Nejste přihlášen/a.
Dobry den,
chtel bych se zeptat, zda nekdo nema stejnou zkusenost. Mame 7 leteho zlateho retrivra, fenu a asi tri dny pozorujeme, ze ma na zadech kolem patere boule. Asi 12 bouli kolem patere az k ocasu. Pes je malatny, moc nezere, lezela u radiatoru a vyhrivala se.
Dnes jsme prostrihali srst a koukali se na to a z tech bouli ji vyteka zelenozluty hnis.
Volali jsme veterinari a udajne kdyz uz to prasklo a vyteka, tak se psovi ulevilo a pokud se to do druheho dne vyrazne nezlepsi, mame prijet, dal by mu injekci, asi ATB.
Mate s tim nekdo zkusenost? A z ceho to muze byt? Asi pred mesicem mela blechy, pak jsme ji koupali a byl klid. No a ted sebou venku na ledu mrskla, tak jsme mysleli, ze ma bolesti z toho, jak se narazila, proto moc nechodi, az jsme nahmatali ty koule pod kuzi.
P.
Proc? Chodime k nemu leta, je to docela kapacita v okrese a to predevsim proto, ze nema tendenci nafukovat nesmyslne veci, operovat kazdou kosmetickou bulku za 5 a vice tisic, zachranovat kocky s rakovinou a podobne zverstva, ktere pachaji "jini veterinari".
Je jasne, ze bez prohlidky veterinarem se to neobejde, na druhou stranu, jestli je to bezne kozni onemocneni, tak, jako mivaji lide nejake vredy, vyrazky a akne a resi se to tim, ze se to vymacka a potira necim, co vysusuje, tak proc z toho hned delat vedu?
Zajimalo by mne proste, jestli uz se s tim nekdo setkal a co to muze byt?
Samo, pokud mu zitra nebude lepe a bude se to zhorsovat, tak tam pojedeme, at se na nej podiva.
Může jít o hnisavý zánět kůže na základě předchozí alergické reakce na šampon nebo na bleší kousnutí, bohužel, není to nijak výjimečné . Uvidíte, co vám řekne veterinář. Pokud máte Betadinu, dobře se nám osvědčila k desinfekci a vymývání ran.
Ibalgin ji v žádném případě nedávejte, to je to nejhorší, co můžete udělat, může dopadnout i /.... Jestli je malátný a nežere, už jste dávno měli u veta být, taky tomu nerozumím, proč tohle pokládáte za drobnost. Pes má v kůži viditelně infekci, když tam má hnis, je malátný a nežere a vy ho po doma léčíte Ibáčem, kterým můžete způsobit žaludeční vředy. ((
8mg/kg (0,5 tbl Ibalginu 250 u 15kg psa) - vyvolává během několika dní zánětlivé změny v trávicím traktu a tvorbě vředů bez zjevných klinických příznaků
50-125mg/kg (1 -2,5 tbl Ibalginu 500 u 10 kg psa) - jako jednorázová dávka vyvolává zjevné trávicí potíže
175 - 250mg/kg (3,5 - 5 tbl Ibalginu 500 u 10 kg psa) - vyvolávají akutní ledvině selhání.
Pes po použití Ibalginu a následné perforaci žal. vředu.
Diky za tip, to je dost mozne, protoze po opravdu dlouhe dobe byla zablesena hodne - od jineho psa. Navic, byla koupana mydlem a to asi psum taky nedela uplne dobre
Ty bolaky nema jen kolem patere, ale na celych zadech. Betadinou to vyplachujeme, davame ibalgin a po tom je ji mnohem lepe. Dneska uz zrala, tak snad se ji to bude zlepsovat. Poslednich par dnu take lezela oprena o topeni (trpi na displasii zadnich kloubu) takze se obcas takhle vyhriva, tak nevim, jestli ji to nemohlo taky pomoct.
Navic ma od mala dost spatny zaludek, takze kdyz jsme ji krmili masem a zeleninou, dost casto nam zvracela a mela prujmy, proto jsme od toho upustili a presli jen na granule - o kterych si nedelam zadne iluze, ze by v nich bylo neco vyzivneho a nejake vitaminy. Bohuzel ale behejte 3 dny v tydnu celou noc ven se psem, ktery ma sra-ku a zvraci do celeho bytu Na granulich je naprosto v poradku, ale kdyz ji clovek da salam, nebo neco, co ji nesedne, je schopna dva dny v kuse s-at a zvracet, tak na to nemame odvahu, protoze nebydlime v domku, kde by ji clovek vypustil na zahradu, at si kona potreby treba celou noc.
