Štěně amerického staforda

Od: Datum: 23.11.14 02:33 odpovědí: 21 změna: 23.11.14 21:20

Dobrý den mám doma 8 týdení štěně amerického staforda dnes večer sem mu dával najíst a chtěl sem ho vzít od misky protože v ní měl packy a když sem ho bral od misky tak on na mě zavrčel nevím co si otom myslet , co myslíte vy děkuji ..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 23.11.14 02:56
avatar

Dobrý den, žádné takové, trénujte a berte mu jídlo klidně od čumáku, musí vědět, že je až poslední na řadě, kdo má dostat krmení.. Pak různé pamlsky "nesmíš" - až na povel.. Trénujte ho dokud je mladý, jinak Vám pes, ale to skoro každé plemeno může "přerůst přes hlavu"..

doplněno 23.11.14 05:01:

Je dobré i učit jíst z ruky, aby pejsek nekousal do ruky, ale spíše pamlsek slíznul, chodíme do "pejskařské hospůdky" a tam se malé děti často snaží psy v nestřežený okažik i přes zákaz krmit.. Pak z toho často vznikají konflikty... Pokud máte poblíž nějaký cvičák,tak vyzkoušejte pár hodin, stačí opradu jen na tu základní poslušnost a rady.. Hlavně to chce důslednost :)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: staford
Datum: 23.11.14 13:24

děkuji za radu a myslíte že mě na cvičák pustěj když je ještě takle malej?

Od: staford
Datum: 23.11.14 16:23

zkouším trénuju to sním jak řikáte ale je strašně paličatej je jako když mě vůbec nevnímá a prostě se snaží dostat k misce dokonce když ho vezmu na ruku tak ve vzduchu běhá , navíc si ho nemůžem pohladit pořád kouše ruce tahá za kalhoty když vidí že sedíme na židly nebo na sedačce tak neustále a neustupně knučí a chce knám to je asi tak všechno sčím si už sním nevím rady k tomu kousání vůbec nereaguje na nějaký fuj , nesmíš , nechtoho ani na vykřiknutí au a otočení se mu zády , myslíte že je to normální měl sem vždy německý ovčáky a nikdy sem stím problém neměl navíc neumí si říct že chce ven to také neznám u německýho ovčáka děkuji za rady

Od: janek*
Datum: 23.11.14 17:16

Zkuste se u vás poohlédnout po nějaké "psí školce" a nechat si poradit od profíka. Kolegyně měla taky stafíka a přesně stejné problémy, možná je to plemenem; a psí školku si chválila. Chodili tam od malinka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janek*
Datum: 23.11.14 19:07

Ono je osm týdnů ještě na nějaké reagování na povely dost brzy, to spíš tak od půl roku. Zatím to berte jako psí miminko bez rozumu - prostě něco chce a až výchovou ho naučíte co může mít a co ne. :)

Na bezuzdé kousání zkuste to co dělají psí mámy když je štěňata moc okusují - zavrčet, případně lehce třepnout. Prostě dát najevo že toto chování je nepřijatelné. Taky se mi osvědčilo když mi psík vzal ruku do tlamy, tak ho za dolní čelist chvilku jemně přidržet - nelíbí se jim to a jdou kousat něco co se nebrání. :D

Ovšem s tím že bude demolovat domácnost a okouše co neuklidíte se tak nějak smiřte, štěňat co to nedělají je jak šafránu (nám se takové dostalo do domácnosti jen jednou).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.14 17:19
avatar

Autorita musíš být především ty a to za každou cenu!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: staford
Datum: 23.11.14 17:20

co musím být? :D

Datum: 23.11.14 17:22
avatar

autorita prosím

Ohodnoceno: 2x
 
Od: staford
Datum: 23.11.14 17:21

děkuji to mě vůbec nenapadlo hned se kouknu po nějaký školce :) jeto docela srandovní vozit psa do školky :D

Datum: 23.11.14 17:49
avatar

Štěně si myslelo, že mu chcete jídlo sebrat. Časem pochopí, že mu jídlo neberete ale dáváte a přestane to dělat. Zkuste mu žrádlo do misky například postupně přihazovat, když ho krmíte. Hlavně ale nezačněte dělat ze žrádla vědu, nebo drezuru, tím by se tomohlo zhoršovat. Prostě když bude žrát, choďte okolo, občas něco přihoďte, atd.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: janek*
Datum: 23.11.14 18:56

Tahle rada je naprosto chybná. Naopak - abyste měl autoritu (jo, to je ono) :) u psa, je třeba mu naopak jasně dát najevo že vrčení na vás v jakékoli situaci je naprosto nepřijatelné. Jakmile zavrčí, jemně vytřepat za kůži na hřbetě, pokárat. Nekompromisně. Jedno kdy a kde, při správné výchově vám pes musí bez protestu dát z huby i kus masa na který má velkou chuť. Jinak mu uděláte v hlavičce guláš a budete mít problematického psa. Vysvětlete si to s ním co nejdřív, dokud je malý, protože dospělého psa budete přesvědčovat mnohem obtížněji.

