sestry i dcery,ani jedna po sobě nezahrabává a mají svojí hlavičku.Doporučuji kocourka,toho mám stále v klíně,věčně mi přede u hlavy,je to prostě mazlíček

Ohodnoceno: 1x

Od: ria®
Datum: 09.02.15 09:23

Taky bych byla pro kocourka (s kastrací) :).. máme a měli jsme i kočky a kocoury a kocourci jsou vždy tak nějak mazlivější, zábavnější, nejmladší je doslova komediant.. :).. kočiči slečna se jen někde natáhne a spí :)..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.02.15 09:32

No to ten náš taky,ten si dokáže tak krásně sám hrát ,třeba hodinu s jednou hračkou a člověk se musí smát,co u toho vyvádí.Kočka,ta mi donese šňůrku nebo krejčovský metr ,sedne si s ním přede mne a mňouká abych jí laskavě ten metr tahala a ona za ním mohla lítat

Datum: 09.02.15 09:57

- každej je jinej, jak tady píšou ostatní, ale všichni jsou fajn.

kocouři bývají takoví dobromyslní "troubové", asi jsou i mazlivější, a kočky jsou jako ženský - nenechají si nic moc líbit, jsou citlivější, ale taky se rády hodně mazlí - a někdy s nimi bývá více zábavy.

Datum: 14.03.15 16:04
Mazlivý jsou kocourci i kočičky pokud mají náladu :)

Datum: 15.03.15 21:05

Já nevím, ale pro tu povahu kočky, která má nějaké ego a není tak poddajná se mi právě líbí. Měl jsem i kocoura a kočka mě jako chlapa víc baví. Není možné ji poručit a člověk si její pozornost musí skoro zasloužit. Máme dvě kočky, obě Britky, ale každá má jinou barvu a také zcela odlišné povahy. Jedné to velmi pálí a druhá je taková jednodušší. Jedna sportovec, druhá lenoh...Myslím, že ať je volba jakákoliv, tak svou kočku bude mít člověk rád a s povahou se vyrovná.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.