Divoký pes

Od: Datum: 25.12.14 17:22 odpovědí: 7 změna: 26.12.14 10:12

Dobrý den máme ročního pejska a máme problém, že je strašně divoký. Jakmile někoho uvidí hned začne skákat a když jsme ho chtěli vzít domů, abychom se vyfotili u stromečku tak to málem všechno sbořil. Když ho pustím na zahradu okamžitě vyletí a začne běhat kolem zahrady do kola a chová se jakokdyby do něho uhodil blesk. Nevíte jak by se dal sklidnit? Chodíme s ním často na procházky, takže si myslím, že tím , že není vyběhaný to není. Vím je to asi povahou psa, ale nedalo by se to přece jenom nějak zmírnit? Také se někdy stane, že ve svém zběsilém běhaní doběhne za mnou, chytí mě za rukáv a tahá mě. Díky za odpověď ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.12.14 17:30
avatar

Dobrý den, určitě se to dá dobře zvládnout výchovou a výcvikem. Pes si potřebuje nejen unavit nohy, ale i hlavu. Vidím to na hyperaktivních psech v útulku. Procházka je moc neunaví, nebo když, tak jen na malou chvíli, ale když mají výcvik nebo jdou na besedu do školy, spí pak celý zbytek dne a jsou utahaní jako psí. :)

Výcvikem též pes získá povědomí o tom, co smí a nesmí a naučí se vás respektovat. Poohlédněte se v okolí po nejbližším cvičáku. Zde máte jejich soupis, ale nejsou to všechny, jen ty, co jsou pro danou organizací. Jsou i další.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.12.14 17:30
avatar

já myslím, že je to úplně normální projem zdravého mladého nevybouřeného psa... jestli ho chcete zklidnit, tak obyč.procházka nestačí - musí se např. vylítat se spřáteleným psem, nebo s ním jeďte na kole, nebo začněte chodit na cvičák... evidentně má v sobě příliš mnoho energie, ale jak říkám, ty projevy jsou úplně normální - zklidnit jedině tak, že ho utaháte.. ale nebojte, věkem ho to přejde :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.12.14 17:34
avatar

Máte prostě nevychovaného psa. Procházky evidentně nestačí, je třeba psa nějak zaměstnat, psychicky i fyzicky. Ideálně se přihlaste někam na cvičiště a začněte s výcvikem, jakýkoliv výcvik, poslušnost, agility, frisbee...je jedno co ale hlavně něco. Co máte za plemeno?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.12.14 18:42

Klidně ho nechte na zahradě běhat.Má vyhodu že se má kde proběhnout.Má jen radost ze života.Je to dítě a má se u vás dobře tak je štastny.Tedˇje to ještě dítě a potřebuje hodně pohybu.Učte ho povelum,házejte mu míček a podporujte ho ve hrách :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ja*
Datum: 25.12.14 18:58

Německého ovčáka :)

Datum: 26.12.14 10:11

Když bude držet rukáv tak mu zmáčkni čumák nahoře na nose a řekni pustˇČasem se naučí že to nemá dělat.Chce si jen hrát ale musí si uvědomit že určité věci nesmí dělai i u hry :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.14 10:12
avatar
Teď se láme chleba roční pes velkého plemene je na roce v nejtvrdší pubertě takže teď rozhodnete o tom jestli bude pes poslouchat vás nebo bude mít pocit že je pánem on. Jestli si na něj neuděláte čas a nedáte mu jasné mantinely, tak si zaděláváte na problémy.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.