Jak dlouho trvá osušení kokršpaněla?

Od: Datum: 24.11.14 16:42 odpovědí: 18 změna: 26.11.14 20:56

Dobrý den,potřebuji vaši pomoc! Budu koupat mého milovaného psa kokršpaněla a nevím jak dlouho se u koupáni suší.Myslíte že ho můžu i vyfénovat feném.Mockrát děkuji za váši odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.14 16:47

Suší se tak dlouho než uschne...Pokud nebude mít z fénu hrůzu, tak ho vyfénovat můžete.

Ohodnoceno: 1x

Od: kintarop
Datum: 24.11.14 16:57

Myslel jsem přibližně jak dlouho asi sušíte kokršpaněle např.2-3 hodiny. Jinač stím feném to tak určitě udělám. Děkuji zatím mockrát!

Datum: 24.11.14 16:59

Já asi neumím odhadnout, jak dlouho se suší kokr, ale poradím: vezměte si velký ručník nebo osušku, do které ho vytřete. Dejte z koupelny všecko pryč. Když se oklepe, tak budete malovat. Je lépe nekoupat, ale sprchovat. Na dno vany nějakou rohožku, ať ji nepodrápe. A až bude suchý, dejte mu nějaký, co nejsmradlavější sýr a zítra ráno také. Kapku mu ho mázněte pod bradu. Bude mít pocit, že "krásně" voní a nebude mít snahu se vyválet nějakém fujtajblu. Poprvé to bývá náročné. ;)

Datum: 24.11.14 17:03

doba vysušení se řídí teplotou okolí - doma v teple to bude asi během půlhodiny, když ho předtím vytřete ručníkem, zřejmě bude běhat po místnosti a tím uschne o to dřív... fén můžete zkusit, záleží na co je pes zvyklý a co bude tolerovat, může mu to dělat problémy - já bych ho nechala uschnout "přirozeně" - nebo někam spěcháte? ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.11.14 17:15

Dobrý den. Já když jsem měla nachlazeného psa, který se zároveň ale musel pravidelně koupat kvůli plísni, tak mi veterinář řekl že ho mám koupat až po posledním večerním venčení, aby do rána pořádně proschnul. A to má srst nic moc - celkem řídkou. Takže pokud se bojíte třeba nachlazení, udělala bych to také tak. Zdravému psu by ale asi nemělo vadit když půjde ven třeba 2-3 hodiny po koupání:) fén zkusit můžete, pokud se ho nebude bát, to já nemůžu, můj pes se bojí všeho.

Datum: 24.11.14 19:20
Díky všem za skvělé odpovědi. Mockrát děkuji a myslím si že tím sýrem to zkuším např. s olomouc. tvařůžky. Psa mám venku proto jsem se ptal jak dlouho asi kokršpaněl schne. Rozhodl jsem se že ho vykoupu po večerní procházce a jednu noc bude spát se mnou a ten fén zkusím.
Od: janek*
Datum: 24.11.14 21:16

Můžu se ještě optat, proč psa chcete koupat? Pokud ho máte venku? My máme současné psíky doma, ale koupou se šamponem jen když je vážný důvod (např. když nedávno z lesa donesly blechu; nebo když na vycházce objeví pěkně uleženou rybičku a naparfémujou se).

Ono psům šamponování a koupání v teplé chlorované vodě příliš neprospívá, mohou pak trpět různými záněty kůže, i když použijete tu nejkvalitnější psí kosmetiku, pořád v tom nějaká ta chemie bude.

Psí srst je hodně samočistící, naši obvykle když přijdou z vycházky mokří, tak je zaparkujeme na teplé chodbě, kde mají "schnucí deku". V bytě pro ně máme starou koženou sedačku, kterou není problém denně umýt mikroutěrkou, bez chemie. Tam parkujou když jsou suší (a občas i mokří, když je někdo zapomene odložit v chodbě). :-D

Popravdě, kdyby se koupali pokaždé když se venku trochu umažou, nejspíš by neuschli od podzimu do jara. :-D

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.11.14 17:08

To by mě také zajímalo, proč chcete psa koupat, když je venku? Obzvlášť teď v tomto počasí to není moc vhodné. Porušíte mu film na chlupech, který brání promoknutí... já mám 7 letou fenu a ta se nekoupala nikdy v životě (kromě palavání v rybníce).

Datum: 25.11.14 17:22

Musím ho okoupat protože ten můj pes je špinavý a trochu smrdí.Naposledy co pamatuji se koupal v rybníce v létě a to je asi tak před 3-4 měsíci. Myslíte že kvůli tomu že je venku ho nemám koupat?

