Mám nechat synově expřitelkyni kočku?

Od: Datum: 16.12.14 20:58 odpovědí: 13 změna: 03.01.15 13:59

Zdravím, prosím o názor. Předevčírem se odstěhovala synova slečna, která u nás bydlela půl roku. V červenci, když se k nám přistěhovala, přinesla si kotě, které u ní v práci kolegyně někde našli opuštěné na statku. Synova slečna nechala kotě u veterináře odčervit, a to byla první a poslední péče o ně. Za celého půl roku koupila granule jednou, stelivo dvakrát, kočičí záchod nevyčistila nikdy. Celou dobu jsem se o kočičku starala já. Nyní se se synem rozešli a slečna si chce kočku odnést. Já k ní, pochopitelně, přilnula. Syn mi řekl, ať se připravím na to, že si slečna kočku odveze, že mi obstará jiné zvíře... Nicméně mě se nechce jen tak kočku slečně nechat, celou dobu se o ní nestarala, nemluvě o tom, že číča je už u nás zvyklá, bydlíme v klidné čtvrti, chodí i venku, vrátí se vždy, když jí volám. Co vy na to?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.12.14 21:00

Já bych jí nabídla nějaké peníze, nebo bych se zkusila jinak domluvit.

doplněno 16.12.14 21:15:

Pokud mám kočku ráda, a měla-li bych pochyby, jestli se u holčiny bude mít dobře, šla bych tak do 3 tisíc (pokud máte peníze) - na to by mohla holka zabrat.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 16.12.14 21:05

Je to o domluvě. Zkuste to s ní po dobrém vyřídit, jinak si kočku odveze a kdo ví, jak dopadne. :( Kočka je fixovaná na prostředí, už jen proto by jí u vás bylo lépe.

Jestli s ní nebude řeč, nevyčítejte jí nepéči o kočku, to by se jen zatvrdila, ale řekněte jí, že kočku máte moc ráda a kdyby se stalo něco, že se o kočku nebude moci starat, aby neváhala vám ji přinést, že ať se mezi ní a synem stalo cokoliv, že vás dvou se to netýká a o kočku se postaráte, že ji máte moc ráda.

Ona patrně odfrní i s kočkou, ale až jí nevyčistí párkát budku a kočka jí to tam podělá, nebo jí ze vzteku někde načůrá, tak vám ji možná vrátí sama, pokud se rozejdete v dobrém.

Je i možné, že kočka přijde domů k vám sama. ;)

doplněno 17.12.14 08:17:

Je to dilemma, jestli dát přednost lidskému právu, nebo zachránit zvíře, a pokud člověk k týrání zvířat není lhostejný, leckdy se pohybuje za hranicí zákona. Některým lidem zvíře do ruky prostě nepatří, a ačkoliv to chápou všichni, kterým týrané zvíře není jedno, majitel si to nehodlá připustit.

Pamatuji na psa, kterého celá vesnice kamenovala, protože všude otravoval a lezl jim za fenami na zahrady. Majitel byl notorik, bydlel v kravíně, pes žral igelity ze smetiště, byl vychrtlý jako smrt, ale on ho odmítl vydat. Psa jsem na své riziko odvezla a našla mu nový domov. Má se skvěle a to mne hřeje. Nebo jiného, kterého majitel nekrmil a nestaral se o něj, kdy pes byl nějakou dobu u mne a pak ho chtěl vrátit. Stačilo přijít před plot večer a tiše zapískat. Ten skok psa přes plot nikdy nezapomenu. ;)

Asi víte, kam tím mířím. Když budete vědět, kde dívka bydlí, možná stačí večer tiše na kočku v okolí zavolat. ;)

Ohodnoceno: 8x

Datum: 16.12.14 21:05

Limoško, i když Vás to pochopitelně mrzí, já bych jí kočku nechala. Přinesla si ji, je tedy její. To, že jste převzala péči a starost o cizí kotě Vy, ještě neznamená, že je Vaše. Nekažte si dny handrkováním a i když na kočce lpíte, dejte jí tomu, kdo si jí k vám přinesl. Já to alespoň takto vidím. I když je mi Vás moc líto a té číči také...