Ach jo, snad ji bude lepe
Psovi ibalgin? Víte, že ho můžete zabít? Více zde atevet.cz/... (kdyby mi náhodou někdo nevěřil).
No tak jiste, protoze stejne leky pro zvirata stoji 30x tolik Nemuzete verit vsemu, co kde pisou, kor, kdyz je to dobry byznys. Meli jsme doma i ty leky od veterinare - krabicku snad za 1000Kc?
A kdyz si prectete slozeni, je to stejne, jako ibalgin, nebo brufen. Mozna jine mnozstvi, takze staci upravit davkovani.
Hledejte dale, najdete take spousty informaci o veterinarich, kteri tvrdi, ze to psovi vubec neublizi. Ja kdybych vyrabel, nebo PRODAVAL leky pro psy za tisice, taky bych nikomu nerikal, ze mu staci lek z lekarny za 30 korun. Kor, kdyz vidim, kolik je dneska magoru, kteri jsou ochotni platit u veterinare takove castky. Je to parazitovani na lidech a jejich vztahu ke zviratum.
No tak už chápu, proč stav psa neřešíte u veterináře. Léčení je drahé, léky jsou drahé. To jste měl říct hned... Ono když to bude špatné, a léčba nebude mít smysl, tak psa ten Váš specialista rovnou utratí, protože přeci nezachraňuje beznadějné případy za tisíce. Tak to potom jo.
Jake ty zvirata vyvolavaji emoce, ze? Verte mi, ze nemam ve zvyku setrit na nepravem miste. Nesnasim ale praktiky, kterymi si mnoho veterinaru dopomaha k blahobytu - okradanim lidi, kteri maji city a zalezi jim na jejich milaccich. Pritom delaji zakroky na zviratech, ktere to maji za par. Znam osobne tetku, ktere nebylo lito utratit asi 30 tisic za tri operace kocky, ktera mela rakovinu a nekolik nadoru. Za pul roku zdechla...
Mel jsem psa z utulku, maleho, cerneho, krizence, ktery mel na brise bulku. Jel jsem za vyhlasenou vetrinarkou, ktera mela krasnou ordinaci a prazdnou cekarnu. CO NEJDRIVE OPEROVAT, je to pupecni kyla, muze umrit. Cena? 3000.
Shodou okolnosti jsem potkal kamaradku, VASNIVOU CHOVATELKU psu, ktera s nimi spi i v posteli. Doporucila mi veterinare, ke kteremu chodime tedka s fenou. A on? Muzeme to zoperovat, je to banalita, bude to stat tri stovky, ale ja bych to nedelal, je to kosmeticka zalezitost.
Tak mi reknete, ktery z tech dvou vetu je ta svi-e? Neoperovalo se a pes je naprosto zdravy.
Jeste mne napada jedna vec - v lete, protoze casto behala v trave, mela hodne klistat. Kazdy den jsme vytahovali tak tri. Protoze je to pes, ktery ma opravdu hunatou srst, stalo se, ze asi tri klistata na ni zustaly, nasli jsme je, az odpadly nacucane na zem.
Nevim, zda to muze souviset, ale uz po precteni toho clanku tam vidim hodne moznosti a spojitosti i s temi problemy s potravou atd. Muze mit opravdu nejaky problem s travenim a s tim souvisejici dalsi potize
Bohuzel jako uplne stene, nez ji pritelkyne dostala, byla zacervena. Priserne zacervena, takze byl zazrak, ze to prezila a udajne od te doby ma docela problemy s tim travenim. Obcas je hure, jindy lepe, ale kdyz byla na granulich, nebyl problem, ale je na ni videt, ze neni zdaleka tak vitalni, jako kdyz zrala maso a zeleninu.
P.
Aha a ze ibalgin dela diru do zaludku i lidem, to nevadi? vy jste nikdy necetli pribalove letaky?! Pes byl malatny vcera, nez mu ty vrady zacaly praskat, dneska uz zrala, dokonce i holou zeleninu, nad kterou jindy ohrnuje nos a paradoxne nejvice se ji ulevilo po tom ibalginu )
Co teda ty prispevky lidi, kteri davali ibalgin NEKOLIKA psum a vsichni prezili? To do te teorie o tom, ze mu to vylepta diru do zaludku nejak nepsauje, ne?
