Umírá mí morče?

Od: Datum: 07.01.15 05:35 odpovědí: 10 změna: 09.01.15 10:38

Před půl hodinou jsem našel naše osmiměsíční morče ležet na balkoně a není schopné se postavit na nohy.Žere mrkev ,ale stále se přetáčí na bok .Máme na balkoně i králičici.Žili spolu zatím spolu dobře ,ale je možné ,že ho z nějakého důvodu napadla a ono dostalo nějaký otřes..Prosím poraďte mi ,co mám dělat?děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.01.15 07:21

a to nemohlo umrznout?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.01.15 07:47

Prosím vás, vemte ho k veterináři, možná došlo k ochrnutí, někdy je možno to upravit vitamínovou injekcí a vápníkem, někdy už je pozdě, tak mu aspoň zkrátí utrpení. Podobné problémy někdy trápí i králíky.

doplněno 09.01.15 00:40:

To je mi moc líto. :(

Ohodnoceno: 1x

Od: makytakybo*
Datum: 07.01.15 10:04

Jděte s ním ihned k veterináři. Radit se v tomto ohledu na internetu nemá smysl.

Morče může být klidně tlusté a mohla ho potkat mozková příhoda. Ochrnutí končetin je nejčastější projev.
Nebo může mít nádor na mozku, který způsobil ochrnutí...a tak dále, a tak dále...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 07.01.15 10:32

Proč jste morče ihned nevzal k veterináři? Na co čekáte? Až chcípne?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.01.15 17:23

Nikdy bych nechovala morče ani malé králíčky na balkoně v zimě to pro ně musí být utrpení.

Jsou to domácí mazlíčci,tudíž by měli být doma.Proč tam vůbec byli? Chce to péči,pak o nich doma nevíte co se týče smradu apod. Jinak radím co ostatní...honem k veterináři!

Naše Žofie by na balkoně nepřežila ani hodinu.

Ať to dobře dopadne.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.01.15 17:36

Na chovu morčete na balkoně není v zásadě nis špatného pokud tam má zateplený přístřešek a společnost jiného morčete. A taky tam nesmí být v průvanu. Morčata nejsou choulostivá zvířata a dají se chovat celoročně venku (vyjma bezsrstých forem). Rozhodně je lepší chov skupiny morčat venku, než chov osamnělého morčete v bytě. To je pro každé skupinové zvíře jen smutné provizorium.

Ohodnoceno: 2x

Od: roberthujicek
Datum: 09.01.15 00:38

Děkuji všem ,kteří chtěli pomoci svou radou,ale bohužel je už pozdě.Naše morče bylo v perfektní kondici,na balkoně bylo zajištěno na zemi koberečkama i akváriem se senem a prolézačkama ze dřeva či tvrdého papíru.Zjistili jsme s ženou ,že ho pravděpodobně napadla naše čtyřletá králičice a ono dostalo šok.Dosud se snášeli absolutně v pohodě.Balkon máme vedený jako zimní zahradu,takže o zimě se každopádně nedá psát ani mluvit.Zvířátko bylo dlouhosrsté a svůj další domeček mělo v obyváku..celé dny bylo volně pouštěno a o kábly od elektroniky se též nezajímalo...Pro ostatní...Netušili jsme a podcenili,že samice králíků jsou více méně samotářky a morčata je dokážou taky poškádlit...Je možné ,že po něm naše Ušina vyletěla,on se leknul a dostal infarkt.Prožil nádherný a láskyplný život...nikomu se nemusím a nebudu zpovídat.Své první morče jsem odchoval s obrovskou láskou k němu a zemřelo na nádor pod krkem po OSMI letech...

S úctou všem Robert

P.s.člověk by nevěřil,jak takový malý tvoreček se vám dokáže zavrtat do srdce.Pohřbíme ho v lesoparku do bedýnky a budeme k němu chodit na návštěvy...Šlo o nešťastnou náhodu a zakročila příroda...

Datum: 09.01.15 01:37

Tak to je mi líto. Ke králíčkovi si pořiďte jedině jiného králíčka. I dvě samice se snesou v pohodě. To mezidruhové soužití ale nemusí vždycky dopadnout dobře.

doplněno 09.01.15 11:58:

Tak jinak. Nechtěla jsem do nešťastných lidí kopat. Ale že nic nezanedbali bych tak úplně neřekla. Ono když člověk najde zvíře po ránu v takovémhle stavu, nebude přeci zakládat diskuzi a poletí k veterináři. Prostě na nějaké vypisování, kde mu na dálku stejně nikdo neporadí (ani veterinář) nebude mít čas. Pokud je tedy normální. Příčinu smrti si nejspíše také vydedukovali sami (?). Takže s tím chlácholením bych to moc nepřeháněla, nemělo by to být pro ostatní vzorem. Ono k čemu zvířeti je, že ho celý život milovali a rozmazlovali, když mu v krizové situaci neposkytnou pomoc? Pokud ihned po založení diskuze letěli k veterináři a on konstatoval jako příčinu smrti výše uvedené, tak se za příspěvek omlouvám a beru zpět.

Datum: 09.01.15 10:19

Taky je mi moc líto,teď je jasné,že jste nic nezanedbali a máte ty malé potvůrky rádi.

U nás je to stejné,taky nedáme na morčátka dopustit,jsou to malí velcí společníci.

Přeji mnoho štěstí. M.

Datum: 09.01.15 10:38

Tak to je mi lito. Jinak kralici a morcata se normalne dohromady dat daji. I chov venku neni problem. Kralici se take nedavaji domu a v zateplene boudicce to neni problem

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.