Pes v zimě

Od: Datum: 28.12.14 19:52 odpovědí: 9 změna: 01.01.15 16:12

Ahojky, máme německého ovčáka a teď jak jsou ty mrazy tak si lámeme hlavu s tím jestli může být třeba i v -20 venku. Je krátkosrstý ale má hustou srst. Myslíte, že může?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mate59
Datum: 28.12.14 19:55

múže,ale musí mít kvalitní zateplenou boudu s předsíní.Pokuď nebyl chovám doteď v teple.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.12.14 20:00

zdravím, pokud je pes celoročně venku a má boudu kam nefouká mráz mu nevadí, máme též NO a vůbec jí to nevadí, kolikrát leží venku na sněhu

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hm®
Datum: 28.12.14 20:02
avatar

V zateplené boudě může (jestli je venku celoročně).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.14 20:35
avatar

Dobrý večer,

záleží na věku a zdravotním stavu psa a též jeho ubytování venku.

Je potřeba psům důkladně zateplit boudy dostatečným množstvím slámy, která se nám osvědčila jako nejvhodnější izolace a nedrží vlhkost jako např. deky, a hlavně stále a několikrát denně zvířatům dolévat vodu, která není zmrzlá. Většina psů si neprohlodá led v misce a nežere ho. Hodně psů ve mrazech umírá na dehydrataci, kdy jim majitelé nezajistí dostatek nezmrzlé vody.

Jak poznat, kdy je psovi zima? Pokud vyleze pes z boudy, je teplý, nemá zježenou srst a je vše v pořádku, uvolněně vyběhne. Když je mu zima, vyleze ztuhlý a lehce naježený. Dalším znakem že je psovi zima, jsou otlaky na prstech předních nohou. Pokud spí pes schoulený, leží na prstech nohou, podkládá si nohy pod sebe, dýchá si na břicho. Pes, který spí v teple, se pohodlně natáhne nebo leží i na zádech. Pro vytápění bud existují nejrůznější topné systémy, zde je návod, jak si můžete vytápěnou boudu udělat sami http://www.xpari.cz/2011/01/p…ahove-vytapeni-psi-boudy.html
V zimě našim útulkáčům vaříme a zvyšujeme krmné dávky. Pes spotřebuje hodně energie na prosté zahřátí, tedy pokud nedáváme maso, ale granule, podáváme je v teplých polévkách.

Sledujte kondici svých venkovních psů a v zimě je važte. Pokud hubnou, nemají dostatečné dávky a dostatečné zateplení (pokud nejsou nemocní, pochopitelně).

A prosím, na Silvestra si své bouďáky zavřete aspoň do kotelny, když už je nevezmete do bytu či předsíně. Každoročně se díky dělbuchům ztratí tolik psů, že to dělá kolem svátků 10% celkových celoročních ztrát. Majitelé stále nechápou, že pes v panice může přeskočit plot nebo se jím prodrat, i když jinak neutíká a obojek a známku nemá 90% zahradních psů, o čipu ani nemluvím. Honit po vesnicích vyděšeného a agresivního 100kg kavkazáka, o kterém ani majitelé netuší, co udělá, to fakt není nic moc. Nehledě na to, že za veškeré škody, způsobené psem na útěku, zodpovídá majitel.

doplněno 28.12.14 21:24:

Ještě jsem zapomněla: deky tlučeme nad vchody při mrazech, aby si to psi měli šanci zadýchat.

doplněno 28.12.14 22:01:

Někteří kramáři slámu vyhazují, to je pravda, ale my se nevzdáme. Část jich si zvykne a část se zabaví a krámuje znovu. :)

Ohodnoceno: 6x
 
Od: anony
Datum: 28.12.14 21:53

Dávali jsme mu na kotec i vojenskou síť ( prý je proti větru, sněhu a naopak v létě proti přímému slunci jenže ten náš pacholek ji i přes plot začal kousat a ničit.:D Takže zateplení boudy slámou a podobně u nás není možné , protože by ji požral :D :D. Jinak díky za všechny odpovědi ;)

Datum: 31.12.14 17:00
avatar

Dle čeho soudíte, že by ji požral? To jsem ještě neslyšela...můžete použít i dřevitou vlnu. Jinak pokud je celoročně venku je v kondici a má dobrou boudu je to ok Vyvarujte se brát psa do domu. To je to nejhorší co pro něj můžete udělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alikarna*
Datum: 01.01.15 16:12

Dobrý den.My máme venku v kotci maliňačku a v zateplené boudě má taky slámu,kterou jí asi co 14 dní doplňujeme a měníme ( měníme ji s koňákama za starý chleba a nějaký cukr pro koně).Ona sice taky trochu bělá binec, ale jen když si chce lehnout ven a studí ji podlaha. A to že občas trochu sežere nevadí- je to přírodní a pak to vyleze druhou stranou. Většinou spí v předsíňce boudy a mráz neřeší. Alena

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koksama
Datum: 28.12.14 23:16

Zdravím :)

:) My to máme tak, že máme vlastně takovou oddělenou místnost, chodbičku v domě u zadního vchodu a tam může být. Pak má ještě boudu, v závětří, zateplenou, tlustou látkou zadělaný vlez a ještě v ní má madračku. A taky si s tím vystačí. Občas, když je fakt zima a je venku, tak vezmu nějakej starej svetr a rukávama mu ho zavážu u krku :) A je úplně v pohodě! Ale -20 si myslím, že to je moc

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.14 15:12

Pokud bude psí bouda zabezpečena proti průvanu a byly by stěny zateplené, tak bych řekl, že může.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.