Nejdůležitější je chápat že pes není člověk; v psí smečce je přísná hierarchie - šéf (tedy vy) smí vše, první žere, a po něm jsou teprve na řadě postupně podle důležitosti ostatní. Pokud nebudete nekompromisní, pes se bude snažit se nějak ve vaší rodině (smečce) zařadit a jestliže bude mít dojem že tam šéf chybí, pokusí se ho zastoupit. Není výjimkou že pak pes ovládá celou rodinu a bývá odložen do útulku, protože všechny kousne a nikoho neposlechne.

Vychovali jsme takhle mnoho psů, mám s tím zkušenost. Jediný problém byl s jezevčíkem kterého si přinesla máti od veterináře, kam ho jeho předchozí majitelé vedli utratit, protože je všechny pokousal. Trvalo dlouho než jsme si to spolu ujasnili, ale nakonec si dal říct a mamka ho měla ještě mnoho let a byl to její největší mazel.

Tuhle výchovu oceníte i v situacích, kdy váš miláček venku narazí na nějakou neodolatelnou "ňamku". Zkuste si představit jak vezmete psovi který vás neposlechne například otrávenou návnadu, nebo pěkně nahnilou kost, kterou našel při procházce v lese.

Tu školku fakt zkuste, jednak omrknou psa jestli nemá nějaký problém, druhak vás zasvětí jak na něj. Případně nějakého zkušeného kynologa nebo aspoň odbornou psí literaturu. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.14 19:49
avatar

Seštěňaty nikdy netřepejte, je to v psí řeči výhružka zabitím. Štěně za vrčení netrestejte, vrčení je komunikační prostředek kterým pes dává najevo problém. Pokud mu zakážete vrčet, bude rovnou kousat! A obraťte se na nějaké kynologické forum, ta psí školka je také dobrý nápad. Podle zdejších rad si vychováte akorát neurotika, což je u staforda celjem prů*er.

doplněno 23.11.14 19:50:

Ad. výchova k tomu, aby Vám pes něco odevzdal. I to lze učit psa zcela přátelsky, formou hry. Více Vám poradí jinde, tady nemá smysl cokoli psát. Lidé si tu na psech jen léčí komplexy.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: janek*
Datum: 23.11.14 20:07

Prosím vás, kolik psů jste vychoval?

Pokud na sebe necháte psa vrčet, to že vás brzy i pokouše je dost pravděpodobné. S tím vytřepáním - zeptejte se kynologa.

Měli jsme dost štěňat která nebylo třeba ani třepnout, a několik takových která ze začátku prostě bylo třeba usměrnit. Každý pes je jiný a na každého je třeba uplatnil to potřebné minimum, které zafunguje. U jednoho ovčáka to trvalo déle a bylo potřeba zavrčet a třepnout, u druhého stačilo zvednout hlas; teď máme čubičku na kterou jsme nikdy ani ten hlas nezvedli, je tak povahově vyrovnaná a inteligentní že to nepotřebovala, vše se naučila jen formou pozitivní motivace a hry. Psy máme proto že je máme rádi, a snažíme se jim porozumět. A snažíme se i poradit co fungovalo, ze zkušenosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.14 19:23
avatar

Občas mě jímá hrůza z toho, kdo si pořídí řádného trhače.

pokud nemáte naprosto žádné zkušenosti se psy, pak je to opravdu špatně.!

Je to jen na Vás. Věřte tomu, že Váš pes se bude chovat stejně, jako Vy.

Přesně tak, jak mu to dovolíte a ukážete.

A taky nevěřte tomu, že pes jde "vychovat" bez občasného plácnutí...

Nejde.!

Dělal jsem s čoklama půl století na cvičáku.

VY...! Jste TEN, kdo udílí rozkazy.!

