Nutne! co je tohle za potvoru?

Od: Datum: 06.12.14 20:00 odpovědí: 11 změna: 09.12.14 15:18

Zdravím, už dva dny slyšíme po bytě takové divné zvuky jakoby od cvrčka apod.. dneska po bytě lezl tento hnus.. vypadá to trochu jako RUS DOMACI, ale přijde mi že má trochu jinou hlavu.. bydlíme v panelaku a musela by se udělat derazitace.. byt máme čistý :(Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.14 20:05
avatar

Myslím, že je to krmný cvrček, tedy cvrček, kterým někdo krmí hady či ještěrky. Nemáte tam souseda teraristu? Cvrčci se pak rozlezou podél potrubí i do jiných bytů, když jim utečou. Deratizaci bych zatím nedělala, většinou je to ojedinělý kus. :)

doplněno 06.12.14 20:09:

Myslím, že panikaříte zbytečně, to byste nemohla vůbec do přírody. Schovejte si paniku, až najdete blechy nebo štěnice, tohle je úplně v pohodě. :)

doplněno 06.12.14 20:27:

Vidíte, já bych čekala od vás krom poděkování rádcům za pomoc též radost, že nemáte v bytě rusy, šváby a jinou obtížnou havěť, místo toho lamentování a otřásání se odporem. :( Měla jsem radost, že vám mohu říct dobrou zprávu a tahle nepřiměřená reakce mne trochu otrávila. :( Cvrček k vám kdykoliv v letních měsících může zaskočit do bytu, není to žádná hrůza, též ploštice, moucha aj. :)

Ohodnoceno: 4x
 
Od: fujky
Datum: 06.12.14 20:08

ja jsem z toho uplne v prdeli :( rus domací asi neděla zvuky že? tohle bylo fakt strašně slyšet.. já mám panickou hruzu z hmyzu.. :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Od: wamp®
Datum: 06.12.14 20:07
avatar

Cvrček domácí. Ta deratizace bude asi nutná *blee*

Biologie[editovat | editovat zdroj]

Pro svůj život preferuje místa s teplotou nad 28 °C a vysokou vlhkostí vzduchu. Proto bývá velice hojný v pekárnách, lázních nebo v teplých sklepech domů. Nejraději přebývá v místnosti s potravinami. Tento cvrček může infikovat svoji potravu, tím přenáší choroby například: salmonelu, roztoče a bakterie. Cvrček je plachý živočich, který bývá většinou dobře ukryt na nějakém nedostupném místě. Jde o typického všežravce, který dokáže pozřít téměř vše stravitelné. Chová se také v zoologických zahradách, kde se stává oblíbenou potravou hmyzožravých živočichů. Ten koho cvrček obtěžuje v domácnosti má možnost dezinsekce (zničení) například chemickými přípravky nebo dezinsekční firmou. Místnost, ve které se chová cvrček domácí, se nazývá cvrčkárna.

doplněno 06.12.14 20:42:

Dejavu,buďte v klidu. To je naprosto normální...Někteří lidé neumí pozdravit,další odpovědět na ten pozdrav,jiní zase neumějí poděkovat za radu či pomoc...Vítejte v 21.století *uf*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.14 18:08

Wamp. S tou deratizací to myslíš vážně?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.14 20:08
avatar

no, podle té druhé fotky by to opravdu mohl být cvrček... rus vypadá jinak... protože se cvrčky krmí různá chovaná zvířata, mohl někomu utéct a zabydlet se u vás... koukněte tady - http://www.biolib.cz/cz/taxon/id177/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fujky
Datum: 06.12.14 20:11

tak podle fotek to opravdu bude ten cvrček domácí.. no je to hnus :( zítra se zeptam sousedů, jestli nechovají nějakou havěť

Datum: 07.12.14 06:56
avatar
Než zacneš se sousedy mluvit o deratizaci tak si něco prečti. Ratus je krysa. Takže deratizace je odstranění krys. Potažmo jiných hlodavců. To je ti proti cvrčkům asi k ničemu Kup sí biolit proti lezoucímu hmyzu a cvrčkovi foukni pod nos. Do spár kudy vylézá.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.14 17:58
avatar

Klídek, je to neškodný cvrček a deratizace fakt potřeba nebude. Krmila jsem s nimi roky, hodně jich uteklo, jsou to strašně rychlý mršky, a jednou se mi vysypala celá litrová přepravka, kde bylo asi tak 800 cvčků. Chvilku jsme se nevyspali, chvilku jsme měli koncert první třídy, ale nakonec stejně vychcípali.;)

Hmyzožraví hadi sice existují, ale je docela vzácnost na ně narazit, takže se spíš poptej, kdo kde v okolí chová různé ještěrky, agamy, gekončíky apod.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.12.14 18:20
avatar

je to cvrček...přesně tak hadi hmyz moc nejíto bude chameleon atd.My měli doma díky bytovému odboru a přístupu města štěnice a to byl jiný mazec.Já už z bytu zmizela ale město dál nechává lidi v tom bydlet...dlouhý příběh,buďte rádi za cvrčka,ten aspoň nežije v posteli pod povlečením...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radko
Datum: 09.12.14 11:13

Neplašte se zbytečně. Pokud se objeví další cvrček, ano je to pro vás neškodný cvrček domácí, kupte si Biolit na lezoucí hmyz a nastříkejte ho tam, kde by se mohl zdržovat. Najdete ho bezpečně podle cvrkání. Také mi utekli v paneláku, mám s tím zkušenost. Kromě cvrkání, ve kterém se usíná stejně příjemně jako na rozkvetlé louce, vám nijak nemůžou vadit. No a jestli opravdu máte panickou hrůzu ze všeho co má víc než čtyři nohy, poproste o pomoc souseda. Opravdu nemusíte mít žádné obavy. A žádné hmyzožravé potvory si domů nepouštějte, budete je pak těžko chytat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.14 15:18
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.