Jak mít správně umístěný vnitřní filtr?

Od: Datum: 29.11.14 11:02 odpovědí: 4 změna: 29.11.14 20:26

Dobrý den, přátelé, chtěl bych se zeptat, jak má být správně umístěn vnitřní molitanový filtr v akváriu? Má být horní výtok nad úrovní hladiny (viz obrázek, označeno šipkou), nebo má být pod hladinou? A jak poznám, že jsem sílu vzduchu stanovil správně (přibližně, na motorku mám štelování síly vzduchu)? Díky předem za odpovědi...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.11.14 13:03

ahoj,take jak mas velke akva a jak vykony filtr,jinak mit prutok tesne nad hladinou je ok a aj funguje mit ho pod hladinou,je lepsi vyzkouset jak se bude voda lepe udrzovat cistsi..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.11.14 13:26

Nejsem zkušený akvarista, takže moje rada je ryze amatérská.

Provozoval jsem filtr mírně ponořený pod hladinu s přisáváním vzduchu přes hadičku. Toto se mi nelíbilo, protože voda byla provzdušněná pouze u hladiny a strašně moc se v akváriu vířila.

Pak jsem zkoušel na výtok filtru trubku s dírkama. Toto už tolik vodu něčeřilo, ale zase vydávalo nepříjemný hluk. A taky to sráželo krmivo z hladiny ke dnu.

Tyto dva způsoby se mi neosvědčily taky proto, že pořád pohybovaly rostlinami na dně.

Takže jsem nakonec koupil vzduchovací motorek - ten mi provzdušňuje vodu. Výtok z čerpadla s filtrem jsem namířil na tvém obrázku doleva proti stěně, na které je uchycený filtr. Výtokové koleno filtru je asi 5 až 10cm pod hladinou vody. Hladina se víří pouze místně a rostliny i ryby jsou v klidné vodě.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.11.14 20:10

Dobrý večer.

U vnitřního filtru je nejideálnější,aby hladina byla v půlce výtoku.Tím docílíte krásně okysličené vody. Nad hladinou to dělá zbytečně hluk a navíc jak říkáte víří dno.

Motorek bych zbytečně neškrtil,uvíte sám jak velký průtok bude.V této poloze krásně uvidíte jak voda z filtru krásně vytéká.

Od: ria®
Datum: 29.11.14 20:26

Výstup filru dejte trochu pod hladinu a namiřte směrem k hladině - nejlepší je mít rozstřikovací rampu, aby se průtok trochu snížil, voda by se měla jen tak převalovat, nemělo by to dělat rámus, to k okysličení - pokud je alespoň trochu rostlinek, a není přerybněno - bohatě stačí.. Není moc dobré mít proud nasměrovaný do rostlin, to nahrává zelené řase..

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.