Čekání na PP

Od: Datum: 17.11.14 22:14 odpovědí: 7 změna: 20.11.14 08:40

Prosím o radu jak postupovat , když mi chovatel z nejmenované chovné stanice dosud nevydal ke štěněti PP. V kupní smlouvě sice udal, že PP původu po obdržení ihned odešle majiteli štěněte, ale dosud tak neučinil. Na PP čekám už 3 měsíce (štěněti je 5měsíců) a během té doby jsem chovatele urgoval 2 krát. Chovatel naposledy zareagoval že PP má, stačí napsat adresu a ihned odesílá, ale zas uběhlo 12 dní a nic se neděje. Nechci dělat zle, ale připadá mi to hodně divné a nebo je to normální? Setkávám se s tím, že PP dostavají majitelé od chovatele ihned ke štěněti. Předem děkuji za informace, rady i názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 17.11.14 23:42
Zavolejte si na plemennou knihu, jestli chovatel vůbec je registrovaný a o PP zažádal. Jinak někdy je s chovateli dost problém. Nedodají včas náležité dokumenty a na upomínky nereagují, někteří kvůli dluhům raději nepřebírají doporučenou poštu a odeslané PP se tak stále vrací na plemennou knihu.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.11.14 17:19
avatar

Jednou, to už je nějaká doba, mi nezaplatila majitelka fenky za krytí. Napsala jsem jí, že ji nahlásím do plemenné knihy a zastavím vydání PP. Zaplatila bleskem. Já bych, na vašem místě, takhle chovateli pohrozila. A když by nereagoval, tak bych podala trestní oznámení. Když PP štěně nemá, uvedla vás vědomě v omyl. Ale na tu Plemennou knihu si zavolejte, když pohrůžka nezabere..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.11.14 18:25

Dobrý den, na ČMKU jsem našla dotaz velmi podobný Vašemu problému. Také tam tazatel psal, že má štěně již 3 měsíce doma a PP nikde. Cituji odpověď :

Dobrý den, může se stát, že nejsou kompletní všechny požadované podklady nebo že se tyto podklady dostanou na plemennou knihu se zpožděním. Chcete-li se přesvědčit, že štěně PP obdrží a ke zdržení došlo z administrativních příčin, můžete se zeptat příslušného poradce chovu. Chovatelku byste ale musel požádat, aby Vám sdělila, pod kterým z chovatelských klubů ... chová. V případě tohoto plemene jich je totiž víc. S dotazem byste se mohl obrátit i na pracoviště plemenné knihy, které plemeno zapisuje, tedy na pracoviště č.2 - Český kynologický svaz.

Plemeno štěněte jsem raději vynechala.

Snad Vám to pomůže. Eva

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ps*
Datum: 18.11.14 22:01

Dobrý den, děkuji za odpověď. Jedná se o NĚMECKÝ ŠPIC MALÝ. Mě to hrozně mrzí a nechci si myslet, že by nás chovatelka chtěla nějak ošidit, ale zatím to jinak nevypadá. Už jen ten fakt, že nám zatajila, že fenka má na zadní nožičce defekt ( jeden drápek i s polštářkem jí schází ). Tím jak byla chlupatá jsem na to přišla když už byla naše. Fenku nemám v plánu vodit po výstavách a ani štěńata neplánuji, ale jednou jsem jí koupila s PP a podle toho byla i cena. PP jsou mi nejspíš k ničemu, ale s tím bylo štěně prodáno že PP má. Chtěla jsem se ještě zeptat na nějaký kontakt na tu Plemennou knihu..předem Vám moc děkuji.

Datum: 19.11.14 08:19
avatar

Do Google normálně zadejte Plemenná kniha a doklikáte se. ;) Uvědomuji si, že jsem po koupí 1.psa taky hodně dlouho na papíry čekala. A když jsem prodávala štěňata, tak papíry došly skoro před svodem. Byli jsme všichni na mrtvici. Vy ale píšete, že chovatelka říkala, že jPP má doma, ne?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.11.14 08:49
avatar

Něm. špice dělá na Plemenné knize paní Pečená, kontakt máte zde http://www.cmku.cz/index2.php?stranka=kontakty

Úřední den úterý 8.30 - 17.00, středa 7.30 - 15.00 Polední přestávka 12.00 - 12.30.

Poradkyně chovu jsou paní Bartůšková nebo Smrštíková (podle barvy psa), kontakt na ně zde http://www.spic.cz/klub-chova…icu/kontakty/32-poradci-chovu

Nahlaste jednání chovatelky poradkyni, za vrozenou vadu byste měla dostat i slevu, máte na ni ze zákona nárok.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.11.14 08:40
avatar

Určitě to bude nějaký podvodník. Koukněte se do atlasu psích plemen na vaše plemeno, co jste si pořídili. Dejte si pozor na názvy jako např. kokrpinč, zní velmi důvěřihodně ale ve skutečnosti to je kříženec kokršpaněla a pinče. To v psím atlasu nenajdete. Opravdu si dávejte velký pozor, odkud štěně kupujete. Viděli jste matku štěněte a chovné zařízení?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.