Chov myši domácí - divoké

Od: Datum: 06.12.14 17:00 odpovědí: 6 změna: 10.12.14 06:28

Dobrý den, je nějaká možnost ochočení myši domácí? Byla chycena v menším skladě kde jich je fúra, člověka se nebojí ale já mam celkem strach ji vzít do ruky. Místo kde žila je bez jedu a pastiček takže otrávené není. Skladuje se převážně ječmen,obilí,slad,žito,apod.. bez chem. ošetření takže i riziko nemoci je nízké. Myška nevypadá staře, má sotva 5cm když nepočítam ocas, je šeredně rychlá takže pustit ji na zem nehrozí, už bych ji znova nechytil a kor v bytě. Původně měla sloužit jako potrava pro hada ale on ji nechce. Pouštět na ulici ji nechci když je navyklá na sklad. Takže maximálně jí pustit tam kde byla chycena pokud se neochočí.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.14 18:00

řekla bych, že se může chovat za stejných podmínek jako bílá myška. Nějakou klícku, krmení pro myšky, napajedlo - poradí Vám ve Zverexu. Kdyby se mi ji podařilo ochočit, těžko bych ji pak ale dávala hadovi (těžko bych mu ovšem dávala jakékoliv zvířátko), i když mám hady ráda.

Ohodnoceno: 0x

Od: kcin
Datum: 06.12.14 18:11

Děkuji za odpověď, dostala menší terárko, napajedlo a zrní. Když ji had nechtěl tak jeto jeho problém, pokud se ji podaří ochočit tak si ji samozřejmě necham.

Datum: 06.12.14 18:32

Moc od toho nečekejte, spíše Vám asi chcípne ze stresu a samoty v zajetí. Imho myš ve zverimexu stojí pár korun.

doplněno 06.12.14 18:46:

Mimochodem krmit hada odchycenou myší je docela risk.

Datum: 06.12.14 18:40

já bych ji vrátila, kde jste ji našel - není zvyklá na zajetí, u vás by se jenom trápila...

Datum: 07.12.14 07:41

Sama myši v bytě nemám, ale babička bydlí v přízemí, nezavírá za sebou dveře a tak nějaká ta mrška se občas objeví. Líčím na ně takové drátěné domečky, kde se chytí živé. A pak je někam dojedu vypustit, daleko od domu. Třeba do lesa, na pole, snad si zvyknou. Nějak se mi příčí je zabíjet.

Bílá myška ve Zverimexu je zvyklá, vlastně ochočená už od narození. Myš domácí je divoká. Proto bych ji nikdy nechtěla ochočit. Je zvyklá na svůj život, je daleko rychlejší, než bílé myšky. Z terária se Vám snadno přehoupne ven a hledejte ji pak třeba v peřinách! *smich*

Hady ráda mám, mají na omak krásnou kůži, ale právě z důvodu krmění touto živou potravou bych je nikdy chovat nechtěla. Vím, že je to příroda a jinak to nejde, ale prostě mi ten živý oběd u nich velice vadí. Jaga.

Kdyby had jedl řízky, klidně bych si ho pořídila! *haha*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.12.14 06:28
Až se příště narodím, chci být had u Jagy!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.