Ujišťuji vás, že jsem to velmi pečlivě studovala a srovnávala a hledala řešení, jak použít levné humánní léky, protože v útulku, kam chodím pomáhat, máme víc těhle marodů, co potřebuji nesteroidní antirevmatika a peníze nemá a otáčí každou kačku. Jenže nahradit tyto léky humánními nelze. Pokud děláte to, co děláte, je to odpověď i na to, v jakém máte fenu stavu. Pokud jsou pro vás veterináři magoři a šizuňkové a jen vy sám jste ten osvícený, zde máte výsledky svého snažení.
Nejsem včerejší a spofák si umím otevřít též, slušně ovládám i chemii, mám i známé lékaře i veterináře, i v lékárně. Kdybych mohla, s radostí lék nahradím levnějším. Ale neudělám to a vím proč. A to ani prašivému voříškovi z ulice.
Vaší retrívřice je mi upřímně líto, nemůže za páníčka, který ji pozvolna otráví.
doplněno 04.12.14 23:20:Prosím vás, aspoň si přečtěte složení těch léků, které srovnáváte a tvrdíte, že jsou stejné. Nejsou. Rozdíl je účinná látka. V jednom caprofenum, ve druhém ibuprofenum. Podívejte se a srovnejte chemický vzorec. Snad už na první pohled vidíte rozdíl, ne?
Navíc - psi metabolizují antiinflamatorní léky (jako je aspirin, ibuprofen a paralen) jinak než lidé, u psů po příjmu je ibuprofen velmi rychle vstřebán. Působí na zvýšení množství žaludečních šťáv a snížení obranných mechanismů v žaludku, což vede k tvorbě vředů a odumírání ledvinných buněk.
doplněno 04.12.14 23:42:Ne, nestačilo. Kdyby to stačilo, s radostí to v útulku děláme taky. To mi věřte. Musíte dávat opravdu veterinární léky v tomto případě. A i ty někdy doprovází současné podávání antacid, pokud má pes problémy se žaludkem. Dá se nahradit leccos humánními, ale tohle bohužel ne. Když to projde bez potíží žaludkem, odnesou to cévy v ledvinách. Nedělejte to, radím vám dobře. Nesteroidní antirevmatika se dávají při potížích, je dobré to nedávat, pokud to není nutno, samozřejmě zmírňují jen bolest a neléčí, to byste musel absolvovat endoprotézy, do čehož těžko půjdete, jak vás tak člu. Můžete jen zmírnit degenerativní procesy podáváním chondroprotektiv, jako je je Alavis ap. Ale poraďte se s vetem, když má fena citlivý žaludek, ani toto jí nemusí dělat dobře. Je to složitý a komplexní problém, ani u lidí si s příčinou nikdo neví rady, mírní se jen důsledky, my to tady nevyřešíme.
OK, at se nebavime jenom o penezich (opravdu mi nevadi dat za leky pro psa 1000Kc, kdyz to nebude jenom obycejna zlodejna). Uvadite, ze treba rimadyl nejde nahradit ibalginem. PROC? Ktera slozka konkretne udela psovi tu diru do zaludku?
Kdyz si prectete slozeni, maji stejne ucinne latky. Jen rimadyl stoji 1000Kc a ibalgin 60. To je docela dost penez na internetovy marketing a vymyvani mozku v diskuzich, nemyslite?
Me je jasne, ze bude mit trochu jine slozeni a rozhodne tam toho bude mene - malo ktery pes ma totiz 80Kg, ale jestli poda nekdo ibalgin psovi, ktery sezral nekde venku strychnin, nebo ma znicene organy a pak se divi, ze mu vyblije krvavou krev, tak to asi nebude tim ibalginem.
Treba ja bych si ibalgin nevzal, ani kdybych nosil hlavu pod pazi, ale znam lidi, kteri ho do sebe tlaci kazde rano po pijatyce a zijou...
Myslim ze to moc dramatizujete. Tim samozrejme nechci zlehcovat to, ze pes ma problem a za veterinarem pujdeme, ale dobry a levny veterinar ma jednu nevyhodu - ma v cekarne permanentne plno. Takze cekat pul dne u veterinare s necim, co mozna pujde osetrit lokalne? Ano, ale dnes to proste neslo.
