Jak krmit krajtu

Od: Datum: 03.02.15 14:29 odpovědí: 4 změna: 03.02.15 20:27

Dobrý den,

máme 7 měsíců starou krajtu královskou, dnes po měsíci! poprvé požrala. Jak často ji máme krmit? Stačí jednou týdně? A i teď, když tak dlouho nežrala, tak jí stačí ta jedna myška nebo jí máme dát ještě jednu?

Díky za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.15 14:40

Vy jste si zřejmě pořídili zvířátko jen pro zábavu,aniž byste měli ánunk,co potřebuje.

Tak se zkuste kouknout třeba tady:

http://www.teraplanet.cz/chov-krajty-kralovske/

doplněno 03.02.15 14:50:

Tak až vás omrzí,ne abyste ho vypustili do volné přírody :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petulka*
Datum: 03.02.15 14:48

Mockrát děkuji za odpověď. Hada máme od Vánoc, dostali jsme ho, předchozí chovatel ho nakrmil v pondělí 22.12., my jsme ho dostali 24.12., i s terárkem a vším, co k tomu patří. Od té doby nežral. Bohužel jsme opravdu chovatelé "neználci", takže za pochodu se vše učíme.

Datum: 03.02.15 14:44
avatar

Zdravím, u reginy není měsíční pauza ničím neobvyklým, zvlášť, pokud je to import.

Pro sedmiměsíční krajtu je jedna myš málo, aspoň dvě, teď třeba po dobu měsíce klidně každý týden, pokud si vezme, jinak cca po 14 dnech a počítejte s tím, že se interval krmení bude prodlužovat, aby had netrpěl obezitou. U hadů platí, že méně je více. Krmte raději dvě myši naráz, než jednu každý týden.

doplněno 03.02.15 21:12:

Salamos radí dobře, jen na křečky pozor. Hadi si na jejich "lepší" chuť hodně rychle zvykají a obyčejné myši jim pak nevoní. A křeček jeden za 65,- kč ve zveráči fakt leze docela do peněz ;).

Zrovna regina je dost vybíravá, co se krmení týče, kamarádovi nechce žrát bílé myši, vždycky musí být nějak barevné. Jak je bílá, ani ťuk. Rasistka *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.15 20:27

Měl jsem anakondu a ta si vždy o krmení řekla sama. Také jsem ji dostal již jako dospělou a krmil ji potkanama. Stačil jeden na cca 14 dní pokud si dobře vzpomínám. Vždy, když začala být více aktivní, šmedila po teráriu a reagovala na mou přítomnost jsem ji podal potkana nebo čtyři myši, popřípadě křečky (pozor, ti koušou tak je lépe je "znehybnit"). Tehdy byl celkem problém se sháněním myšiny. Rozhodně si projděte nějaké chovatelské servery, ale krajta není zrovna problematický had. Problém múže nastat s hady z volného odchytu, které často trpí cystami, ale to by se již projevilo. Mnoho zdaru..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.