Lhůta na vrácení zvířete

Od: Datum: 22.12.14 13:10 odpovědí: 20 změna: 23.12.14 11:24

Chtěla jsem se zeptat, jak je to dle občanského zákoníku u zvířete ( psa ) pokud ho chcete vrátit v lhůtě 6 týdnů. Je vůbec nějaká lhůta dle občanského zákoníků a můžete ho vrátit bez udání důvodu nebo jen s vážnou vadou? Koupili jsme si pejska a zjistili jsme, že nebude mít všechny zuby podle RTG snímků. Přímo vyřazovací vada z chovu to není, ale už teď Vám řeknou, že na výstavách na to koukají. Tak jsme chtěli psa vrátit, protože jsme se majitele ptali, zda má všechny zuby při koupi ( kupovali jsme 6měs. štěně ). Zuby nám neukázal a řekl že má všechny, že pejsek není zvyklý a dost s ním bojoval zuby ukazovat, tak jsme viděli pouze skus, jaký má nikoliv zuby. Doma jsme ve 3 lidech se mu právě do pusiny podívali a zdálo se nám, že některé zuby chybí a dali na RTG ( chybí P3 a P4 na každé straně jeden zub ). Chápu, že se psi přezubují a že ještě nemusí mít všechny zuby vylezlé, ale RTG ukázalo, že je ani mít nikdy nebude. Prý to u bordeuxských dog nevadí, ale rozhodčí na to koukají. Původnímu majiteli jsme to řekli a chtěli psa vrátit, že je to prostě skrytá vada na kterou nás neupozornil. Samozřejmě se k tomu čelem nepostavil a prý to není vyřazovací vada z chovu, tak psa vzít zpátky nechce. Po dalších 14 dnech psovi začly vypadávat chlupy ( můžete být reakce na cokoliv - kousnutí blechy, na žrádlo, nějaká alergie atd. ) je to běh na dlouhou trať než se zjistí, čím to je způsobené či se jedná o gen. vadu a bojím se, že uplyne lhůta 6 týdnů a poté nám psa nevezme vůbec. Pejska nechceme vracet, je to náš mazel a miláček a nemůže za to, ale zaplatili jsme dost peněž za papírového psa..Je nějaká obrana?


avatar
administrátor uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lilil
Datum: 22.12.14 14:42
 

A máte kupní smlouvu?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: gabule
Datum: 22.12.14 14:47
 

Ano, máme kupní smlouvu...máme 6 týnů na vrácení při nějakých vadách. Zuby nebere třeba on jako vadu.

Datum: 22.12.14 17:45
 
avatar

Mému štěněti nevylezl také zub. Vlastně oběma fenečkám. Noví majitelé vůbec neuvažovali o vrácení. Nabídla jsem vrácení částí peněz. Jedni přijali, druzí mávli rukou a Psinečku jménem Alexandra, Saša, podrbali za ušima. Toto spojení jsem už nikdy nezopakovala. ;) Vůbec si nedovedu představit to, na co se ptáte. Vrátit štěně?! A ještě špatně chované, živené, že líná! Fuj!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: paw®
Datum: 22.12.14 18:18
 
Jako majite bych od vas stene nevzal v zadnem prioade pet. Hlavne proto, ze je spatne krmite a zacalo linat. Kvuli zubum jeste jo. Ale linani je rozhodne zpusobene vasim chovem, rozhodne to neni geneticka vada. Pokid se teda lina nejak nad obvyklou normu.
Receno polopaticky: zuby=skryta vada. Linani = pouzivani veci v rozporu s navodem a tudiz nereklamovatelne.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: gabule
Datum: 22.12.14 18:52
 
Nejde o linani, nejsem blba a spatny chovatel. Vypadávání chlupů muže byt způsobeno více faktory. Je linani a nebo úplne kola (plotny) mista bez chlupu. Krmíme nejkvalitnějším krmením co je na trhu. To vy asi nevite co je linani a co treba alergicka reakce na něco. Takže nekritizujte predem aniž by jste něco o tom věděli.
Datum: 22.12.14 19:27
 
avatar

Takové línání v kolečkách je charakteristické mj. též pro plíseň. Měla byste se psem zajít k veterináři.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: gabule
Datum: 22.12.14 20:20
 
Na veterine jsme byli. Je to na delší dobu než se prokaze čim to je.
Datum: 22.12.14 22:14
 
avatar
"Pejska nechceme vracet, je to náš mazel a miláček a nemůže za to, ale zaplatili jsme dost peněž za papírového psa.."To si dost protiřečí.
 