Takže sám byste ibalgin nepozřel ale psovi ho klidně dáte. To má logiku. Těch případů úmrtí po ibalginu je samozřejmě více, než ten co tu byl uveden. Ale to se člověk musí trochu zajímat. Připomínáte mi mojí babičku, která chtěla za každou cenu na naší zahradu nasypat jed na slimáky, protože v rádiu říkali, že je pro psy neškodný a bylo to napsáno i na krabičce. Samozřejmě neškodný nebyl a výrobce to musel stáhnout (ten nápis). Oháníte se marketingovými vymýváním mozku, jako bychom my na diskuzi zde měli nějaký profit z léčby Vašeho psa. Místo těch řečí radši zítra upalujte k tomu veterináři.
doplněno 05.12.14 13:22:Já si myslím, že dejavu to s tím ibalginem popsala dostatečně na to, aby to pochopil opravdu každý. Takže opravdu nechápu, proč se na tom točíte dokola jako kolovrátek. Rozdíly mezi metabolismem psa a člověka jsou snad dostatečně známy (že nějaké existují), jelikož je to prostě jiný živočišný druh. Ono představte si, existují velké rozdíly v podávání léků i mezi psem a kočkou, papouškem atd. Léky pro jednoho tvora mohou zabít jiného tvora. Tak to prostě je. Já radši podlehnu "farmaceutické lobby", než abych si svou blbostí odrovnala zvíře. A stačí mi, že ta možnost prostě existuje, abych to neriskovala. Natož když to tu máte tak hezky popsáno. Co se týče léčby displazie, ano skutečně je drahá a řeší se i drahou operací. To nebyl veterinář zlatokop, ale normální veterinář. Stejně tak klíšťata se řeší prevencí (zase na Vás chtěl někdo vydělat, že?). Vy na to prostě kašlete a do psa investujete jen krabičku ibalginu za třicet korun. Chudák zvíře.
Ja samozrejme vim, ze nemate profit z prodeje leku, ale ty diskuze jsou tak sugestivni, ze i ja jsem z toho docela znejistel. Ja netvrdim, ze ten ibalgin tomu psovi neskodi, ale rekl bych, ze je to ucinna prvni pomoc. Samozrejme bych ho nedaval psovi, ktery zvraci, nebo nezere bez zrejmeho duvodu. Bolaky na kuzi snad ale s zaludkem nesouvisi (i kdyz, kdo vi).
Zkusime to bez ibalginu (dneska uz zrala, tak snad ji bude zitra taky chutnat) a pokud by byl problem, zkusime se k veterinari dostat.
P.S. ja nechci nejak znevazovat prispevky, kde nekdo pise z vlastni zkusenosti s ibalginem u psu, ale nikde jsem nenasel nejaky opravdu presvedcivy argument, proc davat psovi rymadyl a ne ibalgin (pritom oboje jen potlacuje priznaky a neodstranuje pricinu). Presto kazdy vet vam rymadyl s usmevem proda jako trvale reseni dysplazie. Je to hnus a byznys, o zvirata jde az v posledni rade.
V prispevku nademnou radkyne popisuje, jak studovala rozdily. Tak prosim, at napise, co konkretne v ibalginu psovi vadi. Co ho tak spolehlive zabije do druheho dne?
Podle mne i ten rymadyl je na nic. Dulezite je, psa nepretezovat. Kdyz jsme ho dostali predepsany, casto fena tahala nohy za sebou. Vyskakovaly ji klouby, byl to strasny pohled. Za pul roku, co jsme s ni chodili klidnym tempem na prochazky se vyrazne zlepsila. Uzivala to asi mesic? Dneska to vubec nepotrebuje. A to byly rentgeny, vysetreni, leky za tisice... no proste veterinar zlatokop, ktery by psa operoval a ladoval lekama
To znamena, ze je lepsi davat to psovi na plny zaludek? Da se to nejak potlacit? Necim zredit ty zaludecni stavy? Nepopiram, ze se tak deje, je to proste sra-ka, ktera nici zaludek i lidem, ale da se to tedy necim neutralizovat?
Takze rymadyl se vstrebava pomaleji? Nestacilo by tedy ibalgin rozdrtit na prasek a podavat ho po trochach s nejakym pamlskem, ne najednou?
Chudák pes!
Jak může být pes plný klíšťat, když existují antip. obojky, kapsičky za krk a spreje proti obtížným parazitům?
Nejdříve boule podél páteře a potom najdete boule po celých zádech? Vy jste měli být na veterině už dávno! Boule nepraskne den ze dne. Musí je mít dlouho. Vy toho psa nehladíte?
Přítelův pes má jen jednu tukovou bouli, víme o ní a kontrolujeme ji každou chvíli, jestli neroste.
Jedna věc, co tu nepadla jsou endoparaziti. Může se jednat např. o střečky. Jejich larvy se kuklí ve větším či menším okruhu kolem páteře. Nebo larvy ovádů. Otázkou zůstává jestli odčervujete nebo se vám to zdá také jako marnotratné rozhazování.
