Itálie - Bernardýn

Od: Datum: 04.01.15 00:12 odpovědí: 3 změna: 04.01.15 08:49
Můžeme sebou vzít v létě do Itálie našeho Bernardýna?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 04.01.15 00:16
avatar

Dobrý den, jak otázku myslíte? "Papírově" by Vám asi lépe poradil veterinář. Já bych spíše zvážil, jak bude tento pes snášet cestu a ta letní horka - a ponechal bych ho raději doma.

Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.15 08:30
avatar

Asi ano, ale byl by veliký chudák. Horko, slaná voda v moři na ochlazení, nezvyklá sladká voda na pití. Případná srajda z vody a horka a budete chudáci všichni!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.15 08:49
avatar

Můžete, ale musí mít očkovací průkaz s platným očkováním proti vzteklině (starší 30 dnů, ale mladší než doba trvání posledního očkování, u někt. vakcín je to rok, jsou ale i prodloužené dvouleté) a mít europas, tedy mít i čip nebo tetování. Poučí vás a vystaví vám ho veterinář.

Velice vám doporučuji ošetření psa preventivně Strongholdem, v Itálii se vyskytuje jak srdeční červ, způsobující dirofilariózu, tak leishmanióza, které váš pes může chytnout od bodnutí komáry. Obojí je pro psa opravdu pohromou a v jižních destinacích i důvodem utracení psa. Leishmanióza je nevyléčitelná, pes je doživotně na lécích a srdeční červivost je léčitelná jen v počátcích onemocnění. Není to tam naprosto nic vzácného, jak by se mohlo zdát.

Kde všude v Itálii se psem nemůžete, se dozvíte zde a zde. Jak vidíte, na pláži pes většinou povolen není.

K tomu si v létě přidejte možnost přehřátí a úžehu a možnost zapaření srsti a když to zvážíte, možná od toho upustíte a psa spíš svěříte svým příbuzným na hlídání nebo do psího hotelu, případně vyberete nějakou dovolenou u nás, kam s vámi pes smí.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.