Co vše může jíst 8 týdenní štěně?

Od: Datum: 08.12.14 19:02 odpovědí: 1 změna: 08.12.14 19:49

Dobrý večer,
jsou zde nějací zkušenní chovatelé? Pokud ano, prosím o radu. Pořídili jsme si štěňátko kanadského retrívra. Je mu 8 týdnů. Od chovatele jsme dostali granule K-9 pro štěňata a doporučení, že v nich máme pokračovat (popřípadě v granulích jiné kvalitní značky se stejným složením živin). Paní chovatelka štěňátkům granulky máčela ve vlažné vodě. Myslíte, že máme pokračovat v máčení nebo už je podávat suché?
Dále se chci zeptat, zda takto malé štěně už může jíst něco jiného, než ty granulky. Podáváme mu ty granulky v pravidelných intervalech doporučených chovatelkou. Matka mu však dnes přinesla takové ty tyčinky ze supermartketu a ty tvrdé na čištění zubů. Myslíte, že už je vhodné mu to dávat? Já osobně bych se tedy ještě raději držela granulí, matka si myslí, že to nevadí...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.12.14 19:49
avatar

Dobrý večer, můžete mu i vařit maso s rýží či nudlemi, vločkami ap. Základní poměr krmné směsi u štěňat je 2 díly masa a 1 díl přílohy. U dospělého psa je tento poměr obrácený. Strava musí být vlažná, ne horká ani studená. Potřebujeme-li ochutit např. kaši nebo jogurt, použijeme hroznový cukr (glukopur) nebo med. Běžný cukr není vhodný, je pro štěňata hůře stravitelný.

Během celého růstového období je vhodné podávat pejskům jako doplněk mléčné výrobky - tvaroh, smetanové výrobky, sýry, jogurty a žloutek jako pamlsek. Poraďte se však s veterinářem, v případě, že krmíte granulemi, jaké množství mléčných výrobků je pro vašeho psa optimální, abyste se vyhnuli potížím z nadměrného podání vápníku, který už by měl být v granulované stravě pro štěňata obsažen v dostatečném množství.

Pokud podáváte granule pro štěňata po odstavu, doporučuje se zezačátku je podávat přelité masovým vývarem. Řiďte se dávkováním uvedeným na obalu. Nedávejte najednou jogurty, sýry a tvaroh. Vyberte vždy pouze jeden produkt. Žloutek podávejte jednou týdně, případně jej můžete přidat do dávky vařeného krmení, ne do granulí. Ovoce zařaďte do jídelníčku psa tak, aby ho trávil samostatně, nejméně 2 hodiny před nebo po podávání jiné stravy, nepodávejte ho s jinou potravou, aby v útrobách psa nekvasilo a nehnilo.

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.