Nemám vycvičené ani vychované psy - co dělat?

Od: Datum: 24.01.15 22:40 odpovědí: 13 změna: 29.01.15 20:24

Dobrý den,mám problém s mýma fenkami způsobený mojí chybou.Bojím se,že už nepůjdou napravit..Moje fenky (kříženec 7-8 let a Novofundlandský pes 2 roky) naprosto neposlouchají,nerespektují mě a dělají si co chtějí.Neposlouchají a utíkají ze zahrady.Na procházkách strašně tahají a chtějí se furt mazlit s cizími lidmi.Nic jiného je nezajímá než jídlo,jídlo a zase jídlo.Nechtějí si hrát a mazlí se jen občas.Pojídají výkaly.Vím že je nemám vycvičené ani vychované.Můžu si za to v podstatě sama.Poslouchají jen když jsme na zahradě a mám plné kapsy pamlsků.To si dokážou i na povel sednout a lehnout.Na zahradě přijdou i na přivolání (jen když mám pamlsky).Přes plot kňučí na cizí lidi a neustále chtějí hladit..Prosím vás dá se toto chování ještě nějak napravit nebo se mám smířit s tím že mám nevychovance..Jak nejlépe začít cvičit základní povely?Máte nějaké tipy a fígly?Za každou odpověď budu moc vděčná.Mám je moc ráda a moc pro mě znamenají.jsou to moje zlatíčka i když mají hrozné chovaní..Prosím nadávky a urážky si nechte pro sebe.Moc děkuji za každou dobrou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.01.15 23:10
avatar

Dobrý den, večer,

Co se týče toho že poslechnou, když máte pamlsky, tak jsem to dělala tak, že někdy jsem dala pamlsek, někdy jsem pohladila. A pes fungoval na slovo, protože nikdy nevěděl, co bude za odměnu. Zkuste to, třeba zvítězíte.

Myslím si, že když se začnete psům intenzivně věnovat, že by to mohlo jít. Ale s tím nemám zkušenost, já jsem cvičila psa k poslušnosti od malička. Takže asi tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.15 23:20
avatar

Tady máte jak přesně provádět základní povely ,

http://www.muj-pes.cz/vychova…cvik/zakladni-povely-235.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: katherina*
Datum: 25.01.15 14:50

Děkuji

Datum: 24.01.15 23:27
avatar

no, já myslím, že by se dalo využít toho, že je jídlo a pamlsky tolik zajímají - přes ně je můžete vycvičit k čemukoli... jakmile provádějí něco, co nechcete, přivolejte je a dejte pamlsek - je dobré, že jsou dva, dejte pamlsek tomu, co přiběhne první, uvidíte, že postupně budou soutěžit o to, kdo u vás bude dřív... chce to pevnou ruku, ukázat, že pánem jste vy a když budou dělat to, co chcete, budou se mít dobře (pamlsky) - taky hodně času a trpělivosti, cvičte s nimi co nejvíc, každý den, uvidíte, že to půjde :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 24.01.15 23:27

Dobrý večer, opravu nehodlám použít ani nadávku, ani urážku. Spíše prosbu o ohled na jiné lidi, kteří Vaši lásku k Vašim psům nesdílejí: Když nemáte Vaše zlatíčka vychovaná, doufám, že na veřejnosti, mimo Vaši zahradu, mají tito psi náhubek nebo alespoň vodítko? Nenecháváte je doufám fyzicky obtěžovat cizí lidi? Čmuchat jim do tašek, strkat čumák do ruky, brát dětem z ruky rohlíky apod.? Děkuji.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.01.15 07:26
avatar

Já se obávám, že vám nelze poradit. Největší váš problém je v tom, že vás neuznávají. Techniku učení asi vy i psi zvládnete, ale ikdyž to budou umět, neposlechnou, protože jste jedna z nich a ne šéf. Alespoň jednu radu vám dám. Ven choďte s jediným psem. Když půjdou oba, nezvládnete ani jednoho.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.01.15 13:30
avatar

Ideální by byl cvičák, sama si neporadíte, tam vám všechno ukáží a naučí vás co máte učit psy. Ven berte na cvičení jen jednoho psa a cvičte s ním a pak s druhým, oba najednou nezvládnete. Jak vychovat a vycvičit je téma na celou knihu, nikoli na takovouto poradnu. Takže pro vás je opravdu řešením ten cvičák...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: katherina*
Datum: 25.01.15 14:49

Na cvičák jsem chodila,ale čuba si zlomila nohu.Druhá se tam bojí.

Datum: 25.01.15 14:58

Mám taky dva psy.Vychovávám je pořád a nejsou daleko od tazatelky.Ale jak jdu jen s jedním ven a druhého nechám doma tak poslouchá na slovo.Jestli ono to není tím že jsou dva :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.15 17:13
avatar

I strach se dá překonat, trpělivým přístupem...ale když nechcete, tak si zaplaťte soukromé hodiny...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.01.15 20:58

Ahoj já bych se zeptala pana Desenského, určitě poradí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.15 07:33
avatar

Pan Desenský se vůbec nevychovanými psy nezabývá. Ví, že problém není ve psu, ale v člověku. Musel by nejprve vychovat člověka. Pan Desenský se zabývá problematickými psy. Věř, že ne s pytlíkem piškotů nebo pamlskem v ruce!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.15 20:24
avatar

Také jsme měli problémy s výcvikem, do dneška to není tak, jak by mělo být. A to máme pejska od 4 měsíců. Prošli jsme cvičákem od kynologické organizace, ten nás moc nepoznamenal. Úspěch jsme zaznamenali až s trenérem psů, který provádí individuální výcvik. Chtělo by to víc hodin, ale já už nezvládám ze zdravotních důvodů. Také to není nejlevnější, ale je to kvalitní cvičitel, který cvičí i záchranářské, vodicí a asistenční psy. Je z Prahy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.