Pomočená omítka od psů a koček

Od: Datum: 27.12.14 14:49 odpovědí: 7 změna: 28.12.14 08:45

potřebovala bych poradit jak na psy a kočky kteří močí na fasádu baráku


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.12.14 15:21
avatar

Důkladně místo posypat mletým pepřem. Ono je to očuchávání a očůrávání přejde

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.14 19:52

Ale nesmí zapršet :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.14 22:18

Nepomůže nic. Sypu pepř, kyselinu, sprej proti znečišťování a stejně tam ty potvory jdou a pániček se na ně dívá a čeká, až tu potřebu dodělají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klas
Datum: 27.12.14 23:52

Tak nevím,zda to máš v hlavě v pořádku,ale kyselina.. chudáci psi potom..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.14 21:13
avatar

Dobrý večer,

to je velmi nepříjemný problém, ale co vím, žádné odpuzovače nefungují, nebo byste je musela stále obnovovat. Možná by stálo za úvahu spíš v tom místě použít hydrofobní nátěr omítky, např. něco takového , ale určitě existují i jiné, poraďte se s odborníkem, pokud by vás tato možnost zaujala. Přijde mi to lepší, než cpát peníze do nefunkčních sprayů a šalvostrů či číhat za oknem a hádat se s každým neukázněným majitelem psa, co projde kolem, to byste z toho měla za chvíli zničené nervy.

doplněno 27.12.14 21:18:

Nevím, jaká je přesně situace vašeho domu, jestli se jedná o vaše psy a kočky, nebo cízí. A jestli tam lze udělat např. nějaký malý plůtek, aby se k tomu nedostali nebo jim vedle udělat strategický očůrávací kůl, kde by se vyřádili. Pokud je to veřejné prostranství, možná by i pomohla v některých případech slušnějších pejskařů cedulka typu "Děkujeme, že svého psa nenecháváte ničit omítku domu močením" ap.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: klas
Datum: 27.12.14 23:53

Přiťukej si na omítku ceduli,prosím neočůrávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.14 08:45

Pokud jde o účinnost protipsích sprejů a levnějších opatření jako je pepř, nemyslím si, že by byla neúčinná, jen to leze do peněz a stojí to čas. Je to třeba obnovovat a poměrně často. Ale pokud se jedná o jedno místo, které si značkují psi z celé čtvrti, mohlo by to zabrat. Ve spojení s tím, nabídnout čtvernožcům vhodnou jinou alternativu, tj. např. nainstalovat onen čůrací patník, jinak se jen posunou o metr či dva...

Pokud však jde o čtvernožce z domu, které jejich páníček vypustí "za pět minut dvanáct" a oni jen seběhnou schody a potřebu vykonají, potom nepomůže nic (kromě eliminace páníčka).

Ještě zkušenosti z našeho domu a okolí: Účinnost oněch "protičůracích" cedulí se limitně blíží nule. Ano, najde se slušnější nebo možná bázlivější člověk, který svého pejska odtáhne alespoň na druhou stranu chodníku, ale pomůže, když místo 30 pejsků vykoná svoji potřebu na fasádu jen 29? Oproti tomu budete čelit inteligentním otázkám typu: Když jste sem dávali tu ceduli, to jste si mysleli, že ti psi umí číst? Jediné pozitivum těch cedulí je, že na porušování pravidel začne bezohledné majitele venčících se čtyřnožců upozorňovat více lidí.

Sousedi boj se značkováním víceméně vzdali a na postižené místo nechali nalepit keramický obklad. Jestli to alespoň splachují nevím.Spíš jen nechají dělat déšť, co umí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.