Ancistrus nemoc?

Od: Datum: 20.11.14 13:51 odpovědí: 5 změna: 21.11.14 13:01

Dobrý den,

moje babička měla akvorkáko, asi 3 roky myslím. Měla tam různé ryby, paví očka, tetry, neonky, a podobně. Postupně však všechny umřely a přežil jen jeden jedinej Ancistrus. Je nějaká pravděpodobnost, že má nějakou nemoc? Nechci ho spláchnout do záchodu, jak chtěla babička, ale bojím se ho dát do svého akvárka, na kterém si fakt zakládám, mám tam již jednoho ancistruse a páreček závojnatek.. Které jsou opravdu vymazlené. Ale je mi líto i toho ancistruse.

Děkuji za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.11.14 18:04
Jestli ostatní ryby vymřely na stáří a postupně tak je možné že je přísavka zdravá. Stejně by bylo lepší ji dát do karantény. Každopádně když ho dáš do společenské nádrže bude lepší koupit preventan a kapat podle návodu.
Ohodnoceno: 2x

Od: carlin2412
Datum: 21.11.14 07:35

Děkuji, zatím ho v karanteně mám :) tak uvidíme..

Od: ria®
Datum: 20.11.14 18:17

Dobrý den,

jak ancíck vypadá? Pokud nemá rozpadlé ploutve, tak bych ho na 24 hodin projela v koncentrátu voda x FMC a šoupla bych ho do akvárka.. jen pro jisotu - nemoc by se už dávno projevila...Určitě ho nesplachutje, to bych si ho raději vzala :)

doplněno 21.11.14 12:36:

Bezva :) já měla tři roky osamocenou samici - taky byla líná, kde se ráno nabaštila, tam jsem jí večer našla, až když jsem sehnala samce, tak se začali prohánět navzájem.. Samec zrovna hlídá mlaďochy.. :)..

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.11.14 07:37

Určitě bych ho nespláchla. Vypadá celkem dobře, jen je takovej nehybnej, oproti tomu druhému co máme... Máme ho v karanténě, tak uvidíme :) děkuji za rady.

Datum: 21.11.14 13:01

Tak super, koupím FMC, protáhnu ho tím, jak zněla rada, dyštak koupím samce. Myslím, že je to samička. Nemá ty fousky na tlamičce :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.