Za tu dobu, co to tady řešíte, jste mohl už mít problém dávno rozhřešen a léčba měla dávno být cílená. Mluvíte o tom, že ibalgin pouze odstraňuje nějaký důsledek, ale ne příčinu. A přitom vy sám se k problému stavíte jako ten ibalgin. Léčíte psovi nějaké důsledky, ale vůbec nevíte, čím jsou způsobené...
To jsou hrozne kecy, co si clovek musi precist, aniz by se vlastne neco dozvedel... Asi si zajdu ke zpovedi, co ja to jsem jenom za cloveka, takhle tyrat psa... O boze, stydim se sam pred sebou, ale jsem rad, ze nejsem postizeny, jako nekteri lide zde.
Pes je davno v pohode, druhy den jsme u veterinare vyfasovali antibiotika, ale uz ten vecer bylo videt, ze se rany zklidnuji. Udajne je to docela casta vec, muze se jednat o problem s imunitou, po prodelanem virovem onemocneni, atd.
Dostal behem dvou dnu tri ibalginy 400 a svete div se, zije, zere.. Parkrat se vyblil (uplne stejne, jako po tom veterinarnim svinstvu za 1000Kc/krabicka), udelali jsme mu dietu a uz zere, pije, usmiva se. Schvalne jsem se na ibalgin ptal veterinare - neni to moc dobre, ale jako prvni pomoc se to klidne da pouzit.
Takze pripadni dalsi zajemci o odpoved na otazku - muzu dat psovi ibalgin? ANO, uplne klidne, pomuze mu to od bolesti, ale s rozumem, stejne jako u lidi. Resit pricinu, ne potlacovat projevy. A pokud ma pes problemy se zaludkem, stejne jako clovek, urcite bych ibalgin ani nahodou nedaval.
Tohle je muj nazor a klidne se do mne za to pustte, ja uz jsem si tech kecu v zivote vyslech a precetl...
P.
Můžete mi vysvětlit, proč píšete (cituji): "A pokud ma pes problemy se zaludkem, stejne jako clovek, urcite bych ibalgin ani nahodou nedaval.", když jste sám 4.12.14 22:31 psal (cituji): "Navic ma od mala dost spatny zaludek" .. "je schopna dva dny v kuse s-at a zvracet"? Já myslím, že si vymýšlíte a úmyslně vyvoláváte emoce tím, že ze sebe děláte naprostého hlupáka.
Tak jde o to, ze ma horsi zazivani, ale dleho nazoru to nesouvisi s jejim zaludkem, ale proste horsi schopnosti travit - to muze byt zpusobeno x ruznymi faktory, ale urcite to neni o tom, ze by zvracela bez priciny a proto, ze ma treba zaludecni vredy.
Ten muj posledni prispevek jsem napsal trochu nesrozumitelne. Mel jsem na mysli, ze bych urcite nelecil ibalginem priznaky, ktere mohou ukazovat na problem se zaludkem. Proste logicky uvazujici clovek to pochopi, demagog bude slovickarit.
Ibalgin je pro zdraveho psa zcela neskodny, ne jak se tu a jine prezentuje, ze po nem pes vlastne do druheho dne zdechne, ale jestli ho nekdo da psovi, ktery ma podezreni na zaludecni vredy, nebo zvraci sam od sebe a bez zjevne priciny (treba tucna, nebo tezka potrava), je to *** a nemuze se divit, ze mu pes udela na zemi cervene kolecko, do ktereho si treba lehne a uz se nezvedne.
Nakonec, pes se nemusi probudit ani po te operaci za 10 a vice tisic, kdyz se tady uz vsichni milovnici zvirat ohaneji tim, ze na psovi setrim
P.
Tak si to shrneme:
Psa necháte plného klíšťat
Potom kdovíjak dlouho neřešíte boule na zádech
Pes zřejmě prodělal nějakou virózu a vy o tom nemáte ani páru
Podáváte ibalgin a při "dle vašeho názoru" je to neškodné, protože pes určitě nemá problémy se žaludkem (vyšetřit jste ho asi nenechal, opět zbytečné tahání peněz z lidí).
Váš veterinář je blbec, protože nebyl schopen najít lék na bolest, ze kterého by se pes nepozvracel. Neřešil ani to zvracení. Načež jste došel k názoru, že mu můžete dát ibalgin, který vyzvrací také, ale aspoň je to levnější.
Pes obtížně chodí s velkými bolestmi, ale operace je riziko. No to má tedy bezva život. Co až přestane chodit úplně. Chápu, utracení vyjde podstatně levněji.
Psi v útulku jsou léčeni lépe, než ten váš, a vy si to ještě dokážete obhájit.
doplněno 07.12.14 21:52:Která kastrovaná zvířata máte na mysli?
