Divné hovínko

Od: Datum: 16.01.15 13:13 odpovědí: 9 změna: 16.01.15 14:50

Dobrý den,

dnes se mi stalo na procházce se psem, že vykakal hovínko v takovém bílém obalu. Vypadalo to jako nějaké střívko nebo blána a vevnitř bylo to hovínko. Bylo to skoro čistě bílé a bylo v tom jen část hovínka. Když jsem to sáčkem zmáčkla tak se to protrhlo takže to nebylo nijak pevný obal např jak střevo ale bylo to měkké.

Jsem z toho v šoku. Nestalo se to i někomu z Vás? O.o

Děkuji za odpověď!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 16.01.15 13:25

Dobrý den, nebyl to spíše hlen? Asi bych to viděla na nějakého parazita.. :/

Ohodnoceno: 0x

Od: ivana12*
Datum: 16.01.15 13:28

ja nevím co to bylo a na hlen to bylo moc bílé podle mě... Jinak mu nic není. Bříško jsem prohmatávala a nic tak nevím... kouknu jeste na ty hleny na netu =)

Od: aala
Datum: 16.01.15 13:33

Škoda, že není foto. Napadá mě tasemnice.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.01.15 13:39

neměla jsem u sebe mobil =( teď mě to taky mrzí. Jsem z toho uplně v šoku! Koukala jsem na to jak blázen. Hrozně to smrdělo tak jsem to hned vyhodila a potom mě napadlo že jsem to mohla vzít na veterinu aby se na to podíval.

Od: abies
Datum: 16.01.15 13:52

Nekrmíte vařenou rýží? Po té se občas objeví hovínko potažené hlenem a neznamená to vůbec nic. Psi alergici to také mívají, když dostanou nevhodnou stravu. Já bych počkala ještě na další stolici, nemusí se to už opakovat.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.01.15 13:57

Včera měl na oběd rýži a spořádal celou misku... takže to může být tím. To by mě nikdy nenapadlo. Nikdy to ale po rýží neměl tak to je zajímavé =) Děkuji za odpověď!

Datum: 16.01.15 14:20

Nebojte se toho , opravdu se to občas stává po rýži , našemu oříškovi se toto stávalo a v pohodě se dožil 17ti let.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.01.15 14:46

Jedná se patrně o tzv. šlem. Šlemovitá stolice může být přechodně způsobena krmením rýží, ale často se vyskytuje též při trávicích potížích psa, čemuž by nasvědčoval i extrémně páchnoucí výkal. Pokud by se to opakovalo, stolice se šlemy by se vyskytovala nadále, případně ji vystřídal průjem, či dokonce stolice s krví, navštivte veterináře, aby pejska přeléčil. Vyskytuje se to u různých gastroenteritid.

doplněno 16.01.15 17:39:

Dodatek: kdyby se opakovaly problémy s trávením, poproste vašeho veterináře, aby poslal trus na rozbor do plzeňské laboratoře. Můžou vám tam dát cennou odpověď, k jaké poruše trávení dochází, v jakém úseku GIT to vzniká a díky tomu lépe zacílit léčbu. Jinak vypadá stolice pankreatická, jiné výsledky jsou při rozboru při poruchách vstřebávání v tenkém střevě, při paraziteche atd. atd. Stojí to asi 500 Kč a podle mne je to velmi užitečné vyšetření. Když jsem to nechala naposled dělat, jediná laboratoř byla v Plzni, vetka to poslílala tam, ale doba pokročila o pár let, veti zbohatli a možná se etablovala ještě další laboratoř k rozboru jinde, váš vet bude vědět. ;)

Ohodnoceno: 5x

Datum: 16.01.15 14:50

Ten náš prďola má už od malička potíže s trávením ale poslední dobou byl klid a nebyly žádné potíže. Kdyby to přetrvávalo nadále nebo byl jiny problém tak určitě zajdeme k veterináři. Děkuji za odpovědi. Hned jsem klidnější =)

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.