Trestání králíka

Od: Datum: 29.11.14 15:22 odpovědí: 12 změna: 05.12.14 23:01

Dobrý den, jak bych podle vás měla trestat králíka, pokud mě nebo někoho jiného kousne? Já vím nejspíš by nepochopil za co... teda podle toho co se píše v knihách. A kouše protože mu něco vadí, bolí ho to něco chce nebo prostě protože jste mu k čumáku dali ruhu? Když se k němu přiblíží ruka k jeho čumáku po páru vteřinách kousne stalo se mi to 2 a jáí nevím mám to nechat být, nebo mu mám dát po čumáku, když mě kousne vyvolá to ve mě zlost mu říct kdo je tu pán a kdo si co může dovolit a vždy mu hlavu přiložím k zemi a dám po čumáku můžu to tak dělat? vadit mu to evidentně nevadí, jinak by se choval divně ale on ne, on se urazí otočí se a odskáče si jinde


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.11.14 15:32
avatar

Ukázat mu pekáč vyskládaný zelím a rozehřátou troubu :)...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.11.14 15:34

Já bych se takovými nesmysly nezabýval.

doplněno 29.11.14 15:52:

Tak já bych mu dal jednou nebo víckrát za uši pohlavek, třeba to potom pochopí když Vás kousne a už to neudělá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krajira*
Datum: 29.11.14 15:39

To jsou odpovědi, pokud to nevíte nebo vás to nezajímá neodpovídejte, já potřebuju radu jestli ho tak mohu trestat a pokud ne tak jak. Na pekáč ho nedám stejně by s něj nic nebylo a kůže ani na svetr pro miminko

Od: cuca®
Datum: 29.11.14 15:46
avatar

Je to mlade,dela to odmalicka nebo posledni dobou?

Mozna je to proste vztekloun.

Vic se s nim mazlete. A klidne bych ho zkusila malinko placnout,ale jestli to bude mit efekt.

.Ikdyz mamka ma nekdy tak vzteklou samici ci samce v kralikarne,ze ji proste nakonec radsi sni.

Ale jestli mas zakrslika,tak to neprichazi v uvahu :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.14 16:17
avatar

Tak vás bych taky kousla. Králík se netrestá, nikdy a ničím. Není to pes, nevychovává se. Pokud Vám nevyhovuje jeho chování, tak ho radši někomu dejte a pořiďte si plyšáka. S ním můžete klidně i mlátit o zeď.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 29.11.14 16:39

Každé mládě se vychovává, i králík. Plácněte jej přes čumák, třeba rukavicí, nikdy ne rukou. Pak by se vás bál i při pohlazení. Jen malé procento mláďat se tohle neodnaučí.

doplněno 29.11.14 17:04:

tarantel - já bych také mohla napsat, že vaše odpověď je hovadina na druhou, ale mám slušné vychování a nenapíši to. Měla jste králíků několik, no já jich ročně mám přes stovku a vím o čem píši.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.11.14 16:53
avatar

To je tedy pěkná hovadina:)) Plácáním přes čumák u králíka nedocílíte ničeho. VŮBEC NIČEHO. Prostě mu nedávat prsty před čumák. Králík není zvíře domestikované na nějakou sociální interakci nebo spolužití s člověkem. Je to zvíře "na pekáč" proboha. Ano, v současnosti je móda mít je jako mazlíčky, a proč taky ne. Ale je potřeba počítat s tím, že prostě nepobírají naše "výchovné metody". Nemají na to uzpůsobený mozek, nechápou to. Jsou králíci mazliví a králíci, kteří koušou. Záleží na povaze. Pokud to zakladatelce tak moc vadí, tak ať králíka daruje a pořídí si nějakého vymazleného z chovatelské stanice, který bude mít nekousavost pravděpodobně i v genech (tam se nechová na kousavých zvířatech). Rozhodně ho ale nevychová a už vůbec mu neukáže, kdo je "pánem". Je to prostě absurdní už jen ta myšlenka. A ano, králíků jsem měla několik.

doplněno 29.11.14 19:24:

No dobrá, nechť zadavatlka fackuje králíka rukavicí. Škoda, že se nejspíš nedozvíme výsledek ( a doma to zkoušet nebudu).

doplněno 30.11.14 00:49:

Ještě jsem k tomu našla toto:

