Poradili byste, který druh želvy?

Od: Datum: 29.12.14 01:25 odpovědí: 2 změna: 29.12.14 09:18

Dobrý den, mám terárium o velikosti 40x30x30(40 je délka) a chtěl bych si pořídit nějakou želvu, jestli je to možné, nejspíše suchozemskou, jelikož je to terárium. Na internetu jsem se tak díval a našel jsem jen želvy za 2000 Kč + -. Zajímalo by mě tedy, existuje nějaký menší, levnější druh želv? :) Děkuji.

* Neberte to, že šetřím na zvířatech, pořídil bych si ji, ale je mi 15 a nevydělávám :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.14 01:34
avatar

do tohoto terária si žádnou želvu nepořizujte, je to malé. Terárium a veškeré vybavení, které potřebujete, stojí ještě více než želva samotná. Potřebujete rozměry alespoň 100x50 cm podlahové plochy pro jednu želvu, kvalitní UVB osvětlení a v létě venkovní výběh. Bez splnění těchto podmínek suchozemskou želvu chovat nelze. Nejdříve si prostudujte nějakou literaturu, protože problematika chovu není jen o umístění zvířete do terária a jeho krmení.

doplněno 29.12.14 12:57:

To je pěkná blbost. Za prvé ne všechny druhy dnes podléhají cites. Za druhé za úhyn Vás nikdo pokutovat nebude! Musíte to jen nahlásit úřadům. No a vodní želva se do toho terária taky nevejde, a to ani ta nejmenší z nejmenších.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.12.14 09:18
avatar
Existují malé druhy do vody ale každý ti řekne že vodní želvy vyžadují stálou péči, musí se jim furt měnit voda a přesto už tak třetí den "želvinárium "smrdí až hanba.
Všechny suchozemské druhy podléhají CITES, jsou evidované a existuje teoretická možnost že by tě ochranáři v případě úhynu mohli i pokutovat pro zabití chráněného živočicha.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.