Jaký druh želvy si vybrat?

Od: Datum: 02.12.14 19:39 odpovědí: 2 změna: 02.12.14 20:42

Dobrý den,

rodiče mi dovolili želvu, a protože jsem nikdy žádnou neměl, tak jsem se chtěl zeptat vás. Jaký je podle vás nejlepší druh, pro úplného začátečníka a aby byla vhodná do pokoje, nepotřebovala drahé vybavení, nějakou zvláštní péči, atd.? A ještě, je lepší vodní nebo suchozemská a proč? Předem děkuju, RQ ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mate59
Datum: 02.12.14 20:09

se suchozemskou není tolik starostí, co se týče čištění akvária a podobně.Chodila nám volně po bytě,nezimovali sme ji, na rozdíl od vodní nežrala maso, pouze zeleninu a ovoce, byla nenáročná.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.12.14 20:42
avatar

Dopoporučuji suchozemskou, ALE! Nejpve si pročtěte celé tady ty stránky: http://euzelva.cz/chovatelske-desatero a rozhodněte se, jestli jste schopen to želvě dát, především UV záření a terárium (ideálně venkovní výběh, tak se obejtete bez speciálního zářiče, slunko je ideální) Jinak chovat želvu volně v bytě je absolutně nevyhovující, toho se nedržte.

Vodní želvy jsou náročnější na údržbu, potřebujete akvaterárium, výkonný filtr, nebo často měnit vodu, která se kazí (krmí se "masem") Zase není tak náročná na UV záření. http://chovzelv.wz.cz/vodni.html

Tady nejde popsat co všechno potřebujete vědět, je třeba si to nastudovat a rozhodnout se...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.