Proč had nežere?

Od: Datum: 01.02.15 13:48 odpovědí: 7 změna: 02.02.15 15:40

Dobrý den mám užovku ozdobnou a nechce žrát.

Když jí chci nakrmit myš zabije ale nesežere a to už 3 krát za sebou.

Celkově už nežral 7 týdnů a to mě trápí.

děkuji moc za odpověd je to pro mě moc důležité.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.15 16:13

Třeba by chtěl hadici.

Né vážně - třeba je to kvůli nějakému stresu ze stěhování apod.?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.02.15 16:34

Zdravím. Nedáváte hadovi třeba příliš velké myši?

doplněno 02.02.15 12:53:

OK jak je ten had starý a velký? Co podmínky chovu? Jak vypadá terárium, jaké jsou teploty atd?

Ohodnoceno: 1x

Od: tomascempirek
Datum: 01.02.15 23:09

Myši sám vybíram aby byly co nejmenší, ale napdlo nás vrátit se k holatům,ale zároveň by to byl veliký krok zpět.

Datum: 01.02.15 23:15

Může být nemocná, co na to veterinář? Odběr krve třeba?

Ohodnoceno: 0x

Od: dfdfddss
Datum: 01.02.15 23:38

no, asi to nebude váš případ...ale...řeknu co jsem kdesi četl...

jeden majitel se ptal, proč jeho had nežere...už cca 3 týdny...Odpověď byla...pozor...nejspíše se připravuje, aby vás sežral...

hustý.,,,,,

Datum: 01.02.15 23:54
Možná mu ty myši smrdí mám krajtu a ta mi žere právě jenom mysi, jak jsem zkusil menší mastomysi tak je jenom zakousnul, cuchnul a nechal byt. Hned nato dostal myš a tu zblajznul hned. Znám lidi či jim had žral myši jednou mu dali křečka a přestal myši žrát. Teď mu musí kupovat krecky.

Datum: 02.02.15 15:40

Zdravím, buď je myš moc velká - jak velkého a starého hada máš? - anebo se mu prostě nelíbí barva, vůně atd. Případně si prostě dává pauzu, hadi jsou v tomhle dost nevyzpytatelní. Co takhle změna prostředí, teploty, vlhkosti, nějaký šok, nic se nestalo?

Jeden z mých svěřenců nemá rád potkany, útočí na ně, syčí, kouše - ale nezabije ani je nežere. Prostě ho otravují, on je nechce, tak je odhání. V době páření mi nežral přes 3 měsíce. Pokud had neubývá na váze (takže pravideně vážit!), není to důvod se znepokojovat.

Zkus nabídnout jinak velkou nebo barevnou myš, případně mastomyš, která je prý obecně "chutnější".

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.