Návštěva u chovatele

Od: Datum: 03.12.14 12:32 odpovědí: 24 změna: 10.02.16 15:25

Plánujeme pořízení kočky (samozřejmě s PP). A chci navštívit chovatele ještě před tím, než se pojede pro koťata. Dokonce ještě koťata nejsou ani na světě.
Na co se jako naprostý začátečník ptát, co mě má zajímat? Nerada bych přijela a jen hloupě koukala a nevěděla co říct.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bhkl1
Datum: 03.12.14 14:40

ptejte se na to co vás zajímá, není to žádná ostuda hlavně abyste věděli co nejvíc

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.12.14 15:26

Vůbec se nebojte, neostýchejte. Bude stačit, když budete pozorně poslouchat. Každý chovatel je na svá zvířata pyšný a dokáže o nich povídat, bez nadechnutí, strašně dlouho. A také tak pěkně, že za "jsou temperamentní" ani nepostřehnete, že tím myslí, že nejraději lezou po záclonách a pobývají na lustru. Pokus o vtip! :-D Když už, tak se ptejte na specifika vybrané rasy. Jakou jste si vybrali? Co byste chtěli? Která rasa vás okouzlila?

doplněno 04.12.14 07:07:

Jojo, pb má pravdu. Měli byste se zajít podívat na výstavu. Nejlépe několik výstav, když k pořízení kočky přistupujete zodpovědně.

Ohodnoceno: 2x

Od: pb®
Datum: 03.12.14 20:13
Co za plemeno chcete? Koukejte kde kočky žijí, jestli nejsou odděleně od lidí. Všímejte si jak kočky reagují na cizí lidi i na své majitele, jestli přijdou třeba na zavolání, nebo je chovatel musí lovit. Ptejte se na zdravotní problémy plemene, chtějte vidět testy. Některé plemeno nemá cenu bez testů vůbec kupovat, bohužel testy jsou doporučené, povinné jsou jen pro určitá plemena. Pokud jste nikdy nebyl, běžte na výstavu koček a ptejte se chovatelů i tam.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 03.12.14 20:36
Moc neporadim..Já když někam jdu,jsem nervózní,tak si otázky předem napisu na papír, protoze jinak vše zapomenu a pak si nadávám...
Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.12.14 12:21

Souhlasím plně s pb...mě taky mohlo hned napadnout,když chovatelka kočku musela lovit,ta před ní utíkala,že není něco v pořádku...potom byla dlouho nemocná a trvalo asi 14 dní,než začala příst a mazlit se.Dneska po 6ti letech je to chytrá,mazlivá kočička,kterou bych nedala za nic na světě

Od: fifik
Datum: 06.12.14 16:08

U chovatelky jsem byla ještě ten den, jak jsem pokládala otázku.
A můžu říct, že jsem byla naprosto nadšená. Všude čisto, žádný smrad, kočky úžasné, mazlivé, hravé.
Tak nějak jsem se zeptala na co jsem chtěla, ale faktem je, že pár věcí jsem zapomněla.
Byla jsem jen na "nezávazné návštěvě".

Vzhledem k tomu, že jsem zatím nikdy kočku neměla. Jen takovou tu "zahradní", která není naše, ale když příjde, dostane najíst a jednoho dne už nepříjde. Takže jsem chtěla oťukat co a jak, zda jsem se rozhodla správně.
Chtěla bych si pořídit mainskou mývalí kočku a díky návštěvě u paní chovatelky jsem si tím naprosto jistá.

Teď ještě vybrat chovatele, našetřit si a počkat na to své kotě :)

Datum: 06.12.14 20:08
No jo, mainka. Nejoblíbenější ale nemocemi snad nejvíce prolezlé plemeno. Nekupovat zvíře ze stanice, která netestuje. HCM a PKD genetický test, dysplszie. U mainek se objevuje polydaktylie, někdo tuhle deformaci považuje za úžasnou, někdo trvá na tom, že kočka žádné nadbytečné prsty mít nemá. Jsou chovatelé, kteří se vyznají v liniích a vědí, od koho si kočku koupit a od koho radši ne. Jsou chovatelé, u kterých budete mít doživotní chovatelský servis a dokážou velice fundovaně poradit třeba ve zdravotních otázkách. A jsou chovatelé, u kterých se rady nedočkáte. Každopádně bych si na tu výstavu zašla, nebo aspoň vstoupila do skupiny na FB.

Datum: 07.12.14 07:32

Na francouzském okně v sousedství sedávaly dvě mainky. Jedna stříbrná a jedna béžovější. Pak k nim přibyl ještě stříbrný kocour a je to paráda. Veliké, huňaté límce a ocasy, oči jako hluboká jezera pozorující moji psinu. Krása! Vždycky se zastavím a polichotím jim. A s paní někdy zkecnem. ;.)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.12.14 09:11

Taky mám mainku, je to nádherné zvíře.

Pokud jsou kočky u chovatelky mazlivé, je to dobře, hodně z nich má sklony k plachosti, což byste na návštěvě poznala, že by utíkaly a uhýbaly před rukou, která je chce pohladit.

Podívejte se též do kožichů, jestli v nich nemají lysiny nebo jakoby zlámané chlupy, svědčící o plísni, která je dost houževnatá a těžko se odstraňuje.