Téhle otázce jsem se důsledně vyhýbala, protože mi bylo jasné, že se jedná o zanedbanou péči o chudáka psa, kterou nemohu ovlivnit. Až teď jsem měla ten blbý nápad, nakouknout a zvednul se mi žaludek. Tarantel, dobré shrnutí. Jeden se nestačí divit!
Do vás se pouštět nemá smysl, vy se jednoho dne utlučete sám. Psa je mi líto, ale dnes si prostě může pořídit psa každý *****.
Ja se vazne musim smat Nikdo toho psa nevidel, nikdo vlastne nevi, co to je, ale vsichni budou kazat o zanedbavani, atd. Zamette si nejdrive pred vlastnim prahem. Chtel bych videt psa, ktery nikdy nemel kliste? Neni nad to, nafukovat takove nesmysly, ale cemu se divim, jsem mezi milovniky zvirat
)
Videli jste nekdy na zivo zlateho retrivra? Dokazete si predstavit, jakou ma srst? Mnoho lidi casto na sobe prehlidne male kliste, dokud se nenapije. Kdyz jste se psem kazdy den venku, beha po louce a behem roku se na nem zapomenou tri klistata, osobne to povazuju za uspech. Jestli to jini vidi jako zanedbani, je to jejich vec a je mi to popravde uplne u (_).(_) Obojku, kapsicek a jinych kasicek jsem vyzkousel snad deset druhu a vsechno je to jenom na tahani penez z lidi. Sprejovat psa srackama a kazdy den ho kvuli tomu koupat je taky super, ze? Sahat na psa od spreje je k zbliti. Mozna funkcni u psa, ktery zije v bahne u boudy.
A trapit psa operacemi, kdy jeho stav je tak vazny, ze ma mizivou sanci na preziti? Tohle povazuju za projev debility, ne kladneho vztahu ke zviratum. Stejne jako lidi, kteri nechaji kastrovat sva zvirata jen kvuli vlastnimu pohodli, jsou pro mne vetsi hyeny, nez ti, kteri nechaji utratit desetileteho psa, ktery nema vyhlidky a nemuze se hybat.
Docela mne vzdycky nadzvedava, jak tihle sislajici pitomecci, kteri casto protezuji zvirata na ukor vlastnich deti, nebo lidi, kazou svoji jedinou pravdu a ukazuji prstem na kazdeho, kdo neni ochotny investovat do zvirete vsechny penize, ktere ma, na leceni chorob, ktere se rozvijeji prave diky tomu, ze se zasahuje do prirozeneho vyvoje, aby ho mohli oznacit za vraha a trapitele.
Kdysi byl pes proste ZVIRE DOMACI. Stejne, jako kocka, kralik, ovce. Kdyz byl nemocny, pomohlo se mu, kdyz byl na smrt, tak se zastrelil, aby se netrapil. Co se deje posledni dobou? Ze zvirat se stavaji modly. Maji sve doktory, maji sve psychology, maji sve oblecky, maji sve pamlsky, maji ... sve nemoci, sve deprese, sve zlovyky...
Lidem hrabe. A to poradne. A co je vysledkem? Pes, ktery nemuze ven, protoze ho berou zada. Pes, ktery nemuze behat, protoze se zadycha a zdechne. Pes, ktery nemuze zrat prirodni potravu, protoze si vylame zuby, pes, ktereho nemuzu okriknout, protoze se zechcije a musi se s nim k psychologovi.
Nesnasim tyrani zvirat, nesnasim lidi, kteri nechaji zvirata, ktera se nemohou branit, trpet. Ale uplne stejne nesnasim lidi, kteri ze zvirat delaji modly a potlacuji v nich jejich prirozenost, podporuji vznik ruznych "civilizacnich" chorob a na vsechny ostatni, kteri nesdileji jejich nadseni ze sislani, oznacuji za tryznitele.
Damy, potrebovaly byste evidentne nejake starosti, aby Vas presly tyhle roupy, clovek je z nudy casto na par facek
Nakonec, staci se podivat, co tihle milovnici zvirat vyslechtili. Jake geneticke trosky se "vyrabeji" a jake casto dusevni trosky si je porizuji. Psa do kabelky, psa do oblecku, psa do postele. Psi, kteri jsou nemocni casteji, nez jejich panickove, psi, kteri by ve volne prirode pochcipali a priroda by jejich slepou vetev vyvoje davno zarazila.
