Štěnice, alergie, reakce

Od: Datum: 11.12.14 20:19 odpovědí: 9 změna: 20.12.14 01:16

Dobrý den, chctěla bych se zeptat, zda tu má někdo nějaké zkušenosti se štěnicemi, nebo alergyckými reakcemi... 9.11. jsme byli s dítětem v Brně na hotelu, a poštípali nás štěnice, do té doby jsme nevěděli jak to vypadá, ale poté co jsme se ráno probudili, a koukli se na internet jak vypadají, měli jsme jasno. Štěnicemi to bylo zamořené, protože lezly i na denním světle. Po příjezdu domu jsme vše vyprali. U dítětě (15 let) se to projevilo hned druhý den, měla hodně červených nateklých štípanců na rukách a zádech, u mě se to projevilo až po týdnu, a jen málo na nohách. Uplynul měsíc, a dítěti se stále dělají červené pupínky na těle, které vypadají jako od komára. Mě to nepřibývá. Když jde dítě spát, druhý den se probudí s nějakým štípancem nebo červeným flekem. Např. minulý týden se jí udělal flek přes celý sval na ruce, potom dva dny nic a po další noci se jí udělali 4 fleky na noze. Ty dva dny co nebyla poštípaná tak jeden den spala v teplákách, a druhý den štěnice nemusela mít hlad. Může jít o to, že máme v bytě štěnice? Žádnou jsme neviděli, zkoušeli jsme na dvě hodiny večer zhasnout, pak rozsvítit, ale nic sme neviděli. Prohledáváme denně okraje postelí a další místa a také nic. Uklízeli jsme skříně, a celé postele a také nic. Může jít o štěnice? Nebo může moje dítě mít citlivou pokožku a mít nějakou alergickou reakci? Nebo kopřivku? Někde na internetě jsem četla, že u citlivých jedinců může trvat vyrážka i několik měsíců, ale nevím, jestli těm flekům co má moje dítě, se dá říkat vyrážka. Dítě mi říká, že si myslí že to je komár, ale v noci ho neslyší, a před tím než jsme odjeli do Brna, se toto nedělo, všechny fleky přibývají, od té doby co jsme byli v Brně. Ještě doma máme králíka, a četla jsem, že králičí moč může způsobovat vyrážku na těle, může jít o to? Někdo radu jak přijít na to o jaké onemocnění jde nebo jak přijít na to jestli máme doma štěnice? Např. zkusit spát dva týdny u někoho jiného a jestli to bude přibývat tak to nejsou štěnice a jestli ano tak o štěnice nejde? Dodávám ještě fotku nohy, po měsíci po příjezdu z Brna, po včerejší noci. Zdá se mi že tam ani není vpich, ale to se asi po dni nepozná. Děkuji za názory..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.12.14 20:22

Bohužel, patrně jste si štěnice dovezli k vám domů, což se velmi často stává, stači jedna v kufru, či pár vajíček.

To, co ukazujete, je typický trojštípanec štěnice, říká se tomu též snídaně, oběd, večeře. Jaký to byl hotel, prosím, abychom se mu pozdaleka vyhnuli?

Často jde štěnice napřed na dítě nebo na ženy, pak, při větším zamoření, si pochutná i na ostatních.

Dejte kolem postele oboustranou lepenku jako návnadu, hlavně kolem nohou postele, ale i borty postele, štěnice často bývají za obrazy, padají na oběť i ze stropu. Při vyrušení štěnice padá směrem dolů.

doplněno 11.12.14 20:42:

Desinsekce štěnic je velmi drahá a je to strašně obtížné, stále se vracejí. Prvních pár dní máte ještě šanci se jich zbavit, pak už to chce profíky a často i opakovaně. Zkuste tyto doporučené přípravky proti nim, jestli je nachytáte na té lepence. Sledujte taky hnědé malé flíčky na roštu postele dítěte. Vyhoďte všechny plyšáky a ap., co mělo dítě s sebou nebo které má v posteli.

doplněno 11.12.14 20:58:

Na hotel nejen pošlete hygienu, ale můžete na ně podat i žalobu. Ono to není levná sranda se těch potvor zbavit.

doplněno 11.12.14 21:12:

Vy jste psala, že jste je tam našli. Jestli jste je neviděli, mohou to být i blechy. Na komáry a svilušky je pozdě, alergii by měl jeden, ne všichni. Jestli si chcete být jista, naličte tu lepenku, na kterou se u postele přilepí, pokud tam štěnice je.

