Co mám dělat?

Od: Datum: 02.01.15 13:43 odpovědí: 8 změna: 02.01.15 18:10

Dobrý den, mám roční borderku, chodíme na procházky, ale v obci nesmí být na volno, proto chodíme po lesní cestě na kus louky, kde jí hážu míčky a talíř. Včera jsem potkala revírníka, který na mě začal křičet, že pes nesmí být na volno ani na louce, prý si ho mám dát na vodítko, nebo mi ho zastřelí. Jsem z toho hodně smutná, pejsek této rasy potřebuje hodně pohybu, jsem sice sportovně nadaná, ale tři hodiny vydržet běhat fakt nezvládnu, navíc běhat za míčkem a talířem na vodítku mi příjde dost nepraktické. V obci nemám kde s ním běhat, hřiště je zamčené.Chápu, že v lese běhat nesmí, ale na louce? Navíc zvěř vůbec nehoní.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.15 13:54
avatar

Dobrý den. A jak to dělají ostatní pejskaři v obci? Nešlo by za revírníkem v klidu zajít třeba s kafem a domluvit se, že borderka fakt zvěř nehoní, aby přivřel oko? Toto plemeno opravdu zpravidla zvěř neštve. Potom mě napadá jedině pronajmout si nějaký pozemek, kam jí budete moci brát.

doplněno 02.01.15 14:19:

zastřelit jí sice nesmí, ale hádejte se pak nad mrtvým psem. Opravdu se s ním zkuste domluvit po dobrém.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.01.15 14:15
avatar

Nesmí psa zastřelit! Je dobré se s revírníkem domluvit a předvést mu ovladatelnost psa. Borderka je velmi tvárný pes a pokud není Váš revírník hlupák (což se ale stát může), dá si říci. Já pravidelně venčím naši BOC v přírodní památce a dočkal jsem se jak od hajnýho tak i od policajtů, kteří tudy občas projíždějí, pochválení za kázeň a poslušnost psa...

Ohodnoceno: 4x
 
Od: pb®
Datum: 02.01.15 14:29
Pánovi s puškou odpovědět, že pokud na psa jen namíří, budete okamžitě volat policii kvůli tomu, že vás ohrožuje zbraní, protože pes se vždy nachází ve vaší bezprostřední blízkosti. Střílet nesmí na jakéhokoliv psa se mu zlíbí jen proto, že je na volno. Střílet smí na psa, který žene zvěř a ani tak nesmí pes patřit k loveckým plemenům. Střílet smí až 200m od posledního baráku.
Bohužel tihle lidé si myslí, že lesy a pole jsou jejich a často jde o zastrašování nepodložené vyhláškou ani zákonem. Jsou schopni se na honu postřílet navzájem, prostě tupci. Púl roku to pláče, že zvěř nemá co žrát a dalšího půl roku, že je přemnožená. Pod posed hážou siláž, aby se zvířata naučila tam chodit a pak je střílí z pár metrů.
Známá venčení psů vyřešila tak, že si koupila pár hektarů lesů a luk a na vlastním jí může každý políbit šos.
Co takhle běhání u kola, pes se vyběhá a člověk neunaví. Borderky jsou pracovní psi, takže na to musí člověk myslet a nabídnout jim vyžití.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.01.15 14:46

Psa může zastřelit pouze myslivecká stráž za podmínek daných zákonem. Nesmí zastřelit lovecké, služební ani pastevecké plemeno. Psa musíte mít pod svoji kontrolou, o vodítku není nikde ani slovo. Vyhrožujícího ozbrojeného pomatence pošlete na místa, kam patří nebo ohlašte ohrožování střelnou zbraní.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.01.15 16:00
avatar

