Plemeno briard

Od: Datum: 25.12.14 20:56 odpovědí: 3 změna: 26.12.14 07:59

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda tady někdo nemá zkušenosti (prosím ty, kteří toto plemeno vlastnili nebo ho měl někdo z blízkého okolí) s plemenem briard. Konkrétně bych se chtěla zeptat na vztah k rodině a okolí, jaký má vztah k dětem (12 a 18 let - které jsou schopny se samostatně postarat o psa) , kolik potřebuje pohybu denně, zda je možné ho chovat v bytě (samozřejmě s adekvátním pohybem), jak je to s péčí o srst (stříhání, česání, koupání, atd...) a jak moc je ovladatelný (jak moc potřebuje vícviku). A taky zda je tento pes ODKAZ vhodný pro člověka se základními znalostmi (zkušenostmi s pudlem).

Moc děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.12.14 21:15
avatar

Dobrý den,

toto plemeno mám já osobně ráda. Jsou inteligentní a citliví, dobře hlídají, ale při zanedbané výchově, jako hodně velkých psů, mohou samozřejmě přerůst majiteli přes hlavu. Pokud jste někde poblíž, můžete si přijet vyvenčit briarda k nám do útulku do Kralup, každé dopoledne je tam někdo k dispozici. Máme tam momentálně jednoho tohoto krasavce od majitele, co propadl alkoholu. Je to milý, čistotný pes, nemá problém se samotou, má rád děti. Poznáte trochu jeho charakter a můžete si udělat obrázek. Další briardy v nouzi z ostatních útulků nebo od lidí a jejich křížence najdete zde.

Pokud chcete briarda od štěnda, kupte jen s PP a poraďte se s poradcem chovu, aby vám pomohl doporučit chovatele, který má spíš klidnější a přátelštější psy. Máte tam též inzeráty na štěňata. Proberte též s dětmi, jestli jsou ochotny psa cvičit a důkladně unavit pořádnými procházkami.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.12.14 06:49
avatar
Jsou to inteligentní psi kteří jsou dokonce třeba ve Francii na seznamu služebních plemen. Takže jeho ovladatelnost a učenlivost je na dobré úrovni. Péče o srst bude trošku složitější takže osobně nevím jestli bych si ho vzal do bytu. Na dvůr určitě ale na gauč? Někomu vadí i jejich zvláštní způsob štěkání, které zní jako by měl pes něco s hlasivkama.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.14 07:59
avatar

Kdysi, to už je dost dávno, bylo briardů hodně. Stejně tak jako boxerů, erdelterierů, německých ovčáků, kníračů tří velikostí a čtyř barev. Všechno to byla služební plemena, se kterými se chodilo na cvičák. Pak se móda, oblíbenost soustředila na menší pejsky, pohodlné do bytu. A dnes jsou to malí pejskové na gauč :-D Briard je původem francouzský ovčák. V několika barvách. Je úžasný! Jen potřebuje výcvik, protože velký, temperamentní, nezvládnutý pes je neštěstí. Ještě potřebuje opravdu hodně pohybu, běhání, hraní. Je to skvělý parťák na dovádění s dětmi. A z toho všeho vychází velká potřeba času a prostoru. Nemůže být zavřený v bytě nebo v kotci a vyvedený ven jen proto, aby se mu vymetly hovina z klece. To opravdu ne! *hej* Údržba je dána místem pobytu. Venku stačí rozčesat, ale v bytě pouští chlupy a smrdí.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.