Ohodnoceno: 2x

Od: wamp®
Datum: 16.12.14 21:11
Řekla bych jí to jasně a na rovinu,přesně tak,jak to říkáte vy nám.Pěkně v klidu,bez rozčilování.Rozumnou domluvou jde vše,když se chce.Přece jí jde také o dobro kočičky a ne,aby vám dělala naschvály...Hodně štěstí
Ohodnoceno: 0x

Od: ria®
Datum: 16.12.14 21:13

Dobrý den, nechte tomu volný průběh, kočky nesnáší nové prostředí a začne rychle ukazovat svojí nespokojenost.(počůrá boty, gauč...). a slečna jí raději vrátí sama..

Ohodnoceno: 1x

Od: hm®
Datum: 16.12.14 21:13

Zkuste jí vysvětlit, že kočka je doma tam, kde žila, a na jiné místo si zvyká těžko. Nevím, jestli to tak je, ale říká se to. A jestli ji tedy má ráda, ať ji nechá tam, kde je doma. Zkuste nabídnout nějaké "odškodnění".

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.12.14 06:28

Mám shodný názor,že kočička nerada mění svoje teritorium,na které si zvykla. Bude se chtít do něho vracet a násilné přemístění je vlastně týrání tohoto zvířátka. S tím bych se snažil slečnu přesvědčit,že pro ni bude v novém prostředí lepší nová kočička.

Datum: 17.12.14 13:48

Ano, souhlasím, abyste se zkusila domluvit. Synovi bych řekla, ať se připraví na to, že o kočičku budu trochu bojovat, když jsem se o ni celou dobu starala.

Datum: 17.12.14 14:03

Sestry expřítel, který bydlel s námi, si také pořídil dvě kočky, o které se starali všichni kromě něj. Když se odstěhoval, také si kočky odvezl, i když jsem nabízela, že si je nechám. S ním skončily bůhvíjak a dodnes si to vyčítám, že jsem o ně nebojovala více. Takže za mě, bych o kočičku bojovala.

Ohodnoceno: 2x

Od: jezibella
Datum: 21.12.14 01:13

Pokud Vám na kočce záleží a máte ji ráda, nedávejte ji synově ex ani na "zkoušku". Bude to pro ni velké trauma. Nikdy nevíte, jestli by Vám ji přinesla zpátky nebo by skončila na ulici nebo v útulku, kde přes veškerou snahu a péči není kočkám pobyt vůbec příjemný a pokud není atraktivně zbarvená, na nový domov si počká v poměru k délce kočičího života hodně dlouho. Vím, o čem mluvím, 15 let jsem vedla kočičí útulek. Může se stát, že už se nikdy nedovíte, co se s kočkou stalo. Kdyby u Vás slečna nechala paraple, je to jiná, není problém vrátit ho. Ale kočka je živý tvor, cítí bolest i strach, má Vás ráda. A jestliže ji má ráda i dotyčná slečna, nechá ji u vás, protože to je pro kočku nejlepší. Útulky jsou plné, může si zítra pořídit 50 jiných.

Od: arwi®
Datum: 23.12.14 19:03

Když se slečna o kočku nestarala,tak ted spíš dělá naschvál a na kočce jí nejspíš nezáleží.Možná kdyby jste změnila taktiku a řekla jí,že aspon už nebudete muset pořád čistit wc,že to není vůbec příjemná práce a že chcete vidět,jak jí to bude bavit...

Od: hachi
Datum: 03.01.15 13:54
Popravdě já bych se s ní zkusila domluvit koupit ji jinou nebo dát peníze ale rozhodně zvíře ktéré je na mně zvyklé na prostředi atak nikdy nedala kdo ví jak dopadne když se o ni nestarala a jestli k vám přirostla tak se jí nevzdávejte jde o to zvíře i o vás já bych jí nedala za žádnou cenu ..muj nazor
a taky kočka je známá tím že když ji odvezete bude se chtít vrátit tam to nezná .

Od: jpw
Datum: 03.01.15 13:59

Kočku predejte expřítelkyni. Věřte, že po jejich rozchodu by nedělalo dobrotu si kočku ponechat. Pro vás doporučuju si následně pořidit nějaké přiměřené plemeno psa. Uvidíte, že pes vám bude vyhovovat. Ten myslí a bude vašim přítelem.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.