Na králíky nekřičet, nebít je, nešlapat po nich
Jakmile si váš králík spojí nějaký zvuk, situaci, tón hlasu, váš výraz, naklonění těla nebo styl napřažení ruky s určitým důsledkem, je to poměrně spolehlivé a obtížně odnaučitelné. Z předcházející části tedy snadno odvodíme i negativní asociace. V případě, že si s vaší osobou králík spojí bolest, křik, častá kopnutí (ačkoli neúmyslná) nebo jiné nepříjemnosti, bude se vás prostě bát, nebo k vám nezíská takovou důvěru jak byste chtěli. U některých králíků to dokonce může vést k agresivitě. Nesmíte dopustit aby se vás králík bál!
To samozřejmě neznamená, že mu musíte všechno dovolit. Je ovšem třeba zvolit takové způsoby, jak králíkovi ukázat že něco nemá dělat, aby to nevedlo k jeho strachu z vás.
Příklad - zkušenost:

Jeden chovatel zvolil k ukázňování nepříjemné hvízdnutí z povzdálí hození měkkého balíčku papírových kapesníčků po králíkovi tropícím neplechu, nebo lezoucím tam, kam nesmí. To řešilo problém výchovy a rizika negativních asociací s osobou chovatele. Králík spojil nepříjemné pocity s místem v kterém byl nebo s činností kterou dělal, což je účel. Stejně tak je možné se za určitých okolností přiblížit k vyjadřování zvířat a zavrčet nebo zasyčet .

Příklad - zkušenost:

Takto se mi podařilo napravit jeden nedostatek v chování králíka Sandyho. Sandy z ničeho nic začal při lízání ruky kousat. Bylo to až k neuvěření u tak mírumilovného a flegmatického králíka. Když se množily stížnosti od ostatních členů rodiny, vzala jsem si Sandyho několikrát denně stranou k výcviku. Dostal k dispozici moji ruku, a ve chvíli, když jeho lízání přešlo v kousnutí či štípnutí, nepříjemně jsem zachrčela a ucukla rukou. Po 4 dnech to pochopil a problém už se nikdy neopakoval. Musím ovšem podotknout, že se jednalo o dospělého a dostatečně ochočeného králíka. U králíků, které máte měně než půl roku, je při metodách ukázňování potřeba velká ostražitost, protože je to především období budovaní vzájemné důvěry. Podotýkám, že zvolené metody výchovy se mohou do určité míry lišit podle povahy králíků (stejně jako tomu je u dětí).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: krajira*
Datum: 30.11.14 11:58

králíka mám zakrsléo... díky za rady

Datum: 30.11.14 13:07
avatar

já občas nechápu, co to tu musí být za experty, že dávají kladné body za tak slabomyslnou radu, jako je tu o kousek výš. Mláďata že se vychovávají bitím a plácáním přes čumák? Bít králíka prostě nemá smysl, protože on si to vaše bití nespojí s tím co udělal. Jestli vám pobobkuje koberec a vy ho zmydlíte, pak ho tak leda zneurotizujete.

No a to už se u vás stalo. Máte doma králičího neurotika.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.11.14 13:34
avatar

Protože se na zvířatech výborně léčí komlexy. Ukážu králíkovi, kdo je tu pánem! A paní s fackovací rukavicí postaví do latě dokonce stovku králíků, to už je kumšt.

doplněno 30.11.14 13:34:

*komplexy

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nikkoo*
Datum: 05.12.14 21:35

Nikdy mne nekousl.. Ale když neco udela tak ho jednoduše zataham za uši . epic

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.14 23:01

Proboha! Králíka rozhodně nebít, netrestat fyzicky! Prostě jsou králíci, kteří nemají rádi hlazení (a dají to najevo kousnutím) a jsou tací, kteří zas ano. Příklad: Mám doma 4letou samici, která je velice mazlivá, porodila mi mimča a já si jedno nechala a zrovna ten synáček mazlení a hlazení moc rád nemá a když už je příliš, upozorní štípnutím. Králík prostě nespokojenost vyjadřuje tímto způsobem. A když ho budete ještě trestat nějakým mlácením přes čumák, věřte, že u něj naprosto ztratíte důvěru, protože se začne bát vaší ruky a bude se bránit.

Váš přístup je naprosto neadekvátní - králík prostě není pes, kterému zmáčknete čumák (ale proboha zase nebít, já nevím, co si to lidi zvykly, jsou snad Bohy?...)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.