Datum: 25.11.14 17:49

já bych ho nekoupala... jestli je venku, tak mu zničíte ochranný mastný film na srsti - jestli vám jde o to, aby byl čistý a voněl, tak to mu stejně vydrží 1-2 dny a bude to stejné jako předtím... venkovní psi mají zkrátka svůj pach a jak už tu někdo psal, jejich srst má samočistící schopnost - pokud se nevyválejí v nějaké hnusotě, není nutné (ani dobré) je koupat...

Datum: 25.11.14 18:01

A ještě se vás chci zeptat! On má totiž špinavé tlapky myslíte že bych mu je aspoň mohl okoupat. Má taky nedávno koupenou zateplenou psí boudu tak mi poraďte prosím.

Datum: 25.11.14 20:18

Od čeho je má špinavé? Můj pes je má taky mnohdy od bláta, sama si je očistí. Co chcete poradit s boudou? Je to dobře že je zateplená, jak začnou mrazy, nacpěte mu tam slámu nebo dřevitou vlnu a na vchod zavěste koberec, ať mu neutíká teplo...

Od: ria®
Datum: 25.11.14 20:34

Kokřík mi zrovna nepříjde jako plemeno do boudy.. Takovej společenskej pejsek.. *fn*.. Ale když už ho máte zvyklého..

Třeba kokr nám schnul daleko rychleji než labrador - a to to mají kokři delší srst.. Když ho dobře vydrbete ručníkem (několika ručníky :) ), nezapomeňte na bříško, tak by měl být poměrně rychle suchý 1-2 hodiny, podle teploty uvnitř.. Jestli je na fénování zvyklý, tak na nejnižší stupeň, ale podle mě je to zbytečné...

Tlapky po denně každé procházce myjeme jen vodou - výjmečně šaponem pro psy a sušíme do sucha hadrem..

doplněno 26.11.14 19:48:

My koupeme podle potřeby - teď na podzim opravdu často - ale jen tam, kde jsou špinavý, většinou maximálně po bříško.. Zase nevím proč by byl problém psa opláchnout i celého? Používají se samozřejmě psí šampony. Známí mají psa a toho když pohladím, tak mi na rukou zůstane něco hnusnýho, olejnatýho, smradlavýho.. To má být ten "ochranný film"? BLE.. toho raději jednou 2x za tři měsíce vykoupu, než abych se štitila vlastního psa..

Datum: 26.11.14 07:08
Tlapky má špinové od bláta jak všude chodí.Tak mi řekněte mám ho fakt koupat v téhle době v knížce píšou že jestli je špinavý tak ho normálně máme okoupat ale jestli to nemysleli pro vnitřní psy má někdo z vás stím zkušenost.

Od: janek*
Datum: 26.11.14 13:21

Kašlete na knížku a nekoupejte. Pes se má koupat jen když je vážný důvod - pokud je venku a nemáte ho v posteli, tak trocha zápachu snad není zásadní. Mimochodem, nepáchne jen když je mokrý? To je normální.

Že má pes špinavé tlapky je taky normální, leda byste mu pořídil kanady (prosím vás, neshánějte je, to byl vtip) ;)

Pokud ho občas pouštíte domů, koupejte jen pokud se vyválí v nějakém neřádstvu; tlapky mu před vstupem do bytu pouze otírejte hadrem dosucha. Je dobré počítat s tím, že pokud má člověk psa, musí holt častěji doma uklízet. ;)

Od: kinatrop
Datum: 26.11.14 18:21
Všichni mi píšete že ho teďka nemám koukoupat až na riu.A psům to nevadí že nevoní?Tak stím jestli páchne když je mokrý tak nevím ale můžu to vypozorovat kdy smrdí a kdy ne.
Datum: 26.11.14 20:38

Psům vadí že voní! Proto se, jak je to jen trochu možné, vyválí ve zdechlé rybě a navoní se po svém. Možná by nebylo špatné si něco o psech přečíst, evidentně toho moc nevíte...A co pořád řešíte? Kolik lidí Vám má ještě napsat, že koupat v zimě, venku drženého psa je kravina? Jestli ho chcete vykoupat, tak to udělejte. Ale pak tu nebrečte, že máte nemocného psa...

Datum: 26.11.14 20:56

V mikrovlnce... cca deset minut.

Záleží na hmotnosti psa.

P.S. Opavdu jste myslela tu otázku vážně.?

Nebo si jen z nás děláte srandu.? :(

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.