Pár motýlů

Od: Datum: 08.12.14 21:35 odpovědí: 3 změna: 09.12.14 10:10

Přátelé, kamarádi, hmyzoznalci. Potřeboval bych pomoci s poznáním několika motýlů. Osobně nepoznám motýla od vlašťovky a tak mě určení přesného vědeckého názvu činí problémy. Strýček Google sice našel nepřeberné množství všelijakých fotek různých motýlů, některý jsem snad určil, ale jistej si nejsem. Mám sice názvy motýlů, ale holadsky, což mě nepomůže, ale taky bych to potřeboval určit, jak se kterej motejl jmenuje holandsky.

Holandský názvy jsou:

Argusvlinder
Nachtpauwoog
Dagpauwoog
Monarchvlinder
Icarusblauwtje
Jeneverbesspanner

Podle mě, je motýl

A = Martináč habrový

B = Modrásek jetelový

D = Babočka paví oko

F = Monarcha stěhovavý

Ostatní vůbec netuším a ani s těmi co jsem našel si nejsem absolutně jistej. Kdyby se tady našel nějaký motýloznalec, měl by moje neskonalé díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.12.14 22:03

Dobrý den, potvrzuji za A, B, D a F. Doplňuji za E - myslím, že je to Okáč zední. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Od: zuzanalp
Datum: 08.12.14 22:22
A-Martináš habrový (Nachtpauwoog) B-Modrásek jehlicový (Icarusblauwtje)C-Píďalka jalovcová(Jeneverbesspanner)D-Babočka paví oko (Dagpauwoog)E-Okáč zední (Argusvlinder)F-Monarcha stěhovavý (Monarchvlinder)
doplněno 08.12.14 22:35:

Doufám,že pomohlo :).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.12.14 10:10
Bezvadný, jsem moc rád za pomoc a ještě jednou díky.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.