Nejste přihlášen/a.
Sexuální přitažlivost zvířecích jedinců ke stejnému pohlaví bývá většinou "náhradní" sexuální aktivita, která nahrazuje nedostatek vhodných objektů opačného pohlaví. Často bývají projevy takového chování k jedinci stejného pohlaví vyjádřením dominance. Nejedná se "homosexualitu" tak jak ji chápeme my, lidé.
(Je to podobné jako když ve výkonu trestu dojde k homosexuálním aktivitám z nedostatku jedinců stejného pohlaví. Takoví lidé také nejsou přirozeně homosexuální a po propuštění na svobodu se zpravidla vrací ke své původní sexuální orientaci).
Pokud tedy budou ve stádě mladí dospívající hřebečci (nebo např. při setkání několika psů-samců) mohou mít někteří jedinci snahu o "páření" , předvádějí náznaky kopulačních pohybů atd. zvláště ti jedinci s dominantnější povahou tím chtějí naznačit svoje významné postavení a potvrzují svoji nadřazenost. Totéž platí u klisniček nebo fen atd.
Pokud takoví jedinci jsou později využíváni v plemenitbě nemají zpravidla problémy připustit (spářit se) s jedincem opačného pohlaví.
Taková smečková zvířata jako jsou lvi mají s takovým chováním běžné zkušenosti. Mladí lvi, kteří by mohli být konkurencí dosavadnímu vůdci lví tlupy, opustí po dovršení určitého věku rodnou smečku a založí si vlastní smečku složenou z mladých lvů- samců. V tomto období je mezi nimi "homosexuální" chování ucela běžné. Později si může některý z těchto samečků najít vhodnou partnerku k páření nebo vyspět ve "vůdce" a založit si vlastní smečku a připouštět lvice ve svém harému.
U zvířat je pohlavní pud (a sexuální projevy a chování) především určeno k rozmnožování. Rozmnožovací pud je
v přírodě ten nejsilnější. V období rozmnožování (páření) jsou někteří jedinci pod jeho vlivem schopni i uhynout hladem, ztrácí ostražitost atd. Proto je mnoho zvířat odchyceno pomocí vábniček, psi se toulají i několik týdnů po okolí aniž by vyhledávali potravu, atd.
Rozmnožování je hlavní hybnou silou v přírodě, v podstatě všechno v přírodě je směřováno k rozmnožení a zachování rodu.
Pohlavní akt nebo sexuální chování mimo období rozmnožování provozují pouze lidé (a někteří primáti), zrovna tak, jako se u nich vyskytují různé deviace a poruchy.
To sice nevím, ale můj koník, valach, prožívá velikou lásku s jednou kobylkou. Kdykoliv ho vedu do výběhu, tak kobylka pobíhá kolem hrazení, pořehtává a vyloženě ho vítá, všude chodí spolu, když ho odvádím, tak nás doprovází, no prostě šílená láska a přitom by to snad navzájem měli ze sebe cítit, že tady žádná reprodukce nebude. Příroda by jim to měla sdělit, ale očividně ne. Prostě se milujou a ty si světe dej třeba rovnoběžku za krk...:o)
Mezi zvířaty (zvláště stádovými, smečkovými atd. prostě u těch, které žijí společensky), dochází často k vzájemným sympatiím nebo antipatiím. Často se tvoří dvojice nebo trojice a vůbec to nesouvisí s pohlavím nebo pohlavním pudem.
I ve stádě klisen se tvoří skupinky nebo dvojice a naopak některou klisnu nesnáší celé stádo a pokud nedojde ke zlepšení vztahů, musí být oddělena.
Když jsou homosexuální lidé a ostatní zvířata, proč by zrovna kůň měl mít výjimku?! O homosexualitě u zvířat viz. např. zde.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.