Ohodnoceno: 2x

Od: alenkaalenkaale
Datum: 11.12.14 20:36

Hotel Accom Brno... Nejradši bych jim udělala problémy.. Poslat tam hygienu..Děkuji za odpověď:-/

Datum: 11.12.14 21:09

A jste si opravdu jisti, že to jsou štěnice? :(

Datum: 11.12.14 21:19

Zkuste tento postup - prohlédněte důkladně byt, hlavně postele a kolem postelí, hledejte flíčky. Naličte lepenkové pásy oboustranně lepenky k posteli. Pokud štěnici ani stopy po ní nenajdete, zajděte na kožní, ale pokud se tam objevují nové kousance, něco tam jistě je a moc možností není (blecha, veš šatní, štěnice, kožojed, svrab). Alergické pupence by neměly ten vpich po kousnutí. Na kožním by vám mohli dát mast na zklidnění alergie na kousance, určitě bude fajn tam zajít, aby též vyloučili případný svrab, jestli štěnici nenajdete. Ale jestli jste se se štěnicí setkali přímo, nejpravděpodobněji to budou ony. :(

doplněno 11.12.14 23:21:

Podívejte, ještě jsem hledala, jestli je možný pozdní výsev pupenců a ano, je možný. Přečtěte si toto o cimikóze.

Ale určitě udělejte to s tou lepenkou a prohlížejte stále postele.

doplněno 12.12.14 10:41:

Bohužel, štěnice se dnes mohutně vracejí a mají renesanci i u nás - patrně to souvisí s otevřením hranic po revoluci a přívalem přistěhovalců z Východu, stejně tak jako návrat multirezistentní TBC a černého kašle. Jsou čtvrti ve městech, které jsou jimi promořené a paneláky, kde se jich nemohou vůbec zbavit. :( Přivezla si je kamarádka z Norska, i jiná z luxusního hotelu v Indonézii, proto jsem se o ně zajímala, protože nemohly dlouho přijít na to, co je v noci štípe, tak jsme to spolu řešily. Když se dcera letos vrátila z Bornea a osypala se pupenci i s přítelem, se kterým tam byli, málem mne šlehlo, taky jsme o nich přečetli kde co, protože tam je člověk může čekat, ale nakonec to byla jen alergie na antimalarika a zmizelo to vysazení léků.

doplněno 18.12.14 22:27:

Tak co nového u vás? Jak to vypadá? Našli jste něco? Mimochodem posílám článek o soudu s hotelem, kde dvě sestry poštípaly štěnice a vysoudily slušnou sumu http://www.topky.sk/cl/11/1285435/Sestry-v-hoteli-dohryzli-plostice--ostali-im-skarede-jazvy- .

Ohodnoceno: 5x

Datum: 11.12.14 21:19

Viděli jsme je v Brně, to si jsme jisti že to štěnice byly... Ale doma je nevidíme.. Dobře zkusím nalíčit zítra lepenku, za jak dlouho by se lekla? Ozvu se tedy v pondělí a děkuji moc

Datum: 12.12.14 05:49

Štěnice to být mohly. A je víc než jisté, že jste si nějakou přivezla domů. Stačí klidně jedna a nadělá pořádný problém.

Vše pořádně vyprat, vyvařit, to co jste tam měla s sebou, ložní prádlo...Ona se někde schová do nějaké štěrbinky a udeří, když to nejmíň čekáte.

Za svůj život jsem se štěnicemi měla zkušenost jen jednou. Na střední škole při školním výletu na Lipno, v sedmdesátých letech. Spali jsme v nějaké laciné ubytovně, byly to jako boudy bezdomovců. Tam mě hrozně pohryzaly. Ráno jsme je s kamarádkou našly. Tělo jsem měla jako v ohni. Doma jsem pak musela zavazadlo s věcmi nechat venku, mamka vše prohlédla, vyklepala, vyprala. Ale nepřivezla jsem si, naštěstí, nic.

Hotelu bych udělala takovou reklamu, jakou si zaslouží. Štěnice v dnešní době. Čítala jsem o nich, že byly nedílnou součástí koncentračních táborů, nocleháren za 1. republiky apod. Ale v dnešní době je to hnus. Určitě to nenechejte jen tak. Jaga.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.12.14 10:07

Acckom není hotel, Acckom jsou pochybné ubytovny ve kterých bych čekala nejen štěnice. Ne vždy se vyplatí šetřit, my v Brně, máme i velmi kvalitní hotely.

Datum: 13.12.14 17:12

Lidus má pravdu, Accom není hotel, ale na druhou stranu si lidé občas dovezou štěnice i z luxusního hotelu - těm mrchám je to jedno a že je někde čisto, je vůbec nezajímá, hlavně když mají potravu v podobě spících lidí. To je úplná noční můra, ta představa!

Datum: 20.12.14 01:16

Napadlo mě, jestli to nemohou být blechy.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.