Odnese kuna kohouta?

Od: Datum: 03.12.14 23:45 odpovědí: 16 změna: 08.12.14 22:31

Dobrý den,

minulý týden nám zmizely 2 slepice. Nikde ani krev ani peříčko. Dnes ráno jsem šla ke slepicím a zmizela velká maranska a velký kohout. V kurníku a ve výběhu bylo dost vytrhaného peří, krev tam nebyla. Z výběhu je díra na louku aby se mohli pást. Dnes už jsem to zabezpečila, ale 2 roky to nebylo potřeba, bydlíme na okraji Prahy. Nějak se mi nechce věřit tomu, že tak velkého kohouta odnesla kuna? Nebo je to možné? Přítel trvá na cizím psovi, ale to se mi nezdá, tady se nic netoulá a na tu louku by se pes těžko dostal je z 99% oplocená a u plotu děsně zarostlá ostružinami. Co jsem vyčetla na netu tak kuna slepice roztrhá a nechá být. Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.14 00:18

Já myslím, že kuna kohouta neodnese tipoval bych to na lišku. Kuna je tak ve velikosti fretky.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pacourek*
Datum: 04.12.14 04:22

Kohout se kuhě většinou ubraní .toto bylo větší zvíře

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 04.12.14 05:49
avatar

Já bych řekla psa, nebo lišku ( extrémně by odnesl slípku i výr)..

Kamarádka měla psy přes léto venku, a sousedi jí začali nadávat, že psi zakusují slepice, nevěřila tomu, až jí pak přinesl soused video, kde to měla černé na bílém potvrzené.. I hodný pejsek se přes noc nudí..:(

doplněno 04.12.14 07:24:

Dobrého rána přeji - videem myslím kamerové záznamy ze zahrady, - je to malý pes, ale udělal velkou škodu a ráno se tvářil jako andílek, je jasné, že bylo zabezpečení naprd a slepice psa lákaly.. teď už to mají pořešené lépe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.14 06:38
avatar

Co je to velká MARANSKA? To slovo jsem nikdy neslyšela. *ee*

Jinak řešili jsme letos v létě něco podobného. Chyběla 1 slepice. Šli jsme po hromádkách peří. Vedly skrz plot z vysokých tújí, na druhé straně v zahradě pod keřem rybízu byla konečná část jednoho křídla. A o kus dál úplně vyholená prsní kost, bez gramu masa. Jinak nic, ani hlava, ani ty pařáty, které hned tak něco nesežere. Jsme také přesvědčeni o kuně. Máme důkladné ploty, cizí pes by se na pozemek nedostal, vlastního nemáme. Kočka by to neunesla a takhle neoholila. Dravec by se nesnesl, padá jako kámen a bylo to pod velikou rozložitou třešní. Takže by se spustit nemohl.

Také usuzujeme na kunu. Ale nezbylo tam takřka nic, vše bylo asi odneseno. Dodnes je mi to záhadou. Jaga.

doplněno 04.12.14 06:48:

Ria: i hodný pejsek se v noci nudí. To je pravda. Ale co tam dělají v noci ty slepice? Slepice se navečer včas odebere do kurníka, říká se přece - chodit spát se slepicemi. Majitel kurník zavře a nudící se pes nemá žádnou příležitost.

Pokud mám slepice zavřené v kurníku, nemá pes v noci šanci. Je to video tedy takové divné. A pokud je někdo lajdák a slepice si na noc nezavře, je to jeho chyba, ne toho psa.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 04.12.14 08:09

Velkou maranskou jsem myslela to, že už je dospělá a pěkně "vyžraná", tudíž se mi nezdá, že by jí odtáhla kuna. Mám i zdrobnělé araukány a ty přežily.

Od: myse®
Datum: 04.12.14 12:53
avatar

nás v létě navštívila liška. Vím to 100%ně, protože jsem ji viděla. vyhnala z kurníku 6 slepic, jednu zakousla a o zbytek se postaraly její liščata (myslivec nám řekl, že je učí lovit). Zakousla i kohouta.

po tmě jsou slepice jak pitomé, sedí a nechají se sežrat. Jediná možnost je zabezpečit kurník na noc - prostě zavírat. To mě nebaví, protože o víkendu ráno vstávám pozdě a nechci je nechávat tak dlouho zavřené ve tmě. Teď v zimě je to lepší, je tma dlouho...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.14 17:01
avatar

Haninko, máte bohatou slovní zásobu, vymýšlíte si nová slova. *palec*

Na táboře náš hl. vedoucí měl podobný talent. Navíc dokázal zblbnout děti i nás vedoucí. Pořád něco jakoby "hledal".

Jednou to byla VELKÁ ZUBŘILKA. Příště zase MODRÁ GRÁTOVAČKA. A kdo najde, dostane odměnu.

Hledali jsme, jak pitomí a samozřejmě, nic jsme nenacházeli. A on se jen uculoval.

Mohla byste mu dělat rádce MARANSKU jsme ještě nikdy nehledali. *haha* Jaga.

doplněno 04.12.14 17:05:

Až teď jsem si našla, že je to nosná slepice, vypěstovaná ve Francii /Marans/. Tak proto ten název. Já mám jen obyčejné české potvory.