Asi máte všichcni pravdu, ale podívejte se na problém i očima hajného nebo jaký titul ten pán s puškou má. V lese, má mít zvěř klid. Má šetřit energií na přežití nečasu. A ne se děsit psem, který je sice neloví, ale oni ho slyší a klidu jim rozhodně nepřidá. *hej* Petulino, pořídila sis pracovního psa, který je náročný na pohyb a neptala ses nás. Proč se tedy teď ptáš, co máš dělat?! Než sis ho pořídila, toto jsi měla vědět a mít to vyřešené. Jsem protivná? Jsem! Ale vidím, kolik je v Bělském lese srnek a jak vyděšně běhají jen proto, že městským psům město nestačí. Nemají kam utéci, kde najít klid, protože takových jako jsi ty a tvůj pes, je mnoho. Nelituji tebe a tvého psa, ale všechny tvory, kterým je les domovem. Pro psy by měl být les tabu!

doplněno 02.01.15 16:04:

Všechny nás děsí kácení lesů, ubírání životního prostředí zvířatům a co je toto?!

doplněno 02.01.15 16:47:

Tarantel, dobrá otázka. Pak nechápu, proč lidi brojí proti čtyřkolkám, motorkám, sněhovým skůtrům. To jsou přece také lidé, že? ;) A věřte, že zvířata prchají úplně jinak před houbaři a jinak před psem. Od té doby, co jsem viděla v Běláku prolomené ledové krusty se stopami srnčí zvěře a na jejich okrajích krev, mám úplně jiné oči. ;) Schválně, typněte si, kolik živých tvorů prchá před jedním čoklem, který má spoustu výběhu na loukách, v polích, v parcích. Ale jeho paní je to pořád málo.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.01.15 16:24
avatar

Z pohledu zákona se pes, který nehoní zvěř a je pod vlivem majitele (nemusí být na vodítku) zastřelit prostě nesmí. Zveř děsí v tomlese i člověk, stejně jako ten pes. Zakážeme lidem vstup do lesa?

doplněno 02.01.15 16:55:

Ale paní byla s tím psem na louce:) Nevím, jakou rychlostí prchá zvěř před houbaři a jakou před psem. U nás se srnky psů vůbec nebojí, pohyb psů na volno je dovolen. Viděla jsem srnku sraženou čtyrkolkou a nebyl to hezký pohled. Zašla jsem za myslivcem, aby jí dorazil a ten ani nezvednul zadek. Tak jsem musela zavolat policii. S tím úprkem zvěře bych to ale neviděla tak dramaticky, pokud pes kořist nepronásleduje tak jí ani neuštve a neublíží. Pohyb ovladatelných psů v lese je dovolen všude, jen někteří myslivci si myslí, že jim ten les patří a rádi pejskaře buzerují. Bohužel si i rádi vystřelí, takže bych to bez domluvy neriskovala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 02.01.15 17:41

Babka má prostě pravdu. V současné době je všude je přepsíčkováno.

doplněno 02.01.15 17:46:

tarantule... nedělám si iluze o myslivcích, protože to jsou většinou největší pytláci, ale právě ten myslivec, kterému jste to nahlásila tam nemusel mít honitbu a neměl tam co dělat. Proto jste udělala s tou policií jedinou správnou věc.

doplněno 02.01.15 17:49:

petrulina... už to tu bylo napsáno, psa může zastřelit jen myslivecká stráž a to jen když pronásleduje zvěř.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.15 18:10
avatar

Ono je taky něco jiného pes v hospodářském lese, kde se o nějaké přírodní rovnováze nemůžeme bavit ani v žertu a pes pronásledující zvěř v národním parku. Ona ta zvěř se stejně jen dokola vykrmuje, pak se přemnoží a postřílí se, a zase se vykrmuje... A myslivci nemají na srdci její ochranu jako spíš to, že jí pokládají za svůj majetek. Nicméně i přesto bych zkusila nějakou tu přátelskou domluvu, ukázku vychovanosti psa například. Myslet si o něm pak můžete co chcete, hlavně když dá pokoj:)

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.