Přerušení drátu

Od: Datum: 03.02.15 12:50 odpovědí: 7 změna: 03.02.15 17:06

Přátelé používám neviditelný ohradník, aby mě neutíkal pes a došlo někde v zemi přerušení drátu, nevíte zda se toto přerušení nechá dohledat. Moc děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.15 15:23
najit se to da; pokud mateb pobliz slusnou elektro firmu, pozadejte jji, aby vam zmerila delku vodice po misto prerusemi a pak si uz misto preruseni zjistite merenim beznym metrem, pasmem...firmy mivaji tyto merice delky vodicu, kabelu...
doplněno 03.02.15 16:35:

máte to ten tenký (velmi tenký, originál) drátek? byl měřen jeho odpor? jaká je přibližná délka?... k tomu měření - je to měřící přístroj, který se připojí na jeden konec vodiče, kabelu i ve svitku a "změří se" jeho délka...jsou různé typy, na tom až tak nezáleží, hlavně že měří...

doplněno 03.02.15 16:39:

něco na ten způsob?

http://www.j-shop.cz/cs/9-elektronicke-ohradniky

doplněno 03.02.15 17:02:

z návodu - prerušený drát - signalizace:

1. Přerušení anténního drátu

Jestliže dojde k přerušení anténního drátu (nebo k závadě v propojení), vysílač vás upozorní

na tuto funkční závadu přerušovaným pípáním a blikáním kontrolky "LOOP ERROR"

doporučení pro možnou budoucí montáž: buď použít větší průřez (1,5 - 2,5mm2), nebo natáhnout vodič do tenké pevné hadice (černá vodovodní i nejmenšího průměru - polyetylenová PE) s tím, že si vhodným způsobem označím spoje hadice, aby v případě poruchy bylo možno dané místo rozpojit a zjistit stav "antény"...případně s drátem natáhnout i provázek pro případnou výměnu původního velmi tenkého vodiče (montoval jsem na výslovné přání majitele psa i originál vodič snad průřezu 0,35mm2, sice do tenkého husího krku, ale i tam jsou krtci...)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.02.15 16:38

Asi by to nebylo moc možné, tam kde je potřeba, aby ohradník nefungoval tak je po celé délce smotán do sebe. Ale jinak moc děkuji za odpověď

Datum: 03.02.15 17:06

no to jsem ještě tak neměřil, pouze volný vodič nebo ve smotku, ale při nejbližší příležitosti to odzkouším...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.02.15 16:57

Bohužel nejde mě otevřít tento Váš odkaz na stránku

Od: ben®
Datum: 03.02.15 15:59

Dobrý den, možná hloupé otázky, ale přesto. Jak víte, že je drát přerušen v zemi? Jak by mohl být přerušen jinak, než mechanicky (a to by snad bylo vidět na povrchu - výkop nebo něco zaraženého do země)? Není závada jinde? Zdravím!

doplněno 03.02.15 16:38:

Tak to gratuluji - bylo to mechanické přerušení a prozradil to asi krtinec, že?

doplněno 03.02.15 16:59:

Jo jo, není každý krtek tak hodný jako kreslený Krteček .

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.02.15 16:35

U zdroje je kontrolka na přerušení kabelu, už jsem to našel, parchant krtek. Všem děkuji

Datum: 03.02.15 16:55

Ano přesně tak, nevěřil bych , že to má takovou sílu a přerve ten drát

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.