Tak se omlouvám za nevědomost, člověk se učí celý život.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 04.12.14 06:56

Jeden lesník mě říkal, že kuna je chytrá, a neškodí v domě, kde bydlí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 04.12.14 07:04

... pokud se za škodění nepovažuje hluk, poškozená tepelná izolace a především pronikavý zápach. :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.12.14 08:45

Pokud kuna vleze do kurníku v noci bezproblemu odnese kohouta.Vlastní zkušenost.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: esme*
Datum: 04.12.14 21:23

Kuna odnese dost velkou drůbež, letos to máme ověřeno. :(

Měli jsme slepice cca dvouleté, polotěžké, babička je zapoměla zavřít, a ráno byly zakousnuté a poházené po výběhu, kam se pes ani liška nedostane.

Koupili jsme nové, jedna už snášela, poctivě zavírali - a do týdne byly taky pryč. Ta bestie v noci našla mezi prkny kurníku škvíru širokou cca 8cm, menší slípky odnesla neznámo kam, nenašli jsme ani peříčko; a ta jedna větší se jí zaklesla v té škvíře. Nebýt toho tak jsme si mysleli že je někdo ukradl.

Ty slepičky nás stály patnáct stovek a stačily snést jedno jediné vajíčko. Tak drahé vejce jsem nikdy neviděla, uvažovala jsem zda je nenechám pozlatit. :-D

Fuj, bestie, ještě pořád se rozčílím jak si na ni vzpomenu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.12.14 23:51

Ahoj. U sousedů zmizely i kachny a u dalších asi 14 nosnic. Poblíž byla pozorována liška. Kdo byl ten pravý pachatel, těžko říct.

doplněno 08.12.14 22:06:

Ahoj. Soused si někde půjčil sklopec na havěť a než se chytila jedna kuna, měl v ní : ježka 2x, sousedovic kocoura 2x a cizí kočku. Kočičák dělal největší bordel, až musel soused vstát a vzbudit lapajícího souseda, aby ho pustil. Nastražoval něco z ryby.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 08.12.14 15:00

A ještě se zeptám jestli jste lišku nebo kunu zkoušel někdo chytit do sklopce. Má to cenu kupovat nebo vyrábět? Nebo se na slepice vykašlat, protože když jednu chytím (lišku) a odvezu, za chvilku se sem nastěhuje druhá? Včera jsem četla na jedněch důvěryhodných stránkách, že lišky jsou už i v Praze na Žižkově, tak co teprve u nás na okraji. Každý den otvírat a zavírat slepice se mi nechce a ani nemůžu. Prostě jednou je nezavřu a je to v pytli. Nějak se nám nám ta zvěř přemnožila. V okolí Příbrami kam jsem leta jezdila na houby už se to nedá, protože vám prasata chrochtají za patama a les je tak rozrytej, že jsem to za 30 let houbaření neviděla. Ale to by bylo do volné diskuze.

Od: uska®
Datum: 08.12.14 15:20

Pokud se stmíváním nezavřete drůbež, tak vás liška navštíví a bude se to opakovat dokud tam něco živého budete mít. Sklopec jsme koupili a za dva roky nic nechytili i když lišky je u nás vidět i přes den. Myslivci je u nás nestřílí, prý je to škoda patrony. Takže zavírat - otvírat drůbež. Prý účinný na lišky je fridex.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.14 15:34

No, díky za radu, ale fridex nee. Máme 2 kočky a nechci jakákoliv zvířata trávit. Myslivec jsem neaktivní (ale s papírama i na kanón), ale u nás v Praze v zástavbě domků si to nelajsnu, nemíním někoho zastřelit zjednodušeně řečeno. Co odsuzuji, nebudu dělat. Asi si je ještě přes zimu užiju, jestli nás ta "škodná" nepřemůže a na jaře je někomu věnuji. Kdyby tu byl někdo ještě se zkušenostmi se sklopcem budu ráda. Neměli jste špatnou návnadu?

Datum: 08.12.14 22:31

haninko. Potvrzuji lišku přímo u obchodního domu na Černém mostě v Praze *ee*. Koukali jsme na ni s vnučkou jak na zjevení. Pochutnávala si tam na parkovišti na nějaké mršině.

Jinak jestli bydlíš v místě, kde je vyšší výskyt kun a lišek, tak boj s nimi je opravdu marný. Lepší je zabezpečit kurník tak, aby se Ti tam nedostaly. A bacha na ně. Jsou to potvůrky, které jsou velice vynalézavé. K nám chodila liška odpoledne kolem třetí hodiny, sedla si pár metů od nás na pařez a drze se nám chechtala do očí. No, věděla svoje. Prostě že si pochutná na kuřeti. Je zajímavé, že kolikrát přišel kamarád - myslivec. že ji zastřelí. V ten den se ale nikdy neobjevila. Asi jí někdo prozradil. že by jich schytala pár do kožichu.

K tomu, že se Ti nechce ráno vstávat. To jsme na tom stejně. Měla jsem proto "automatické" otvírání. Pohledej tady v historii. Lidus to tady už řešila a její řešení je dovedeno téměř k dokonalosti. Jen je patentovat :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.