Kdo chodi tahat klistata vlkum, ze kterych se pes defakto vyvinul? Kdo jim vari vyvary a dela dietu? Kdo jim osetruje nemocne klouby? A co vy na to, ochranci zvirat, proc jim nepomuzete? Jaky je z moralniho hlediska rozdil mezi utrpenim vlka a zlateho retrivra?
Je skvělé, že si dokážete všechno sám před sebou zdůvodnit. Asi jste nad tím opravdu hodně přemýšlel. Možná kdybyste věnoval více mozkové kapacity potřebám Vašeho psa, bylo by všechno OK. V dnešní době se dají sehnat prostředky proti klíšťatům, které na psu "smrdí" jen dva, tři dny a máte dva měsíce pokoj. Asi je váš veterinář nezná (což mě nepřekvapuje), a ano, je to kapku dražší. Kdybyste chtěl investovat, přípravek se jmenuje stronghold, je to pipetka za krk a psa zároveň i odčerví. Nechápu, co máte pořád s tou kastrací, to jste i proti kastraci koček? Já jen aby bylo jasno, můj pes je kastrovaný proto, že mu to udělali v útulku. Já bych mu to v životě neudělala, ale měla jsem ho tam kvůli tomu nechat? Fenka kastrovaná není a nebude, pokud to nebude nutné ze zdravotních důvodů. Genetické trosky se vyrábějí především bezhlavým množením všeho, co má 4 nohy, bez ohledu na zdraví a to nemá s láskou ke zvířatům vůbec nic společného. Za šišlajícího pitomečka se nepovažuji. A vašeho psa stále považuji za zanedbaného. Ono je hezké, když oponujete opačným extrémem, než je váš případ, ale to vám na síle argumentů opravdu nepřidává, spíše naopak.
doplněno 09.12.14 16:02:Ke strádajícím dětem a "cpaní posledních peněz do psa" asi tolik: Pes není nároková položka, je to v dnešní době spíše luxus, který si nemůže dovolit každý. Pokud na psa nemáte prostředky, nevyřešíte to svojí svéráznou fylozofií ale tím, že zvířeti jako zodpovědný majitel najdete lepší domov. A pak si pořiďte třeba morče, to nestojí skoro nic.
Ja asi stale nechapu, v cem je ten pes zanedbany? Mozna proto, ze jsem si vsechno pred sebou zduvodnil Vite, ja k veterinari nechodim pravidelne, kdyz si pes prdne a smrdi to jinak. Vetsinu veci si najdu sam, banality neresim vubec. Psi klistata a blechy meli, maji a mit budou, neprijde mi to nikterak zvlastni, ani to pro mne neni duvod jezdit k veterinari.
Mel jsem dva vorisky, zadna rasa. Zili na vesnici, v zime, v mrazu venku, zrali co zbylo. Ten jeden semnou zil cely jeho zivot, 14 let a umrel proto, ze utekl a srazilo ho auto, jinak nemel zadne vazne problemy. Ten pes nebyl NIKDY u veterinare, vyjma ockovani a odcerveni.
Co se tyka kocek, kocky nesnasim a zastavam nazor, ze jsou pro cloveka ze zdravotniho hlediska nebezpecne a do bytu nepatri, takze co se tyka jejich kastrace, vubec se o to nezajimam. Nekde jsem ale cetl Vase prispevky a doporucovala jste tam kastraci (myslim ze psu? ale ono obecne mito prijde jako hnus, at se jedna o kterekoliv zvire. Kdo dava cloveku pravo zasahovat takhle jinym tvorum do jejich zivota a operativne je prznit? Stejne tak bych mohl ja rikat, at kastruji kazdou zenu, ktera se chova jako ste-ka.), takze z toho mi vstavaly vlasy hruzou.
Já jsem rozhodně nikdy a nikde kastraci psů nedoporučovala. To jste si mě asi s někým spletl. Blechy a klíšťata přenášejí nemoci, proto je dobré před nimi psa chránit. Možná kvůli nim váš pes prodělal virózu. Na voříšky jste měl asi štěstí, že nebyli nikdy nemocní. Můj voříšek je nemocný stále, protože byl odebraný z příšerných podmínek a už rok ho dávám dohromady - a to i psychicky a dokonce mu hledám onoho vámi zavrhovaného psychologa. Ono dříve i lidé umírali na banální nemoci, měli blechy a vši (a z toho byl mor a podobně), zcela běžně se umíralo při porodu a žilo se bez elektřiny a teplé vody. Přírodní výběr byl tvrdý a slabí, nemocní, nemohoucí a postižení lidé prostě umírali. Snad uznáte, že dnes jsme trochu někde jinde. Váš pes je zanedbaný proto, že má celý život trávící problémy a neřešíte je, cpete ho ibalginem, nejspíše jste nedával žádnou speciální výživu na zmírnění té dysplazie (to něco stojí), nedokážete mu obstarat ani přípravek proti klíšťatům. Viz. mé předchozí shrnutí.
