Kuň orientace

Od: Datum: 09.01.15 08:24 odpovědí: 6 změna: 10.01.15 08:03
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestly můž byt kuň orientovaný na samec na samce. Děkuji ja si myslím teda že jo
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.15 08:56

Když jsou homosexuální lidé a ostatní zvířata, proč by zrovna kůň měl mít výjimku?! O homosexualitě u zvířat viz. např. zde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 09.01.15 08:58

Já si taky myslím, že jo a vlastně je to údajně "úplně normální". Až se povede, že jich budete mít ve stáji víc, tak si uspořádají homosexuální maškarní průvod obcí za svoje extrapráva.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: bohemica*
Datum: 09.01.15 13:06

Sexuální přitažlivost zvířecích jedinců ke stejnému pohlaví bývá většinou "náhradní" sexuální aktivita, která nahrazuje nedostatek vhodných objektů opačného pohlaví. Často bývají projevy takového chování k jedinci stejného pohlaví vyjádřením dominance. Nejedná se "homosexualitu" tak jak ji chápeme my, lidé.

(Je to podobné jako když ve výkonu trestu dojde k homosexuálním aktivitám z nedostatku jedinců stejného pohlaví. Takoví lidé také nejsou přirozeně homosexuální a po propuštění na svobodu se zpravidla vrací ke své původní sexuální orientaci).

Pokud tedy budou ve stádě mladí dospívající hřebečci (nebo např. při setkání několika psů-samců) mohou mít někteří jedinci snahu o "páření" , předvádějí náznaky kopulačních pohybů atd. zvláště ti jedinci s dominantnější povahou tím chtějí naznačit svoje významné postavení a potvrzují svoji nadřazenost. Totéž platí u klisniček nebo fen atd.

Pokud takoví jedinci jsou později využíváni v plemenitbě nemají zpravidla problémy připustit (spářit se) s jedincem opačného pohlaví.

Taková smečková zvířata jako jsou lvi mají s takovým chováním běžné zkušenosti. Mladí lvi, kteří by mohli být konkurencí dosavadnímu vůdci lví tlupy, opustí po dovršení určitého věku rodnou smečku a založí si vlastní smečku složenou z mladých lvů- samců. V tomto období je mezi nimi "homosexuální" chování ucela běžné. Později si může některý z těchto samečků najít vhodnou partnerku k páření nebo vyspět ve "vůdce" a založit si vlastní smečku a připouštět lvice ve svém harému.

U zvířat je pohlavní pud (a sexuální projevy a chování) především určeno k rozmnožování. Rozmnožovací pud je

v přírodě ten nejsilnější. V období rozmnožování (páření) jsou někteří jedinci pod jeho vlivem schopni i uhynout hladem, ztrácí ostražitost atd. Proto je mnoho zvířat odchyceno pomocí vábniček, psi se toulají i několik týdnů po okolí aniž by vyhledávali potravu, atd.

Rozmnožování je hlavní hybnou silou v přírodě, v podstatě všechno v přírodě je směřováno k rozmnožení a zachování rodu.

Pohlavní akt nebo sexuální chování mimo období rozmnožování provozují pouze lidé (a někteří primáti), zrovna tak, jako se u nich vyskytují různé deviace a poruchy.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.01.15 18:08

To sice nevím, ale můj koník, valach, prožívá velikou lásku s jednou kobylkou. Kdykoliv ho vedu do výběhu, tak kobylka pobíhá kolem hrazení, pořehtává a vyloženě ho vítá, všude chodí spolu, když ho odvádím, tak nás doprovází, no prostě šílená láska a přitom by to snad navzájem měli ze sebe cítit, že tady žádná reprodukce nebude. Příroda by jim to měla sdělit, ale očividně ne. Prostě se milujou a ty si světe dej třeba rovnoběžku za krk...:o)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bohemica*
Datum: 09.01.15 20:15

Mezi zvířaty (zvláště stádovými, smečkovými atd. prostě u těch, které žijí společensky), dochází často k vzájemným sympatiím nebo antipatiím. Často se tvoří dvojice nebo trojice a vůbec to nesouvisí s pohlavím nebo pohlavním pudem.

I ve stádě klisen se tvoří skupinky nebo dvojice a naopak některou klisnu nesnáší celé stádo a pokud nedojde ke zlepšení vztahů, musí být oddělena.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.15 08:03
avatar

úplně normálně, pro zvířata platí totéž co pro lidi.

Jsme měli kocoura a ten byl viditelně na kocourky. Jeden rodinný známý měl dvě fenky a když jim zapracovaly hormony, pak se jedna chovala jako pes.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.