Fenka čůrá na hadry

Od: Datum: 21.12.14 12:59 odpovědí: 1 změna: 21.12.14 13:04

Máme doma dva Jorkšíráky 4 a 3 roky. Tedy přesněji pejska a fenku. Pejsek je poslušný, ale fenečka nám i přes marné shany o výchovu čůrá na všechno hadrové: do pelíšku, na dečku, na gauč, do postele, na koberec. (Bohužel jí to naučila chovatelka od které jsme si ji kupovali, učila jí čůrat na hadry) Koberce šly po nějaké době pryč a do ložnice a na gauč nesmejí. Nejhorší je, že pejsek se to od fenečky začíná učit a i když to nikdy předtím nedělal, tak teď začíná čůrat do pelíšku. Zkoušela jsem venčit co 3-4 hodiny i v noci, ale ráno sem stejně našla v pelíšku loužičku. Snažili jsme se vychovávat pozitivně odměnou, když se vyčůrala venku nebo doma na podušku, ale nefungovalo to. Tak jsme začali trestat za loužičky a taky bez úspěchu... Už jsem zoufalá. Narodilo se nám miminko a začíná to pro mě být dost velký problém. Prosím pomozte. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.14 13:04
avatar

Bohužel, je to poměrně těžko odstranitelný problém, který vyžaduje hodně času a pozornosti z vaší strany, kdy si fenu připnete na vodítko k pásku, aby nikam neodběhla a jakmile se bude chystat se vyprázdnit, vyběhnete s ní ven, kde ji budete ještě navíc po dvou, třech hodinách venčit. Nácvik najdete na videu pořadu Buď já nebo pes, který je na youtube. Je to díl o fence čínského naháče Tallulah.

Odstraňte též hadry a koberečky, pelech jí dejte plastový a snažte se jí víc věnovat. Pokud na to nemáte čas nebo se to nelepší, pak jí jedině najít nový domov přes inzerát s dobře udělanými fotkami. Ošetřete si však darování tak, abyste měla darovací smlouvu, aby se fena nedostala někam do množírny nebo při problémech s jejím zatouláním jste nemusela platit třeba útulek nebo následky dopravní nehody, které by způsobila, protože nebudete mít doklad, že není stále vaše.

doplněno 21.12.14 15:38:

Ještě doporučuji si nastudovat odpověď na podobný dotaz jednoho z našich nejlepších výcvikářů, Ivo Eichlera. Byť se zdá podle otázky, že to s vámi nesouvisí, druhou část jeho odpovědi můžete dobře využít i vy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.