Mohl mi pes rozumět?

Od: Datum: 25.01.15 18:31 odpovědí: 22 změna: 04.02.15 21:09

Ahojte, mám takový zvláštní dotaz :) někteří si asi o mně řeknou, že jsem úplně blbá, ale docela by mě to zajímalo ;) Dneska jsem byla s naším Německým ovčákem venku a udělala jsem strašnou blbost když mi začal utíkat dál ode mně, přišla jsem k němu a chytla ho za kožich u krku, protože jsem se bála aby mi neutekl. Chtěl se mi vysmeknout, ale já jsem ho pevně držela. Nakonec se mu to, ale povedlo. Potom se bál se ke mně přilížit, s tím, že bych ho chytla. Potom jsem ho zavedla do kotce (asi tak za 5 minut). Sedl si tam a ja jsem šla k němu, přitiskla ho k sobě a řekla mu, že se mu omlouvám, a že ho mám strašně ráda. Pak jsem mu ještě něco šeptala a on se vůbec nesnažil jít ode mně. Naopak vypadalo to, jako by mě naslouchal. A co bylo nejhezčí? Celou mně olízl a potom mi přišel takový spokojený jako by mi chtěl dát najevo, že mě má také rád. Myslíte, že je možné, že by tomu nějak porozuměl? Prosím nechte si blbé připomínky stranou a budu ráda za každé odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 25.01.15 18:33
avatar

Zvíře a pes zvlášť dokáže vycítit pocity..., takže když jste na něj naštvaná, bojí se..., když mu jdete fňukat na srst se svojí bolístkou, má "psí oči".. Možná proto se říká "pes nejlepší přítel člověka".

Ohodnoceno: 1x
 
Od: krizak
Datum: 25.01.15 19:01
wamp - to myslíte vážně? pes naslouchá hlasu ale fakt neví co říkáte , rozezná jen povely - pokud se je naučí a pro něj příjemný či nepříjemný akcent hlasu - Vy určitě taktéž poznáte co štěká ale jen něco *ee*
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.15 20:06
avatar

No šak ani nic jiného @wamp netvrdí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 25.01.15 18:35
avatar
Tak zcela určitě nerozumí všemu co říkáš,ale podstatu té situace samozřejmě chápe.To jsou velmi chytří psi,jen promluvit.On ví,že ho máš ráda a také ví,že ses mu omlouvala...
Ohodnoceno: 2x
 
Od: ria®
Datum: 25.01.15 18:35
avatar

Psi jsou lumpačiska, zkouší, co můžou, ale zároveň vědí, že to nesmí.. :) myslím,že byl rád, že se na něj už nezlobíte. :) Ale při příští procházce to zkusí zase :D

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.01.15 18:36
avatar

Je to možné. Pes se opravdu bál, cítil, že něco není dobře a věděl, že se zlobíte. Ač se to nezdá, v psisku pocity trvají. Po Vašem hlazení a domluvě do ouška jste ho přesvědčila, že už je vše zase OK. Proto to prémiové olíznutí...

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 25.01.15 18:40
avatar

já se svým kočkám běžně omlouvám, když jim nechtěně třeba šlápnu na ocas. A taky se mi zdá, že to berou. Zvířata to zřejmě vycítí z chování a tónu hlasu. (ale stejně si i já myslím, že to VĚDÍ !)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.01.15 18:55
avatar

Psi dokážou velmi dobře rozeznat lidské emoce, takže ano, pes ti rozumněl. Je to dáno jejich pozorovacími schopnostmi.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 25.01.15 19:15

Ano, psi a kočky jsou taky lidi a rozumějí nám.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.01.15 12:49
avatar

psi ani kočky ani koně nerozumějí slovům, zato ale velmi přesně postřehnou vaše chování. A navíc, když máte zlost, pak na dálku smrdíte andrenalinem, který znamená nebezpečí.

Proto když máte vztek, nechoďte ke psovi ani ke koni. Pes utíká, kůň se plaší. S kočkami je to jinak. Když půjdete ve vzteklém stavu ke kočce, pak dostanete drápy do ruky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.01.15 12:55
avatar

podle mých zkušeností pes taky zaútočí, když z Vás cítí adrenalin, přinejmenším na Vás zuřivě štěká. Kočky se raději klidí z cesty.

doplněno 26.01.15 13:03:

- a ještě je zajímavé, že pes podle pachu (nebo nevímčeho) pozná, který člověk má psy rád a který je rád nemá. Na mého partnera kolemjdoucí psi vždy až útočí, mne jen oběhnou, případně se se mnou mazlí. Partner se teprve učí, mít rád psy, je fanatický kočkomil. Zvířata nejsou blbý, možná bychom se divili, co všechno vědí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.01.15 15:28
avatar

Když si vzpomněl ten adrenalin, pes je schopný v člověku detekovat i nádor. Ovšem musí být na to cvičený.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: trubka*
Datum: 27.01.15 23:11