Od: gabule
Datum: 22.12.14 23:06
 

Ono si to neprotiřečí. Pejsek stál desetitisíce a nějakou kvalitu očekáváte. To je asi logické...to je jako kdyby jste si koupili např. auto a měli ho stále v servisu a nemohli ho užívat, asi by jste spokojeni nebyli. Mě šlo o radu, jak se dá řešit třeba vada, které se projeví po více jak 6 týdnech, když dermatologické problémy jsou dlouhodobější než se přijde na příčinu. Samozřejmě máme citovou vazbu ke zvířeti a vracet ho nechcem, ikdyž přístupem některých chovatelů jsem tedy překvapena, co jsou schopni neříct jen aby se prodalo zvíře atd...A zatím se tady dočítám, aniž by byl někdo zasvěcen do úplného problému, že se o něj špatně starám, špatně krmím a nepoznám línání. Dermatologické problémy jsou různých příčin a určitě normální člověk navštíví veterináře ( či specialistu - dermatologa ) aby věděl, co se zvířátkem je. Jako jsem to udělala já...

Pokud je většina chovatelů jak tady čtu, že hned uvedou, že nepoznám línání, aniž by se zeptali jak to vypadá či jak se to projevuje a mají hned jasno, tak se potom nedivím jak to v našem státě vypadá...a jak to chodí...

Od: bagar*
Datum: 22.12.14 23:14
 

Tak proč se ptáte na lhůtu když psa vrátit nechcete? A kupovat psa za desetitíse je blbost, zvlášť když v útulcích jsou krásní a zdraví pejsci, kteří budou svého majitele milovat.

 
Od: pb®
Datum: 22.12.14 23:54
 
Nechce vrátit psa, ale část peněz. Naprosto pochopitelné, pokud se vyskytly vady, které snižují chovnou nebo výstavní kvalitu zvířete. Že jsou psů plné útulky je smutné, ale on i pes z útulku může vyjít ve finále dráž než ten s PP. Tchán má akitu za 20tis. Zdravotní problém žádný. Nedávno si z trhu přivezl zablešené začervené štěně, jinak ho prý chovatel bude muset zabít. Veterinář už stál 10tis, protože byly nutné dvě operace oka u specialisty. Což o to, fenečka je to krásná, ale zadarmo drahá a schválně jestli to byl poslední velký výdaj. Zkrátka od registrovaného chovatele bych očekávala kvalitu a seriózní chování, bohužel na to jsem v chovu příliš dlouho. Chovatel ve výsledku musí prodat a musí prodat stůj co stůj. Když neprodá, nemůže odchovávat. Nikdo si nemůže doma hromadit neprodané odchovy. Sem tam nějaký jedinec to se dá zvládnout, ale ne půlka vrhu. Takových už bylo, co raději chovat přestali, protože už neměli sílu na komunikaci s novými majiteli.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.12.14 00:16
 

Já mám právě fenku z útulku, dnes je jí 6 let a je bez jakýkoliv potíží. Ani třeba na obyčejné průjmy netrpí, je úplně zdravá. Věřím tomu, že takových psů je v útulku plno, takže bych toto jako jediný důvod proč si nevzít psa z útulku opravdu nebral.

Mě právě zmátl ten nadpis a pak věta: Původnímu majiteli jsme to řekli a chtěli psa vrátit, že je to prostě skrytá vada na kterou nás neupozornil. Vyznělo to tak, že si psa koupili jen aby s ním mohli chodit na výstavy a vydělávat na něm. Jenže pes není úplně fit, tak šup s ním zpátky k chovateli.

 
Od: lilil
Datum: 23.12.14 00:31
 

promiňte, nedá mě to Vám napsat, oni chtěli psa s p.p., třeba s ním chtěli chodit na výstavy a jak píšete, třeba mít chovnou stanici a s touto vadou to nejde. Kdyby chtěli psa z útulku určitě by jednali jinak. Chovatel je za hodně peněz podvedl.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.12.14 23:46
 
avatar

Neporadím, ale nedá mi to (to prosím nemá být kritia): Když takovéhle texty čtu, vždycky si vzpomenu na obdobné z doby před 200 lety při obchodu s otroky. A přemýšlím, co bude za dalších 200 let...

