Kocour pořád křičí

Od: Datum: 01.02.15 22:50 odpovědí: 4 změna: 02.02.15 07:05

Ahoj, mám takový problém s kocourem.(8 měsíců, nekastrovaný, jediný v domě).

Asi před 2 týdny začal strašně "křičet", asi je v říji. Prostě denodenně nahlas křičí jako dítě, křičí ráno, v noci nás tím budí. Někdy to vydrží dost dlouho v kuse. Co máme s ním dělat? Na kastraci je ještě brzo. Samozřejmě si s ním snažíme několikrát denně hrát.

Co byste poradili?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.15 22:59
avatar

no, já bych řekla - ještě chvíli to vydržet, na kastraci je to fakt asi brzo, ale nikdo se mnou asi nebude souhlasit. Co mu dát nějakého většího plyšáka? Neexistují prozatím nějaké hormonální injekce? - u koček jo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 01.02.15 23:51
Kastrovat, brzo není. Hormonální léčba sice je, ale čip stojí víc než kastrace. Kastrace nemá vliv na tvorbu močových kamenů. Na to má vliv strava a genetika.
Ohodnoceno: 3x
 
Od: ria®
Datum: 02.02.15 04:54
avatar

Kolem 8-9 ti měsíců jsme taky museli kocourka kastrovat, byl to strašný "erotoman" a druhé kočce nedal pokoj, i tak to bude chvíli trvat, než se zklidní a hormony se vyplaví. Nejhorší bylo, že si začal značkovat dům a kočičíma dvířkama k nám pronikali jiní kocouři, aby si to zase přestříkali. Strašně smradu, od té doby je jen rošťák, ale neznačkuje, kočku neobtěžuje.. Klidně ale můžete mít upovídanějšího kocoura, a to pak kastrace nepomůže.. :).. Náš dělá vždy jen takové "m" jinak je ticho..:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.15 07:05
avatar

Když jsem kdysi hledala na netu dobu, kdy je vhodná doba pro kastraci kocoura, našla jsem velmi rozporuplné názory veterinářů a pracovníků v útulcích. Vyplynulo z toho, že není pravidlo např do roka ne, po roce ano. Dospělost, tedy dokončení vývoje močového ústrojí, je individuální. Nejen co do rasy, ale i co do jedince. ;) Já si myslím, že byste se měli poradit s vetem, který kočičáka zná a jestli s ním máte dobré zkušenosti, pak mu věřte a určenou dobu pro kastraci nechejte na něm.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.