Pokud to pes nechápe, pak je dobrý tak akorát do salámu.

doplněno 23.11.14 19:30:

Sorry, ale musel jsem být trošku expresivní... *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: staford
Datum: 23.11.14 19:53

no se psi mám zkušenost odmala sme měly doma německý ovčáky a všechny sme měly dobře vychovaný do mysky sme mu mohly sahat kdy sme chtěly a do pusy taky prostě byl poslušnej na slovo ale u tohodle plemene jako je staford fakt zkušenost nemám proto se tu radím a moc děkuji za odpovědi moc ste mi pomohly a ujasnily mnoho věcí ještě jednou děkuji :) .. právě když na mě zavrčel nevěděl sem jak se mám zachovat tak sem ho chytl za kůži a zatřásl sním potom sem přemýšlel jestly sem udělal dobře :) díky

Od: janek*
Datum: 23.11.14 21:20

Pes bez plácnutí vychovat jde. Ovšem tak jeden ze sta. Máme to aktuálně doma, pořád hledám jestli té naší chlupaté slečince nerostou na zádech křidýlka; fakt nemít to doma, nevěřím. Od půl roku bez loužičky, poslouchá na mrknutí oka, venku navolno sama od sebe kontroluje aby nás měla na dohled; a s kousáním pantoflí a jiných lákavých pohozených předmětů nás fakt převezla. Doufali jsme že nás naučí pořádku... a ona si jich nikdy ani nevšimla. :-D

Ale co pes to jiná povaha... Měli jsme ovčáka, exteriér přenádherný, ovšem inteligenčně to byl úplný pitomec. Psina co jsme ji měli s ním ho pokaždé elegantně přečůrala. Oficiálně byl sice ve smečce nad ní, ale jak šlo o žrádlo, vždycky vymyslela jak ho zabavit a vyžrat mu misku. Snad jediný pes co jsme mu museli dávat žrádlo extra. A taky nikdy nepochopil že s dvoumetrovým klackem v hubě dveřma prostě ne a neprojde. :-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: staford
Datum: 23.11.14 20:18

tak předchvilkou sem mu dával najíst a zkusil sem mu sáhnout do misky co udělá opět na mě začal vrčit přišlo mi že se mi po tý ruce dokonce ohnal za třásl sem snim za kožich ´jak nejlíp mu mam dát na jevo že sem jeho pánem , u vlčáka uplně stačilo že že nemohl tak kam já (sedačka,postel atd) nejbližší psí školka je asi až v ústí jsem z litoměřic

Od: hujer123*
Datum: 23.11.14 20:45

A konzultoval jste s chovatelem? Co otec, matka toho psa? Nebo jste ho pořídil od množitele, což je u této rasy docela průser, protože agresivita vůči člověku je naprosto nepřípustná. Výběr rodičů je docela zásadní. Náhodné připuštění obvykle přináší problémy. Měli jsme postupně tři pitbulteriéry, dva psy a fenku,ale tohle si nesměli dovolit. Jestli ho to včas neodnaučíte, v jeho dvou letech se budete bát otočit se k němu zády.

Zkuste mu dát misku a pak mu do ní sáhnout. Jestli projeví agresi, misku mu seberte a nechte ho o hladu. Musí pochopit, že krmení mu dáváte vy a záleží na vás, jestli dostane nebo ne. Samozřejmě, jestli nastane pokrok, tak chválit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stir
Datum: 23.11.14 20:47

Dobrý večer.

Skoro každá rada je dobrá. Hlavně, jak se píše, dávat mu z ruky, jakoby slíznout.

A když žere, tak po troškách přidávat. Je to hladové děcko.

Naši psi když žerou, přijdu, a každý mi uhne. Pozor, ale jenom mně.

Hlavně, chovejte se k pejskovi LASKAVĚ, a vždy důsledně. Více než k sobě.

Nechce se mi, a pes má jít na svou hodinovou pochůzku, leží. Toho nevyužijeme. Vstyk a jdeme.

Nikdy netrestat rukou, a když něčím, třeba novinama, tak jenom jako, a to musí stačit.

Za sebe píšu, na cvičák nejdříve po půl roce. Ať se nezkazí tím, že se začne bát.

Na cvičáku, bez štěněte, bych si vyhlédla někoho ze cvičitelů -lek, nebo i cvičících, mně sympatického,

u koho vidím že má hodného, a chytrého hafana. Toho poprosím ať mi poradí, vysvětlí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janek*
Datum: 23.11.14 21:06

Já o té psí školce mám info jen od té kolegyně, a ta si to chválila, právě proto že tam byla jen štěňata a bylo to na ně připravené.

I tak mi přijde že pokud je štěně správně socializované, tak by se na cvičáku bát nemělo, naopak. A na zlého psa by je měli majitelé upozornit (nakonec, takový co by zaútočil na štěně by ani na cvičáku navolno být neměl, ne?).

My se štěňaty (po prvním naočkování) cíleně chodili právě tam kde je hodně různých cizích psů, aby si zvykla že to je normální... Dost se to osvědčilo. Vůbec je všeobecně rozumné brát štěně odmala všude, kam ho chceme brát i jako dospělé; pak odpadne hodně problémů s lekavostí a agresivitou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: staford
Datum: 23.11.14 21:02

děkuji za rady , ano znám matku i otce mého štěněte oba dva jsou klidný a hodný psi když sem přišel pro štěně tak mě hned začaly lízat

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.