Dávka vařené stravy

Od: Datum: 31.12.14 11:26 odpovědí: 4 změna: 15.10.16 16:43

Prosím jezevčíček byl krmen granulemi asi 80gramů za cely den,už je nechce,vařím doma stravu dle pravidel/rýže nebo vločky,maso/nejvíce a mrkev,doliju vyvarem trochu/vitamíny a mineraly podávány/do stravy trošku oleje,kolik má asi vařené stravy sníst 5-6 kg pejsek,stačí 200gramu rozdělit dopoledne a navečer nebo by měl více.granule 80gramů-převedte to na vařenou stravu prosím.děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.12.14 12:25
avatar

Já si myslím, že to takhle nemůžete postavit. V granulích, podle značky, je různě balastu. Ten je potřebný pro dobré fungování střev. ;) Vy se musíte řídit tím, jak je miska vylízaná nebo nechá zbytky. A pak, jestli pejsek nehubne nebo nepřibírá a jaké má hovínko. Vet říkal, že vlasně je zásada: 30% maso, 30% zelenina, 30% příloha, 10% npolívka (tekutina)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.12.14 12:31
avatar

Co do množství:

odborná literatura praví -30 – 60g vařené krmné dávky na 1kg živé hmotnosti psa.

Ale ouha: při její přípravě je nutné počítat s tím, že maso vařením ztrácí asi 1/3 své hmotnosti a příkrm po tepelné úpravě zvýší svojí hmotnost zhruba trojnásobně, ovesné vločky dokonce pětinásobně. Z velké části hmotnost podávané dávky tvoří zelenina. Nejoblíbenější a nejčastěji používaná je mrkev – před podáním je vhodné její vaření a rozmačkání. Poměr složek krmné dávky: říkávalo se 1/3masa, 2/3 přílohy, z přílohy 1/3 zeleniny + olej nebo tuk, záleží na zdroji a kvalitě živočišné bílkoviny. Někdo doporučují poměr masa ku příloze 1:1. Principielně: pokud má pejsek zátěž, krmíme více živočišné bílkoviny a tuky, pokud je bez zátěže, zvyšuje se podíl přílohy a složení přílohy se mění směrem k dietnějším složkám (ovesné vločky, rýže, příp. bramborové vločky nahrazují těstoviny). Příloha: vařením se zvyšuje její stravitelnost. Ovesné vločky stačí spařit, mohou se kombinovat v krmné dávce spolu s těstovinami nebo rýží, jsou zdrojem vlákniny (stejně jako zelenina). Maso: syrové maso se dnes již téměř nezkrmuje, pokud ano, mělo by být před podáním vzhledem k výskytu možných parazitů a patogenních zárodků před podáním zmraženo po dobu 3 dnů alespoň na mínus 20 stupňů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jolana
Datum: 15.10.16 11:40

Syrové maso se dnes nezkrmuje? A co BARF?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: annaa
Datum: 15.10.16 16:43

Jolano, je to dva roky stará otázka, určitě už majitelku jezevčíka nezajímá. Ale stejně to tady není dobře. Syrové maso se samozřejmě dává a stačí ho přemrazit na několik hodin, nikoliv dnů.

U syrového i vařeného masa platí totéž, tj. že potravy se celkem dává 2-3% z váhy psa na den.

A důležité je, že se nedělí na třetiny, jak je tady doporučováno, to by pes dostal masa smutně málo. Je to masožravec! Z vypočítané denní dávky krmiva se dává 70% masa a zbytek je zelenina a přílohy.

Takže například 20kg pes má dostat denně 500g potravy složené z 350g masa + 150g zeleniny.

Přílohy pes nijak nevyužije, jsou zbytečné, dávají se pouze hubeňourům aby rychle přibrali.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.