Výkup koní z jatek

Od: Datum: 07.02.15 11:10 odpovědí: 17 změna: 15.12.15 10:34

Ahoj, měla bych takovou otázku, za kolik lze vykoupit koníka z jatek? Kamarádka kamarádky za koně dala 7 000Kč

ale zdá se mi to málo ... nevíte kolik přibližně by stál takový kůň? Jinak, kde vykoupit toho koně z jatek? Kdfé je nějaké takové město kudy koně vezou a lze jej odkoupit? děkuji za odpovědi ^^

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.02.15 11:30

Živého nebo mrtvého?

Jestli ještě živého tak počítej do 20kč za 1kg váhy. A jak můžeme vědět kde jsou jatka, když nevíme kde bydlíš.

Mrkni se zde: http://www.ifauna.cz/kone/nem…/978230/zachrana-kone-z-jatek

doplněno 07.02.15 11:57:

Nezapomeň k čemu jsou jatky primárně určeny a jaké koně se tam objevují. Není lepší chodit přímo do jezdecké školy, starat se o koně a pak jít domů, než se starat o starého, nemocného koně na zahradě?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.02.15 11:48

dobrý den, už jsem přihlášená, nemyslím maso, ale živého fungujícího koně ještě i na ježdění ...

Od: ben®
Datum: 07.02.15 12:12

Dobrý den, na koníčka se zde neptáte prvně, že? Tak vím, že jste děvčátko, které touží po tom mít doma vlastního koně. Nejlepší radu Vám dají rodiče, protože těch se to týká asi podstatně. Váš záměr s jatečním koněm je ušlechtilý, ale mohlo by to později stát i dost peněz za jeho udržování při životě (např. veterina). Ostatně, u koně stejně nejde jen o pořizovací náklady, ale o neustálé financování. Takže, probrat to v rodině. Zdravím!

doplněno 07.02.15 12:21:

Jo, já vím - ta touha je veliká. Jenže, stejně si toho koně bez souhlasu rodičů nekoupíte.

Vždyť snad nemáte ještě ani občanku, tak by nákup musel udělat někdo z rodičů. Bude to asi ještě dlouhé přemlouvání.

doplněno 07.02.15 13:57:

No, nevím, jak se bude tvářit majitel koně, až mu na jeho inzerát přijdou dvě školačky.

Datum: 07.02.15 12:16

Zdravím,

mno, s rodiči jsem probírala ale co oni chtějí slyšet, co já vím, koník z jatek moc nestojí ani podle toho co za ně dali kamarádi... Samozřejmě vím že jsou i jiné náklady, ustájila bych je ve vedlejším městě nebo u paní co má pod námi stodolu, peníze máme, zahradu přes ulici a široká je taky ... takže v tomto problém nevidím, seno bych kupovat nemusela, když posekám zahradu máme to na pár týdnů ... a dokupovalo by se žrádlo ... prostě základní péče to vím jak co atp... chodím jako výpomoc

Datum: 07.02.15 12:55

Tak jsem koukla na bazoš. Jsou tam i koně zadarmo, tak se tam také podívej.

Datum: 07.02.15 13:13

Pošlete odkaz? já hledám a nějacé jsou ale přeci :)

Od: wamp®
Datum: 07.02.15 13:45

Ahoj Vidím tady krásné koně.Zadarmo nejsou,ale drazí také ne.

Mrkni.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.02.15 13:50

děkuji, tam se dívám, to nejlevnější je připouštění :D

Datum: 07.02.15 13:51

Děkuji všem za pomoc! S kamarádkou si později pořídíme koníka napůl ... jednou zaplatí ten podruhé ten...

no uvidíme jak se vyjádří čas

Datum: 07.02.15 13:52

Datum: 12.02.15 13:44

Koně na jatky přiváží jeho majitel už na základě předchozí smlouvy. Cena je stanovena podle hmotnosti koně. Takže na jatkách už žádného koně nekoupíš. Jestli ti můžu poradit, podívej se a přidej se na facebokovou skupinu "jateční koně", tam každou chvíli někdo nabízí z různých důvodů koně za tzv.jateční cenu nebo se tam dají sehnat koně týraní, opuštění prostě k darování nebo za symbolickou cenu atd. Rozhodně tam najdeš lidi, kteří ti poradí.