Pes, co jsme ho měli před tím současným vždycly utíkal, když jsem měla vztek (a to nebylo na něho). Pes, co ho má máma nyní, vždycky opatrně přijde. vrtí ocasem a snaží se člověka utišit Možná, že to je i tím, že on je z útulku a tamten ne.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sisina
Datum: 26.01.15 13:13

Já myslím, že psi jsou chytří a rozumí dost. Nám, když někdy uteče jezevčík před branku, tak se plíží domů po břichu a kolem nás velkou oklikou. Nikdy jsme ho za to neuhodili, ale bojíme se o něho. Je mu 12 let a už je skoro hluchý.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.01.15 15:59

Já jsem přesvědčena,že pes sice nerozumí,jaká slova mu říkáme,ale že velmi přesně vycítí,CO mu říkáme-jsme-li nazlobení,nebo naopak mu vyjadřujeme lásku a náklonnost,také když jsme nemocní a trpíme třeba bolstmi,tak to také vycítí a chová se k nám podle toho.Udělala jste dobře,že pocítil Vaši lásku k němu,že jste za ním přišla a "omluvila" se mu.Jak bylo ale řečeno,může nastat situace,kdy budete třeba muset zasáhnout v jeho prospěch a kdy mu to nebude po chuti,ale spraví to zase pohlazení,přitisknutí a vlídná slova pro něj.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.01.15 01:47
avatar

Ne, nejste blazen, taky jsem si timto jista.. Mela jsem 15 let pitbula a zazila jsem s nim spoustu situaci, ktere kazdy nepochopi.. Mate moc mileho pejska.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.01.15 07:54
avatar

Pes (i kočka) někdy rozumí věcem mezi nebem a zemí. Někdy chápou tón hlasu, jindy postoj, pach a někdy používají šestý smysl.

Před 10 lety jsem měla doma dva topenáře. Montovali ventily na radiátory, takže chodili z místnosti do místnosti. Jeden z nich blbě kecal, že jí psy a že mu to chutná. Měla jsem tehdy psa a kočku. Při různých návštěvách cizích lidí se oba chovali přibližně stejně. Pes po chvíli přátelsky až vlezle, kočka netečně. Na tohoto žrouta psů reagovali jinak. Kočka před ním prchala z místnosti do místnosti (jenže ji pak u dalšího radiátoru stejně dostihl), pes byl naježený a rozčileně poblafával.

Věřte tomu, že zvíře dobře pozná, kdo je kdo a co se děje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.15 09:26

Měli jsme pejska, takového Voříška. S mojí dcerou se doma jen tak míjeli. Prostě žádné hlazení apod. Pak jsem přivezla dceru po autohavarii domů. Byla na vozíčku. Pes hned od branky se postavil vedle vozíku a dokud na něm dcera seděla, tak se ani nehnul. Jakmile někdo cizí se začal blížit k vozíčku, začal vrčet (přitom to byl obrovský dobrák). Kamkoliv se dcera po domě hnula, všude byl s ní. Jak si lehla, opatrně si lehl k ní. Je zajímavé, že si vždycky lehl do místa, kde měla nějakou zlomeninu. Jakmile měl možnost, tak se snažil dceři olizovat místa, která měla poraněná. Prostě se z něj stala prvotřídní ošetřovatelka.

Takže za mě, ano zvířata nám rozumí. Jasně že ne významu slova, ale reagují na naše pocity, radost, bolest, vztek atd.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Datum: 29.01.15 20:11
avatar

Pejskové jsou citlivé dušičky, rozumějí našim pocitům. Ale zároveň to na nás zkouší, stejně jako děti ) . Vědí moc dobře, co na nás platí. Také mám pejska, fenečku špice, je velice chytrá , taky mi někdy připadá, že mi rozumí .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.15 15:01
avatar

ano,rozumněl ti a i to chápal,akorát my lidi někdy pesany nechápeme a zvířatům všeobecně moc nerozumíme...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mircus
Datum: 03.02.15 16:27
Pes je šelma,ve své hiearchii chce být každý dominantní,pokud to nejste vy je to on,pes se naučí povely,rozezná akcent v hlase a podle toho vaší náladu,rozumí pouze povelům které jsou mu vštěpovány,zkuste si všimnout že vždy když jste na něj milá tak se tak chová a díva se těmi očima,to je vše,jinač prase má vyšší iq než pes a taky nám nerozumí
Ohodnoceno: 0x
 
Od: miss
Datum: 04.02.15 21:09
Me se zda to same s mou fenkou Nelou kdyz jsem nastvana nebo smutna stastna apodob.proste mi asi rozumi jsem rada ze mame takovy vztah mam kamaradku a ona proziva zase se svou fenkou to same
Urcite ti rozumi a me taky mam ji od jejich6tydnu a od mych 3let uz ji mam 8let skoro 9let :)
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.