Pes má rakovinu, co dělat?

Od: Datum: 21.01.15 21:02 odpovědí: 17 změna: 28.01.15 06:16

Máme pejska čubu která splnila to co mněla ale ted má rakovinu verzi obalenou a nemáme na to co s tím, máte někdo dobrý nápad?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jaha
Datum: 21.01.15 21:11

Běžte s ní k veterináři.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.01.15 21:35

asi to udělám

Datum: 21.01.15 21:20

Je-li pejsek takto nemocný a nemáte peníze na léčbu, tak snad by stálo za to pouvažovat, jak pejskovi ulehčit od trápení. Pejsek vám neřekne, že ho něco bolí... zajděte k veterináři se poradit. Někdy je uspávací injekce to nejlepší, jak můžete pejskovi pomoci. Než ho nechat nějak dlouho trápit...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.01.15 21:36

asi to bude to co mám udělat

Datum: 21.01.15 21:45

Ale ona je taková která přežije ledacos a vím proč a to jto proč do toho jít ale nemam už korunu ... to bolí

To znamená, že po nikom nechci nic pro ni já jen tak byla prostě OK

Od: karassa
Datum: 21.01.15 22:25

Naučte se prosím psát česky a vezměte psa k veterináři,buďte tak hodní... Nikdo jiný,než veterinář Vám neporadí a jestli jste líná s prominutím zvednout prdel a jít k veterinářce,tak to je mi Vašeho psa doopravdy líto.

Datum: 28.01.15 06:16

Mám Zlaťáka a má také rakovinu. Dávám za něho "poslední korunu", kdybych neměla pro sebe. Je to kamarád, je to pes, kterého jsem si vzala před 10 lety s tím, že se o něho musím postarat v dobrém i v nemoci. Tak by se měl chovat každý majitel psa. A to nevydělávám majlant, jen je u mne pes na prvním místě, pak jsou teprve moje potřeby. A to mám dva. Vůbec se mi Váš příspěvek nelíbí. Chudák pes. Je alternativní léčba, která nestojí zase tolik. Tak si odpuste své aktivity a hafíkovi dopřejte alespoň nějakou pomoc. Smrtící iněkce je to poslední, co by Váš pejsek chtěl. Homeopatové veterináři existují a je jich čím dál tím více. Léčba mého psa mne vyšla přes 21 tis. a bude stál ještě dost. Ale jak jsem tu už napsala, je to kamarád. Zamyslete se nad sebou a nad Vaším sobeckým jednáním.

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 21.01.15 22:34

Dobrý den, nějak nerozumím Vašemu uvažování - jaký nápad? Pejsek splnil to, co od něho bylo požadováno a nyní Vám už překáží? Už není Váš kamarád a přítel? Jak víte, že má rakovinu? Patrně jste s ním musela jít pro diagnózu na veterinu a tam zaplatit. Co Vám navrhl veterinář, resp. jaká je prognóza a šance na uzdravení? Pokud jste myslela tím nápadem, jak toho pejska usmrtit bezplatně, tak to Vám skutečně neporadím. Zdravím!

Ohodnoceno: 4x

Od: pb®
Datum: 21.01.15 23:37
To nejdůležitější co nepíšete, je jakou rakovinu. Některý typ nemá ani cenu operovat, protože i po operaci je doba přežití maximálně pár měsíců, jiná je léčitelná operací dobře a pes se dožije normálního stáří. Pokud nemáte peníze a nemůžete je ani sehnat např. vypůjčením, tak co už, až se pes začne horšit, nechte ho utratit. To ostatně musí udělat většina majitelů zvířat, ať v tom hraje roli jakékoliv onemocnění.

Datum: 22.01.15 06:40

Souhlas s Benem i s pb. Jak je psinečka stará? Jaké je to plemeno nebo jak je velká? Žije v bytě nebo venku? Jaká rakovina, čeho? Měla štěňata, proto splnila? Jak víte, že je to rakovina? Může to klidně být zánět, např.dělohy a fenečka má veliké bolesti. Byli jste u veterináře? Co říkal?

Ohodnoceno: 3x

Datum: 23.01.15 07:38

Ale, no tak! čuba splnila, co měla a teď na to nemáme...

Napsala byste to stejně třeba o mamince? Matka splnila, co měla a teď nemáme na léčbu, co s ní...?