Od: fufik
Datum: 09.12.14 08:20
Tak co jsem koukala po stránkách různých chovatelů, tak většina testuje. Aspoň o tom píšou.
Chtěla jsem jet teď o víkendu na výstavu do Prahy, ale bohužel to zatím vypadá, že nic, protože se tam nedostanu.
Ale ono to zas tak nespěchá, zatím nemám 10.000 Kč.
Takže až našetřím, bude to vážnější uvažování...
Datum: 20.04.15 19:36

Tak se po "delší" době ozvývám znova.
Sny se ale mají plnit, takže po 2,5 letech modlení jsem si před 3 týdny pořídila nádherného modrého MCO kocoura.
Chovatelky zodpovědné, milé, příjemné. Kočky testované, kontaktní, hravé. Paráda!
Kocourek je naprosto boží a získal si celou rodinu :)

Ještě jednou Vám děkuji za odpovědi ;)

Datum: 20.04.15 20:30

a co to je MCO kocour:?Pošlete foto...modrá ruská,korat nebo britka?

Datum: 20.04.15 21:43
MCO je EMS kód pro mainskou mývalí. Pro rusku je to RUS, britku BRI a korata KOR. Písmeny a čísly lze popsat jakoukoliv barvu a plemeno. Když je to modrá mainka, pak její označení je MCO a.

Datum: 21.04.15 08:51

Anglicky je mainská mývalí Maine Coon *hej* -coon ze slova raccoon, mýval. Jen nevím, proč zrovna mýval *hi*

Datum: 21.04.15 07:03

Tož to vám gratuluji. Ale zeptám se:*hej*PROČ TADY NENÍ JEJÍ FOTKA? Dejte sem fotku! Prosííím.

doplněno 21.04.15 07:04:

Nevěděla jsem, že kocouři, jakéhokoliv plemene, nejsou tříbarevní. Už vím :-D

doplněno 21.04.15 15:48:

pb, děkuji za vysvětlení. Nejsem si jistá, jestli rozumím, spíš ne, ale už budu vědět, že vím, že je to v chromozomech. *hi*

Datum: 21.04.15 12:34

Většinou kocouři nejsou želvovinoví, ale někdy se i takoví vyskytnou. Červená barva je vázána na chromozom X. Kočka je XX, pokud na jednom lokusu má červenou a na druhém černou je želvovinová. Aby byla červená, musí mít na obou lokusech červenou barvu. To je také důvod, proč červených koček je méně, než kocourů. Ti jsou XY, takže stačí jeden červený lokus na X a jsou červení, na Y se červená barva neváže. Ovšem i někdy se vyskytne želovinový kocour, pak jde o chrmozomální vadu, kdy kocour je XXY. Někdy jsou takoví kocouři neplodní, ale jsou i želvovinoví kocouři plodní.

Datum: 21.04.15 18:06

Tak abych prohřešek napravila, posílám i fotku. Pravdou je, že se vlastně nedá vyfotit, chvilku nepostojí a "spací" fotky jsou trochu nuda :)
Tak aspoň jedna chvilková při hraní.
Jinak jsem tu zahlédla otázku proč mývalí? Kvůli ocasu, který je pro plemene typický, stejně jako např. "štětičky" na uších.
Ohledně diskuze o barvách, taky jsem se dozvěděla něco nového, "mazlíčkářovi" se tahle info nedonesla :)
Obě fotky se otočili, omlouvám se, ale nejdou otočit správně. Netušila jsem, že je potřeba nahrát fotky focené "naležato"

Datum: 22.04.15 12:50

A to ho máte jenom na mazlíka? Vypadá dost povedeně, oproti některým "mainkám". Dobře jste vybírala, chválím. Sice jste si počkala, ale máte za to krásné zvíře.

Datum: 22.04.15 07:23

U mainek mne fascinují jejich oči. Hluboké, průhledné, jako hluboká voda. Kráááása!

Datum: 22.04.15 17:00

Děkuju :) Čekání se vyplatilo, ne jen že je opravdu krásný, ale je to úžasňák si co se povahy týče ;)

A ano, je jen jako mazlíček, chovatelka si ho původně chtěla nechat, ale má zálomek na ocásku, není to ani vidět, ale chovat by se s tím nemělo. Takže mazlíček :) Mě to samozřejmě nevadí, protože se zatím pouštět do chovatelství nehodlám, to by měli dělat lidé, kteří tomu rozumí, né kdejaký matla

Datum: 23.04.15 08:12

Mainku modrou jsem ještě neviděla...je krásná...

Datum: 10.02.16 09:58

A jsem opět zpátky, k našemu dnes již 14 měsíčnímu kocourovi přibyl tento týden další, 16 týdenní kocour, stejné rasy. Tentokrát modrostříbrný :) Je to kulišák, oni oba jsou. Jsem ráda za výběr plemene, jsou to úžasňáci :)

Takže máme dva mainské kocoury a měsíc před Vánocemi se k nám přitoulal ještě jeden, kocour britského typu. V té době byl u nás jen starší MCO, s tím si bohužel vůbec nesedl a s kotětem to nevypadá o moc lépe. Výhoda je "dvou rodin" v jednom domě, takže líného briťáka má babička a my máme dvě bláznivé mainky :) Spolu se vlastně vůbec nepotkávají, takže žádná hrůza.

Posílám fotky a ještě jednou Vám děkuji za předchozí rady :)

Datum: 10.02.16 11:21

No je krásnej,na to,že je mu teprve 16 týdnů vypadá hodně velikej.A jsou to koukám, kámoši jako hrom

Datum: 10.02.16 15:25

To je moc dobře, že jste se ještě ozvala a dala fotky. Parádní kluci! Všichni tři. *palec*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.