 
Od: lilil
Datum: 22.12.14 23:55
 

Mnoho lidí vás zde nechápe. Chtěla jste psa s p.p. a byla jste podvedena. I někteří chovatelé jsou neseriózní a hrají na city. U některých plemen psů s p.p. je tato vada vyřazovací a pes by neměl dostat p.p. Když psa nechcete vrátit, tak požadujte od chovatele písemně slevu a pokud se nedohodnete pak musíte jedině k soudu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.12.14 06:35
 
avatar

Lilil, nemyslím si, že tazatelka byla podvedená. To opravdu ne! Nejednalo se o podvod, jedná se o živý organizmus a geny. *sok* Když jsem dělala zapisovatelku na výstavě a taky na bonitaci, několíkrát tam padlo, tiše, mezi zuby ve skupince rozhodčích: "Podívejte se na tamtoho. Vzpomínáte si na Čerta z Bráníka? To je jeho prasynovec. Je to tam! Prastýc, stejná vada" Nebo stejné držení uší nebo něco. Byl myšlen gen, do té doby spící. Proto chybí zub nebo je špatné úhlení zadních končetin a také proto je v rodině lidí hnědooký, když úplně všichni mají oči modré. Nikdy nevíte, vždycky můžete koupit nebo potkat živého tvora, který není úplně ve standardu. ;) Vždycky!

 

 

Od: lilil
Datum: 23.12.14 11:24
 

Měla jsem také psa po rodičích s p.p., ale aby dostal on p.p. musel na bonitaci a tam kontrolovali mimo jiné i zuby, kdyby nějaký chyběl nebo měl předkus nedostal by p.p.! Podle mě je to vážná vada pokud chcete chovného psa s p.p. Každý slušný chovatel by vám to měl říct. Není vůbec pravda, že každé štěně po rodičích s p.p. je dostane, úplný blud.

Myslím, že se docela každý zastává chovatele, který byl neseriózní a za hodně peněz zvíře prodal, skoro jako v množírnách. Toď můj názor.

 
Od: pb®
Datum: 23.12.14 09:06
 
PP dostane každé štěně, které se narodí uchovněným rodičům, kteří splňují vše, co je pro dané plemeno potřeba a zároveň nemají vady vylučující z chovu.
 
Datum: 23.12.14 07:02
 
avatar

Každý může mít nějakou vadu. I když stál dost peněz. A je hezké, že ho máte rádi a vracet ho nechcete. Dobře ho krmte, věnujte se mu, zvíře si to zaslouží. A nikdo není dokonalý. Převedu to na lidi: *smich*

Vnukovi nevyrostly vůbec druhé zuby "pětky, jenom jedna, 3 ne. Na rentgenu zjistili, že vůbec tam nemá zárodky zubů. A nikdy nikdo z rodiny tuto vadu neměl. Co teď? Kluka vrátit nebylo kam. Pardubická porodnice by si ho asi zpátky nevzala! Záruční doba po 13 letech už byla dávno pryč! *haha*

Milý vnuk dostal pevná dlouhodobá rovnátka, /25 tisíc Kč, jen tak mimochodem/ která ostatní zuby roztahují, aby zakryly tu mezeru po chybějících pětkách. Stane se chyba u lidí, stane se i u zvířat. Proto kluka nemáme míň rádi. I když na výstavy to tedy nebude. *haha* Ale necháme si ho.Nechte si pejska taky, o zubech nepřemýšlejte a hlavně ho mějte rádi. A na Vánocemu připravte nějaký pěkný a voňavý dárek, sám si ho po čichu najde. Pokaždé jsme pejskům balili dárky. Rozhrabali celou hromadu a ten svůj až na dně si spolehlivě našli. Bylo to milé. Jaga.

 
Datum: 23.12.14 10:36
 

Vážená paní tazatelko, nevím jak profesionální jste chovatel. I já naprostý amatér vím, že nejdražší se nerovná vždy nejlepší. Takže dost pochybuji, že pokud kupujete v ČR nejdražší granule apod., že tím svému psovi dáváte to nejlepší. Samozřejmě tím netvrdím to, že to děláte vědomě. V ČR se bohužel místo kvalitního masa, nebo alespoň zbytků z něho přidává např. sója apod. proto pak zvířata zvrací, nechtějí jíst atp. Hodně lidí co znám, tak radši vyjma kvalitnějších věcí jako prací prášek, másla, salámy, sýry apod. kupuje v Německu také i právě granule a konzervy pro své zvířecí členy rodin. Pokud jste tyto docela podstatné skutečnosti nevěděla, tak se poraďte 1) se svým chovatelem, co používá za krmivo 2) s veterinářem, co by Vám doporučil 3)s dalšími chovaleti např. na internetu, na cvičáku apod.

Hezký den a veselé Vánoce.

 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.