Chov a prodej koček - musím mít živnost?

Od: Datum: 07.02.15 14:08 odpovědí: 7 změna: 07.02.15 20:50

Dobrý den,

když budu mít doma tři kočky a budu mít od nich každoročně několik koťat, které budu prodávat, musím mít na takovou činnost živnost? Platí se z toho nějaké daně, když potom prodávám koťata na internetu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 07.02.15 14:40
avatar

To je snad nejhorší způsob podnikání, tak snad budou alespoň papírové s veškerou péčí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.15 14:43
avatar

POkud by byly papírové a s veškerou péčí, tak "chovatel" nic nevydělá. Vím o čem mluvím... Pokud jde někomu o zisk, bude to jedině humus množírna.

doplněno 07.02.15 16:57:

Jinak ne, živnost mít nemusíte. Jedná se o "zájmový chov", ale musíte peníze zdanit pokud Váš zisk činí víc jak 10 000 korun ročně. Krmivo a péče o kočky se od toho samozřejmě odečítá, takže je třeba vést si takové účetnictví a všechno si psát. Také prodávat na kupní smlouvy. Pokud tedy chcete množit legálně. Živnost na tři kočky vážně nepotřebujete. To mají množitelé tak od 10ti kousků výš. Jedná se defakto o vedlejší příjem, ne o obživu.

doplněno 07.02.15 19:23:

Koček je až moc, ale to proto, že nikdo nechce ty obyčejné. Maminka má několik chovných koček určitého hojně rozšířeného plemene a koťata vždy prodá. Ovšem nic na tom nevydělá, vše jde zpět do krmení a do péče, má to jako hobby..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 07.02.15 14:44

Je mi z toho smutno, zavání to bezcitnou množírnou. Proč hned TŘI? Opravdu pro tři kočky máte dostatek prostoru? Kočka potřebuje teritorium.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.15 16:30
avatar

Udělej si čas a zajdi se podívat na výstavu ušlechtilých koček. A pak do kočičího útulku a na umisťovací výstavu, kde se nabízejí odchycené, toulavé kočky, které někdo přinesl domů a když se mu nehodila, vyhodil ji. Tam všude zjistíš co nabízí trh.;) Promysli si, za kolik budeš chtít koťata prodávat a také, kdo kotě koupí. Schválně, co si myslíš? Kdo kotě koupí a za kolik?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.02.15 17:56

Podle mě je koček na světě až moc, neprodáte skoro nic, koťat na rozdání je plný internet. Možná pokud to bude nějaká přešlechtěná rasa, ale i tak pochybuju.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 07.02.15 20:50
A co za plemeno chcete tímhle způsobem množit? Předpokládám že nějaké, co je hodně v módě a koťata se dobře prodávají. Jenže smůla je, že zrovna ta dvě plemena nelze chovat bez hlubších znalostí a hlavně testů. Na krevní skupinu, na genetické onemocnění. Stačí nezjistit si krevní skupinu u kočky a kocoura a celý vrh koťat umře během pár dní. Navíc laická veřejnost stále více ví, že když plemeno, tak s PP z testovaného chovu, nebo kočku z útulku. Zkrátka množit přemnožený druh kvůli vidině zisku se nemusí vyplatit.
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.