Šneci v akváriu

Od: Datum: 20.12.14 20:48 odpovědí: 5 změna: 22.12.14 20:42

Dobrý den,

máme v akváriu moc šneků, není někdo co s tím? A ještě se nám dělá na skle řasa, kterou čistíme, ale stále na skle drží.

Poraďte, díky za rady a tipy

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 20.12.14 20:50

Máme malé akvárko - 30 litrů - dělaly se nám tam řasy, že se muselo čistit 2x týdně. Jednou jsme koupili rostlinku se šnekem- teď máme do týdne 30 šneků - ale řasy už ne :)

Prostě je při výměně vody vyhodíme ... - neřeším to. Ale když hledala žena řešení, existují rybičky, které šneky požírají...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.12.14 20:57

Pořiďte si rybičky (např. Parmičky), které se šneky živí a máte po problému. Jinak se jich asi nezbavíte.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.12.14 21:28

Na ty řasy zkuste snížit intenzitu osvětlení. Já jsem měl zářivkovou trubici z poloviny obalenou alobalem (slabší se tam dát nedala) a pomohlo to.

Šneky jsem občasně zredukoval a při generálním čištění sem jich vždycky ponechal jen 5. (Nebudu uvádět, co jsem s těmi ostatními dělal, protože by se tu rozjela diskuse ochránců). Chce to hlídat a likvidovat jejich vajíčka (bývají na skle v takových rosolovitých chomáčcích).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.12.14 13:33
Vajíčka ze skla a listů nejlip likviduje přísavka Ancistrus. To je pěkná nenáročná ryba. Jako největší likvidátoři dospělých šneků jsou vyhlášené mřenky. To jsou ale poměrně dražší rybky a musí být aspoň 3 protože jinak terorizují okolí. Výhodnější řešení je šnekožrout. Plž v dlouhé špičaté ulitě. Ten je šnekům fakt těžkým soupeřem. Je zajímavý tím, že když šneky zlikiduje, tak se třeba na půl roku z akvárka ztratí a objeví se pak už jen čas od času na inspekci :-]

Datum: 22.12.14 20:42

Na tu řasu doporučuji Ancistruse.Měla jsem také ve třicítce řasy a jen co jsem do něho vložila tyto čističe je po problému.Mám tři malinké a čistí fakt dokonale.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.