Umírají rybičky v novém akváriu

Od: Datum: 28.12.14 13:24 odpovědí: 12 změna: 31.12.14 18:35

Dobrý den.potřebovala bych poradit, děti dostali pod stromeček malé 20l akvárium.k tomu dostali 6 rybiček (oranžové a očka), Do akvárka jsme tedy dali propraný jemný kamínek, odstátou vodu, rostlinky,teploměr, kde máme nastavenou teplotu 23,5 C, filtr a vzduch, než jsme tam dali rybičky, nechali jsme je chvíli v sáčku at si zvyknou,Jenomže včera jsme našli 3 mrtvé rybky a dnes další 2.nevíte co může být špatně?nikdy jsme rybky neměli,děkuji za každou radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.12.14 13:37
avatar

Akvárium se musí alespoň 14 dní zaběhnout jen s rostlinami a filtrem, aby se vytvořilo prostředí pro rybičky. Toto patrně nepřežijí. To jsou dárky, že by jeden brečel. Ty oranžové rybky jsou prosím co za druh?

doplněno 28.12.14 14:18:

V akváriu se musí napřed vytvořit nitrifikační bakterie (tím, že ho necháte běžet na prázdno jen s rostlinami), které rozkládají dusičnany (odpad produkovaný rybami). Jinak se ryby zadusí vlastními výkaly. No a pokud jsou ty oranžové rybky to co si myslím, tak je jediná pomoc a to rychle je darovat někomu s velkým akvárkem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.12.14 13:44
avatar

Než do akvária nasadíte rybky, vyzkoušejte si projít jeden cyklus bez nich. Třeba aspoň týden bez ryb.A pokud chcete mít jistotu.než do akvária přidáte ryby, ověřte si, že je pro ně prostředí v akváriu připraveno. Pomocí proužku na testování pH změřte hladinu amoniaku, nitritů a nitrátů. Ideální hodnota je 0 amoniaku, 0 nitritů a malé množství nitrátů.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.12.14 14:18

To může mít různé příčiny, asi se ve vodě rybkám něco nelíbilo. Jak tady radili přede mnou kolegové, akvárium se má nechat 14 dní zaběhnout bez rybiček. Do akvária se přidávají i speciální bakterie, které vytváří pro rybičky vhodné prostředí. Jestli máte akvárium jenom 20 litrů, tak 6 rybiček (pavích oček) bude na takové akvárko hodně. Paví očka se velmi rády a rychle množí. Říká se, že má být 1 litr vody na 1 cm rybičky. Obecně lepší jsou větší akvária.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.12.14 14:28
avatar

měl jsem akvárium 25l několik let a úmrtnost byla skoro nula, většina rybek umřela stářím. :) Ale jak ostatní pravili nechat jen odstát vodu a šupnout vše dohromady není cesta k úspěchu. Máte plus za to, že jste ryby nedali rovnou z jiné teploty, ale to očividně to nestačilo.

Koupil bych v obchodě lahvičku pro záběh akvária (nitrifikační bakterie) a využil sníženého stavu ryb pro záběh. Filtr musí neustále běžet, nesmí být vypnutý déle než 15 minut a nikdy se nepere v čisté vodě a vlastně nikdy se nepere důkladně.

Zapomeňte, že se akvárium čistí tak, že vše vyndáte, vydesinfikujete a vše vrátíte do čistého. Každý týden/dva týdny měňte zhruba 1/4 vody a u toho očistěte skla škrabkou. Za nějakou dobu odsajte dno - koupě odsávačky. :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.12.14 15:53

Záleží, jaké rybky v tom malém akváriu máte. Může být i malé, ale je třeba tam vybrat vhodné rybičky. Každopádně s velkým akváriem je méně starostí, má větší samoregulační schopnost a víc tam funguje "volná ruka trhu" než v těch malých akvárkách, kde je třeba často zasahovat a regulovat to tam

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ria®
Datum: 28.12.14 14:36
avatar

Akvárko se mělo nechat zaběhnout, velká začátečnická chyba :).Zeptejte se na "rybicky.net, jestli Vám nevěnuje někdo z okolí trochu zaběhnutého písku/štěrku kde jsou nitrifikační bakterie, které odstraňují škodliviny z vody. Prozatím měňte část vody každý den, alespoň 2-3 týdny - říká se třetina obsahu akváka... Nevidím, jestli máte fitlr? Pro tak malé akvárko nedávejte taková čuňata, jako jsou živorodky.. :)

doplněno 28.12.14 15:32:

Skoro by bylo lepší, než kupovat tablety, tak získat od akvaristy :) Kdyby jste byl/a z Ústecka, tak Vám kousek dna věnuji..Jinak je to podle mě strašně předražené. :)..

Filtrováním dodáváte nitrifikačním/užitečným/ bakteriím kyslík,a pak to může všechno fungovat... :)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: imikimi
Datum: 28.12.14 15:24

moc děkuji za odpovědi.zítra skočím do zverimexu a koupím něco na ty bakterie a nechám ho jít chvíli samotné.filtr máme.a takže ten filtr musí jít v kuse pořád jo?

Datum: 28.12.14 15:22
avatar
Urco nechat akvarko zabehnout , ono hned po startu muze nabehnout vysoky obsah skodlivych latek v akva a citlive ryby umrou. Hlavni je zabehnuti filtru , kde pak vznikaji prospesne bakterie.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: imikimi
Datum: 28.12.14 19:03

děkuji, všimla jsem si,že ty poslední plavou pořád nahoře u bublinek,tak asi není ještě okysličená voda :(

Datum: 30.12.14 18:17

Dobrý den, nejde o nedostatek kyslíku, ale o otravu právě proto, že nebylo akvárium zaběhnuté a voda byla pro rybky toxická. Je třeba měřit hladinu dusitanů a Ph. Teprve až budou hodnoty v normě, tak nasadit rybky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.14 16:56
Ohodnoceno: 2x
 
Od: imikimi
Datum: 31.12.14 18:35

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.