Vím, je to divné, že to převádím na lidi, ale já jsem pokaždé měla pejska jako člena rodiny. Pečovala jsem o něj, bála se o něj, stejně, jako třeba o své děti.

Váš dotaz mi připadá jako: Splnila, co měla, co od ní bylo očekáváno, teď může jít...To není pěkné. Neměla byste peníze na léčbu pro svou rodinu? Jistě by se našly, tudíž najdete jistě i pro tu čubinku. Ať ji veterinář důkladně vyšetří, když nebude zbytí, nenechat ji trpět. Když bude možno prodloužit život bez bolestí, investujte to. Ten tvoreček si to zaslouží. Máte jistě na jídlo, máte, jak vidno, na internet, byla by hanba, kdybyste šetřila na milujícím a nenáročném členu rodiny - Vaší paní pejskové. Je to tak. Jaga.

Datum: 25.01.15 22:20

Souhlasím, je to hnus. Takhle, s prominutím, hnusný a blbý dotaz jsem dlouho nečetla.

K otázce - kdysi jme měli malamuta, měl zřejmě nádor v páteřním kanále nebo blízko něj, přestal chodit. Na léčbu jsme bohužel opravdu neměli, navíc šance byla dost malá a pejsek, zvyklý na aktivní život, se trápil a měl zřejmě bolesti. Tak jsme ho nechali jít, i když jsme to strašně obrečeli.

Říkám si ale, jestli jsme to teda měli udělat, když nesplnil, co měl *zed*

Datum: 25.01.15 22:14

Nezlobte se, ale peníze na veterinu si určitě seženete když budete chtít. My jsme třeba v hospodě měli známého, který byl chudý a měl jezevčíka s nemocnou páteří. Neměl na léčbu, pes trpěl. Tak jsem jednoho dne vstala od stolu a obešla všechny v hospodě, že Jirka na to prostě nemá. Všichni se tam známe léta, všichni měli Jirku i psa rádi, tedy psa všichni a někteří Jirku méně. Za pár minut jsem vybrala cca 5 000,- Kč s tím, že Jirka musí přinést účet z veteriny. Pejsek byl za 14 dní OK. Určitě máte nějaký majetek, zlaté naušnice, prstýnek, nějakou starožitnost po babičce, sekačku, vrtačku, sbírku angličáků, kolo... Já bych prodala všechno. Když se podívám na aukro nebo bazar.cz co všechno lidi prodávají a prodají... Přeci nemáte holobyt. Nebo si někde půjčte jestli jste zaměstnaní.

Datum: 25.01.15 22:24

Jen jestli to má cenu nechat psa trápit.Já měla jedenáctiletou pudlinku a měla nádor v puse.Pak při kousnutí zaječela a pořád ležela a koukala na mě.Po vyšetření jsem ji nechala utratit ,nikdy na ni nezapomenu

Datum: 25.01.15 22:44

No to je samozřejmé. Jedněm známým přestal jíst 13-ti letý malamut. Skoro ze dne na den. Báli se mu podívat do pusy ač jinak pes byl v poho. Byla jsem u nich na návštěvě a řekli mi to. Já jsem se ho nebála, no to bych kecala... Ale tlamu jsem mu nekompromisně otevřela, nekousnul. Nádor jako prase. Druhý den ho vet uspal. Jen chci říci, že když léčba bude mít smysl a je šance na kvalitní život alespoň rok tak bych šla snad točit kabelkou do Perlovky. Ale to by udělal každý, tedy jak čtu otázku tak skoro každý.

Datum: 25.01.15 22:41

- já to ani nečtu - jednu kočku s rakovinou jsem takhle mermomocí chtěla udržet při životě (dlužno říct, že veterinář se na tom buď z blbosti, nebo z finančních důvodů hojně podílel) - a NEPŘESTANU si to do smrti vyčítat !

Dokud se zvíře ještě moc netrápí - UTRATIT ! Doporučuju jí dát před smrtící injekcí normální uspávačku (narkózu) - je to pak pro zvíře lepší, necítí žádnou hrůzu.

Datum: 25.01.15 22:50

No jo, ale strašilka ani asi neví čeho má pes rakovinu. Nebo to nechce napsat? Sousedčina fenka měla raka taky, mléčné žlázy a děloha. Všechno jí sebrali, je to 3 roky a Jessinka je úplně v poho, je jí 14 let. Stálo to 7 tis. Ale byli i na veterině kde by to stálo 12. Takže asi tak.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.