Koupani psa

Od: Datum: 04.12.14 21:51 odpovědí: 4 změna: 06.12.14 13:06
Máme jorksira 11 měsíců. Jak často se může koupat? Co nesmí žrát? Děkuji.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.14 22:01
avatar

Při častém koupání psí kůže bude s největší pravděpodobností reagovat velmi negativně. Zvláště v zimním - a tedy i blátivém období, je vhodnější nečistotu nechat zaschnout a pak vykartáčovat, než každodenní sprchování psa. Jsou psi, kterým podobný přístup nevadí. Mnoho z nich však bude reagovat podrážděním kůže, které může vyústit v obtížně řešitelný problém, jako je např. opakovaný zánět kůže v meziprstí, dermatitidy ze zapaření nebo plíseň.

Pokud máte psa s náročným typem srsti, kterou navíc musíte udržovat pro výstavní účely, je řešením pro takové psy například balíčkovaní srsti pro pobyt venku (jorkšír), aby se srst neolámala, někteří majitelé to řeší psími kombinézami. Rozhodně by se však pes neměl stát otrokem své srsti, kvůli které by mu majitelé bránili ve hraní se psy a procházkách.

Co by rozhodně neměl žrát:

Sladké pečivo z hladké bílé mouky, cibule, zelí, kapusta, česnek, lomivé kosti, cukrovinky s obsahem cukru, hlavně čokoláda a čokoládové výrobky, které jsou přímo pro psa toxické, potraviny slané (uzeniny) a kořeněné pálivým kořením, slezina (způsobuje průjem) a potraviny slazené umělým sladidlem (v zahraničí byla popsána úmrtí v souvislosti s požitím výrobků s umělým sladidlem xylitol), avokádo, hroznové víno, hrozinky.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 04.12.14 23:46

Skvělá a vyčerpávající odpověď! *palec*

Jen doplním ten seznam potravin nevhodných pro pejsky o brambory.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.14 19:04
avatar

Já bramborami krmím nějakých 35 let, bez problémů. Ne že bramory a pak kousek nějakého masa. Maso + brambory + zelenina bez problémů. Pohledejte si složení nějakých luxusních granulí, říká se jim holistické? a koukněte, co tam brambor je. *hej* Brambory se nemají dávat proto, protože nemají výživovou hodnotu. Ale jako vláknina, fungují skvěle. Když jsme kdysi hubli na výstavu, jedině s bramborami. Pes byl sytý, ale netloustnul. Jasněže s rozumem, ale brambory v žádném případě škodlivé nejsou.

Jorkinku Dorotku koupu asi co tři týdny. Tedy sprchuji. Namočím, kvalitní šampon pro jorky, opláchnu, vysuším ručníkem a dosuším fénem a při tom rozčešu. Vytřu uši, případně z uší vytrhám. To celé za 15-20 minut. Je pravdou, že ji stříhám. Jen hlavičku, ponožky a ocásek má chlupatý.

doplněno 06.12.14 15:35:

Na jorka se dá koupit oplachový kondicioner a neoplachový norkový olej. Kdysi jsme ho měly a já jsem jí ho kradla na své vlasy :-D Nedejte se zlákat a nikdy jorka nekoupejte ve svém šamponu nebo v mýdle, byť sebekvalitnějším, např dětském. . Všechno vysušuje, pes se drbe, chlupy má suché a lámavé.

doplněno 06.12.14 15:36:

. .- . a cuchají se, dělají se nerozčesatenlné šmrdolce.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bhkl1
Datum: 06.12.14 13:06

jorkšíři se umívají 1x za půl roku když svámi spí i v posteli tak by bylo dobré (kvůli hygieně) ho umívat 1 za 1 měsíc na to je ale potřeba speciálních šamponů sloužené na tak častě umívání

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.