doplněno 12.02.15 13:59:

Ještě připomínám, že se jedná často o koně nemocné, s různými tělesnými vadami nebo zlozvyky a ty asi nebudeš mít moc zkušeností. Navíc ti takový kůň může brzy připravit velké finanční vydání za léčení nebo kafilerku. To jsou často výdaje přesahující 10tis.Kč nehledě na to, že takoví koně potřebují kvalitní (tedy dražší) krmivo, různé vitamíny, granule , léky atd. Takové koně si pořizují lidé se zkušenostmi s držením problematických koní , finančně zajištění a většinou si ho pořizují jako dalšího koně (společníka) k původnímu jednomu (nebo do stáda) pouze na pastvinu ne na ježdění.

Na závěr chci upozornit, že držení jednoho samotného koně je proti Zákonu na ochranu zvířat proti týrání. Kůň je stádové zvíře a potřebuje ke svému spokojenému životu společnost jiného /jiných koní (poníků) nebo alespoň kozí nebo ovčí náhradu. Nakonec si spočítáš, že se vyplatí spíše si pořídit členství v nějaké jezdecké stáji nebo si koupíš nějakého levnějšího , ale zdravého a mladšího (tedy perspektivnějšího) koníka a budeš si platit ustájení (ve stáji nebo levnější na celoroční pastvině) s dalšími koňmi a budeš si za ním chodit když budeš chtít a mít čas a jinak o něj bude postaráno.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.06.15 20:32

Ona se nedokáže postarat o králíka a chce si kupovat koně. To je dobrý vtip, zasmála jsem se*smich*

doplněno 27.06.15 12:41:

Nezlob se, ale to že králík domeček a osobní prostor nepotřebuje, je hrozná kravina. Jo samozřejmě, nechcípne bez toho, ale pak se nediv, že je nervák. A pokud nemáš peníze na to koupit pořádnou výbavu králíkovi, tak mi přišla otázka s koněm fakt k smíchu prostě.

Od: slon
Datum: 26.06.15 20:54

Otázka je z února, takže asi již živého fungujícího koně rajtuje.:-D

Od: fdf
Datum: 27.06.15 09:00

Jo, a pokud vím, tak se má odpovídat k otázkám, nikoliv ponižovat nebo si dělat srandu z jiný otázky

Ano, ve Velkých Hošticích již na koních jezdím, :)

A to, že má můj králík klec 60, nemění nic na tom, že je věčně čistá, otevřená, má pokaždé čistou pitnou vodu, seno a žrádlo ...

Nemá domeček kde se schová, ale pokud vím dobře, tak ten taky nutně nepotřebuje, dočetla jsem se to na stránkách i v knihách, takže nevidím důvod, proč mě odsuzovat za to, že můj králík má mini klec a já se divím, že je zlý!

Od: fdf
Datum: 27.06.15 21:26

Proč bych na to neměla mít peníze? Jistěže mám, navíc si vše musím platit sama, a přestala jsem dostávat týdně peníze, takže já vycházím tak tak když mi rodiče berou drobné aby měli na různý svý kraviny ... nechcou dávat velký peníze, no to je jedno, prostě mi to příjde zbytečné a všude píšou že to být nemusí že se bez toho králík obejde a vůbec mu to nevadí.

PS. když jsem měla králíka minule, měl sice větší klec, byl ale i on větší a domeček taky neměl a bylo mu to jedno, byl miloučký hodnný a super, což se o tomhle polovičnm králíkovi říct nedá

Od: samantha
Datum: 07.12.15 18:41

Pro vsechny ,kteri chteji zachranit uzasneho kone Gastona,aby neskoncil na jatkach volejte jezdecky klub Harfa v Ohrobeci,Praha-zapad Harfa

Predem vsem dekuju jmenem GASTONA

Samantha

Datum: 15.12.15 10:34

dobrý den náhodou telefon a trošku bliší info o koníkovy k záchraně nemáte? předem děkuji

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.