Proc kote chodi na potrebu do vany?

Od: Datum: 05.12.14 20:51 odpovědí: 10 změna: 07.12.14 00:46

Dobry den,proc nase kote chodi do vany obcas vykonat potrebu,i kdyz ma zachod cisty a dostatecne se mu venujeme?

Dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bhkl1
Datum: 05.12.14 20:54

možná vám chce udělat naschvál nejlepší by bylo kdyby jste ji za to trochu vynadali a dali najevo ž se vám to nelíbí

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.12.14 20:57
avatar

Může být, že jej láká jistý pach z odpadu, který člověk až tak moc nevnímá. Zkuste odpadní otvor zašpuntovat, uvidíte. *nevi*

Je to ještě děcko, časem účel Vámi připravené toaletky jistě pochopí. *palec*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.12.14 02:08
avatar

Nepíšete, jak je kotě staré. Možná prostě ještě nemá úplně zafixovanou čistotnost. Nebo se mu něco nelíbí (což může být prakticky cokoli). Mě takhle kočka reagovala na příchod psa. Pak si zvykla a přestala s tím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.14 09:29
avatar

Jsou kočky, které k vykonání potřeby láká hladký povrch, jako má ta vana. Proč ji nevykoná do boudičky, na to musíte přijít. Některé vadí, když je tam načuráno a žádá si po každém vykonání potřeby toaletu uklidit, jiné vadí stelivo. Zkuste do boudičky dát jen pár ubrousků a po vykonání potřeby vymýt a vypláchnout a dát ji tam ubrousek čistý. Toaletu můžete dát do koupelny a vanu zakrýt potravinářskou folií, aby tam nelezlo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 07.12.14 00:46

S těmi ubrousky v boudičce dobrý tip. A chi, mám představivost a nemůžu se zbavit komické představy udiveného neinformovaného členy rodiny, který se pokusí nastoupit do vany

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.14 09:48
avatar

Možná se mu místo, kde je záchod nelíbí a nebo se mu nelíbí nějaká změna v domácnosti. Neměnili jste náhodou nábytek nebo předměty na jiná místa? Koťátko může být i nemocné. A nebo použijte kozlík lékařský, ten kočky hrozně láká... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.14 11:40
avatar

to bude pach z odpadu,který my necítíme,berou to jako špinavé místo na vykonání potřeby.Náš kocour když měl podle něj špinavý záchodek tak šel vždycky do vany...pořád lepší jak do psteleurčitě není za co trestat když je to do vany.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.12.14 13:02
avatar

- máte právdu - taky jsme měli takovou kočku a byli jsme rádi, že chodí do vany, snadno se to uklidilo a nic jiného v bytě neznečišťovala. Vždycky jsme ji za to pochválili. Ale dělala to jenom, když se jí něco znelíbilo, anebo, když jsme ji urazili, byla to velmi urážlivá micina.

Koťátko si ale patrně postupně zvykne na záchůdek, teď to asi dělá z hravosti, nebo ze zvědavosti, anebo mu to ve vaně lépe "voní". Ale rozhodně bych ho za to netrestala, kočka si dokáže "vymyslet" rafinovanější "pomstu", když ji něco naštve.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.14 15:44
avatar

http://steliva-a-toalety-pro-…kitty-cat-toilet-traning-kit/ Nemůžu najít video, alespoň tohle, které je úplně na konci. Fakt to funguje http://kote-stene.cz/naucte-kocku-na-zachod

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.12.14 16:04
avatar

Hezké. Nicméně s mými 5ti kočkami se obávám, že bych se po ránu vůbec nedostala sama na WC:)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.