Úmrtí králíčka - proč?

Od: Datum: 11.01.15 00:06 odpovědí: 3 změna: 11.01.15 11:04

Dobrý večer chtěla bych se zeptat jak mohl umřít můj králíček byly mu teprve tři měsíce s a ještě dnes dopoledne byl v pořátku ale příjdu večer a on je v kleci ( králíkárně ) mrtvý

mohla to udělat změna teploty? králíček býdlel totiž venku a v brne se asi o 20 stupňů oteplylo

děkuji za odpověď Míša

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.15 01:10

myslím si, že teplotou to nebylo a spíše to bylo už v něm.Měl 3 měsíce a něco se v něm skrytě projevilo.Mě nedavno ve 3 měsících umřelo morče z ničeho nic.Žilo s dalšíma 2 morčaty a přesto, že všechny samice jedly to samé atd.tak tohle morčátko naednou odešlo. Ty ostatní 2 morčátka jsem pořídila od chovatelky a právě to co odešlo jen tak bylo ze zverimexu, takže si myslím, že to bylo v něm a stejně tak u vašeho králíčka.Nevím, kde jste ho koupila a třeba i od chvatele,ale podle mě to měl už v sobě a jen se něco projevilo.Králíček byl moc roztomilej..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.01.15 01:25

Příčinu smrti by spolehlivě odhalila jedině pitva. Ale zkuste se rozepsat, v jakých podmínkách byl králík chován, jak byl krmen a jestli jste ho tahala pravidelně do školy (viz. foto).

Od: makytakybo*
Datum: 11.01.15 11:04

Měla jste-li králíčka od chovatele, tak jej informujte o smrti. Byl-li králíček ze zverimexu, tak není rady. Bohužel, tam se dostávají zvířatka od množitelů a ty nehledí na to, aby zvířata byla množena dle "pravidel". Také mohl mít vrozenou vadu (např. srdce).

Dost často králíci chytkou kokcidiózu. Králík přestane žrát, přestane se hýbat, "smutně" sedí a je nafouklý a pokakaný. Bez zásahu léčit úmírá.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.