Kočka domácí a výstava

Od: Datum: 21.11.14 11:41 odpovědí: 4 změna: 21.11.14 22:27

Co vše potřebuji k tomu, abych mohla jít s kočkou domácí na výstavu? Byl by tu někdo zkušený, kdo by mi to řekl? Díky :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.11.14 12:01
avatar

Co vím tak na výstavu mohou jen kočky s průkazem původu a musíte být členkou svazu chovatelů koček.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.11.14 12:11
avatar

Vystavovat lze i "kočky domácí", za jakých podmínek nevím přesně. Ovšem upřímně - co z toho má ta kočka? My jsme s kočkami vždycky absolvovali jen to nutné minimum potřebné pro uchovnění, protože je to pro většinu zvířat opravdu velký stres.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.11.14 12:13
avatar

Je třeba se podívat na jednotlivé výstavy (propozice), zda mají kategorii koček bez rodokmenů. Mrkněte se třeba sem:

http://milujemekocky.webnode.cz/vystavy/

Myslím, že zde najdete odpověď na svůj dotaz.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 21.11.14 22:27

Pokud nemyslíte takové ty sranda výstavy, ale opravdu národní nebo častější mezinárodní výstavy koček, tak to vím docela přesně, protože výstavy pořádám.

Nejdřív se musíte přihlásit do některé Základní organizace, jejich seznam najdete na http://www.schk.cz/zo.html. Pak si vyberete výstavu, které se chcete zúčastnit http://www.schk.cz/kalendar-vystav-schk.html, vše o výstavě je napsáno v propozicích, ty musejí být vydány minimálně 2měsíce před konáním výstavy. Vyplníte přihlášku, pošlete na adresu uvedenou v propozicích, zaplatíte klecné. Na výstavu musí být kočka v imunitě proti panleukopenii a komplexu kočičí rýmy, to je to základní očkování, které by měla mít každá kočka. Očkování proti vzteklině už není potřeba, jen při vycestování do zahraničí. Domácí kočky (i kocouři) starší 10ti měsíců musí být kastrované. Kočka musí být klinicky zdravá a bez parazitů, protože než bude vpuštěna na výstavu, projde veterinární přejímkou. I domácí kočky mají svůj standard, ale píše se tam to, že oči mohou být jakkoliv zbarvené, jakéhokoliv tvaru a v tomto duchu jde celý standard, klade se především důraz na celkovou harmonii, vynikající tělesnou kondici kočky a na psychickou pohodu a dobrý vztah s majitelem. Domácí kočky mohou být krátkosrsté i dlouhosrsté, ale jakákoliv podobnost s nějakým plemenem je na škodu, zkrátka domácí kočka má vypadat jako pěkná zdravá kočka někde z vesnice.

Pokud jste na výstavě nikdy nebyl, pak doporučuju nejdřív se jí zúčastnit jako návtěvník, podívat se, jak probíhá posouzení i potom závěrečná soutěž. Nebát se a klidně se chovatelů zeptat na cokoliv, co Vás zajímá, obvykle jsou sdílní, protože kdo by rád nemluvil o svém koníčku. Taky musíte počítat s tím, že vystavovatel musí být na výstavě celý den, tedy asi od nějakých 8-9:00 do 17-18:00. Tedy ne že by nemohl odejít do restaurace a tak, ale kočka musí být přítomná a neexistuje, už mě to tu nebaví, kočka nevyhrála, ve 12:00 balím kufry a jedu domů.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.