Jaký pták to byl?

Od: Datum: 03.01.15 22:39 odpovědí: 6 změna: 04.01.15 11:43

Zaujal nás pták tmavé barvy, větší než kos ale menší než vrána, měl červenou chocholku a na křídlech modrá pírka, něco jako má sojka. Napadá vás, kdo to byl? Na žádném webu na témy ptáci jsem ho nenašel.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 03.01.15 22:47

Dobrý den, a kde jste ho viděl, resp. držel se kmene nebo seděl na větvičce? S červenou chocholkou by to mohl být nějaký pták "od datla". Zdravím!

doplněno 04.01.15 00:20:

jak123 - datel je poměrně velký a není to vzácnost vidět ho i ve městě na zahradě. Já je zde vídám pravidelně několikrát do roka a vždy ve dvojici, jak "otloukají" ovocné stromy.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.01.15 22:56

S červenými čepičkami jsou žluna, datel, strakapoud, tedy z těch větších..

doplněno 04.01.15 09:01:

babajaga> krasavice. To jste hodní, že jste ji tam zavezli. U nás na chatě jich bylo několik, vždy byly slyšet podle tohoto charakteristického teritoriálního volání - podle toho slyším, že je někde i tady v okolí, ač ji tu nevidím. Žluna je pták starých sadů a zahrad. Kromě zelené je vidět často i žluna šedá.

Datel má spíš volání, znějící jako kri-kri-kri, k poslechu zde. Na chatě jich bylo hodně v lese, někdy jsem jim pouštěla volání datlí samice a to mi nalezli skoro až do baráku, seděli na parapetu na okně a pátrali po roztoužené samici a jeden se usadil od té doby na zahradě ve staré třešni a odmítal odtamtud vypadnout. :-D

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.01.15 00:17

Děkuji za odpověďi ! Myslel jsem, že datla dobře znám a to zvíře co jsme viděli se mi zdálo na datla příliš velké, proto jsem datla vyloučil. On je opravdu velký jako vrána, to jsem se teda pořádně sekl, měl jsem opravdu za to, že datel je menší. Navíc alternativa s červenou chocholkou není. On se taky dá zahlédnout jen výjimečně, a my jsme tu kliku měli.

Datum: 04.01.15 11:43

dejavu. To se dělá, takhle samečkům plést hlavu? *zed* *smich*

Babčo, úžasný ...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.01.15 07:27

Datla často pozoruji v bukovém lese. Strakapoud nám lítá na krmítko a houpe se na zavěšeném loji. No a žluna -podívejte, tu jsme si tady vyfotili. Našli jsme ji na silnici asi sraženou autem. Krev žádná, velice dobře běhala, lítání ale nešlo. Dovezli jsme ji do záchranné stanice 60 km od nás *ee*! a asi za 10 dní nám napsali, že se zotavila, přijímá potravu a že ji co nejdřív vypustí do volné přírody. Tak aby jí tam bylo dobře a aby se jí daleko od původního domova líbilo! Jaga.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 04.01.15 11:12

GRATULUJI ! To jste dobří!

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.