Ten pes byl uplne na kasi v dobe, kdy jsem se s pritelkyni seznamil a chodila ke zverolekari, ktery z ni tahal penize. Delal rentgeny, prodaval ji ty priserne drahe leky, delal rozbory krve, chcanek a ja nevim ceho.
Kdyz jsme byli na posledni navsteve a kontrole, kde se na ni podival, nakapal ji do usi a rekl si o 700Kc, razne jsem tuhle lecbu ukoncil a sli jsme k tomu veterinari, ktereho mi rozmlouvate.
Od te doby ZADNE leky nebere, behem 3 mesicu se ji zlepsily klouby a za posledni tri roky mela problem s nohou mozna celkem 3 dny (pocasi, zatez, apod.) To, ze ma spatne traveni se da resit upravou stravy. Kdyz ji nedavame zadne lidske jidlo, nezvraci, ani nese-e do bytu. Srovnavam to opet s vorisky, kteri byli schopni sezrat COKOLIV, od kosti, pres brambory, po syrove vajicko a tvrdy chleba a nikdy jim z toho nic nebylo. Proto mi pes, ktery se pozvraci z tucnejsiho vareneho masa prijde jako sragora, ale jsou i lidi, kteri nesnesou tucne maso, nebo mlecne vyrobky, takze z toho nebudu delat vedu
Zanedbaneho psa si predstavuju skutecne jinak, ale kazdy mame svuj nazor a svoje meritka
P.
.
Dnes píšete, že jste vyzkoušel všechny možné přípravky proti klíšťatům. Musím se zastat výrobců. Pokud aplikujete kapsičku za krk, doplníte antip. obojkem ale ne z tržnice, pes musí být chráněn po dobu minimálně tří měsíců. Dobu ochrany se dočtete na příbalovém letáku, někdy i více. Během roku musíte investovat do těchto věcí minimálně dvakrát. 4.12. ve 22.38 píšete, že jste denně po procházce vytahovali tři klíšťata, protože má pes hustou srst. Pak jste nezvolil správné přípravky, nebo zvěrolékař Vám nedoporučil ty správné.
Resil jsem to uz davno, pred mnoha lety a nic nefungovalo. Ani proti blecham, ani klistatum. Jak je to dnes, jsem se jiz nezajimal, protoze jsem proste rezignoval na zbytecne utraceni za neco, co funguje jen v reklame. Pokud mate nejakou konkretni zkusenost s necim, co funguje, sem s tim, budu jen rad.
Zverolekare se opravdu na takove veci neptam, jak uz jsem uvedl, navstevujeme ho, kdyz je nejaky problem, ne z nudy, nebo preventivne - nebyl jsem zvykly na psa, ktery je u lekare casteji, nez ja (zlata retrivrice neni moje, ale pritelkyne, se kterou jsem 4 roky, takze ji nemam od stenete).
Pes byl pro mne vzdycky tvor, ktery se o sebe umi postarat sam, dokaze prezit venku, v zateplene boude, v lete s trochou stinu a dostatkem vody a s trochou lasky a rozumne pece prezije temer cokoliv. Srazka s velkym, preslechtenym plemenem pro mne byl docela sok a jen mne ujistila, ze neni nad nezhyckane, poulicni smesky, ktere neco vydrzi
Ono jde spíše o to, že z těch "nezhýčkaných pouličních směsek" přežijí jen ti nejsilnější, a lidé "obyčejnému vořechovi" tolik péče nevěnují. Nemocného voříška vidíte málokdy, páč většinou prostě chcípne někde u boudy a pořídí se nový. A viděla jsem dost takových případů. Máte tedy o psech dost zkreslené představy. Někteří jsou prostě nemocní více a někteří méně, stejně jako lidé. A stejně jako lidé přežívají díky lékařské péči, tak psi přežívají díky péči veterinární. U "přešlechtěných psů" je potřeba vybírat kvalitní chovatelskou stanici, dnes se dělají v těch slušných i vyšetření rodičů na dysplazii, která je dědičná. Problémy nastávají, když to někdo seká jak Baťa cvičky (ta štěňata), protože jsou z toho penízky. To není přešlechtěnost, spíše naopak. Na klíšťata vyzkoušejte příští sezonu ten stronghold, já po jeho aplikaci neměla na psech jediné klíště.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.